Otváracia zostava Premier League 2018/2019?

Prípravné zápasy sú v plnom prúde a pomaly sa začína kryštalizovať zostava na prvé kolo Premier League.

V tomto článku, by som si rád posvietil na najsilnejšiu zostavu, ktorú Jurgen Klopp môže nasadiť. Samozrejme za predpokladu, že všetci hráči, ktorí hrajú prípravné zápasy budú zdravotne fit na prvé kolo PL. Do zostavy nezaradím takého Alexa Oxlade-Chamberlaina, ktorý vynechá takmer celú sezónu.

Zostava 4-2-3-1

Takúto zostavu, by som na prvé kolo postavil ja. Kedže Daniel Sturridge sa javí vo skvelej forme. Zároveň jeho spolupráca s Nabym Keitom je na vysokej úrovni. Rovnako aj Dejan Lovren má vcelku formu a súboj o partnera v obrane pre Virgila van Dijka môže byť najzaujímavejším bojom prípravy.

Zostava 4-3-3

Táto zostava je osvedčená a zároveň dosiahla obrovský úspech minulú sezónu. Hráči sú zvyknutí na toto rozostavenie. No tu okrem súboja na mieste stopéra sa naskytuje boj o stred poľa. Naby Keita bude pravdepodobne prvou voľbou do zálohy, avšak ďalšie 2 voľné miesta sú otvorené pre hráčov Fabinho, Milner, Wijnaldum a pre kapitána Jordana Hendersona.

Zostava 4-2-3-1 verzia 2

Tento prípad môže byť rovnako účinný, ak letná posila Xherdan Shaqiri v letnej príprave vystrelí ako blesk z jasného neba. Je to nepravdepodobná zostava podľa papierových predpokladov, ale prečo neprekvapiť súpera v prvom kole?

Zostava 3-5-2

Táto zostava je inšpirovaná zostavou Chelsea v minulej sezóne. Rovnako ako predchádzajúca zostava je nepravdepodobná, ale za pokus predsa nič nedáš 🙂

Toto sú asi 4 najpravdepodobnejšie možnosti na prvé kolo Premier League, ak všetci hráči ostanú fit a nikto už neposilní/neopustí tím Liverpoolu.

16 Comments

 1. Ondris

  27. júla 2018 at 15:11

  Za mňa 433 v zložení Alisson, Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Keita, Mané, Sturridge, Firmino, Salah.

 2. Trapy

  27. júla 2018 at 15:32

  Lovren sa ma vratit az 6.8.,tak myslim,ze na uvod proti WHU nebude este v kadri.

 3. saty7

  28. júla 2018 at 10:16

  som cital dake rumors ze sme dohodnuty s Vidom … ale osobne dufam ze to ozaj su len rumors

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply