Pekný nový rok! LFC potešil fans, Man City zostrelil Wijnaldum

19. kolo Premier League ponúklo na záver kalendárneho roka veľkú lahôdku na Anfielde. AKTUALIZOVANÉ!!

lista-komentar

Takýto defenzívny Liverpool sme už dávni nevideli. Klopp a posl. ukázali, že nie sú len machri cez ofenzívu a dnes to bolo prioritne o kvalinej hre dozadu. A keď sa k tomu v 8. min parádne trafil Wijnaldum, máme dôležité 3 body.

Liverpool hrá najbližšie v utorok 2.1. v Sunderlande, ide o zápas 20. kola Premier League. Výkop je o 16.00.

zostavy:

LFC:  Mignolet – Clyne, Lovren, Klavan, Milner, J. Henderson (64. Origi), Wijnaldum, Emre Can, Lallana, Mané (89. Lucas Leiva), Firmino

lavička: Karius – Moreno, Alexander-Arnold, Ejaria, Sturridge

MNC: Bravo – Zabaleta (86. Navas), Stones, Otamendi, Kolarov, Fernandinho, Y. Touré (89. Iheanacho), Sterling, D. Silva, De Bruyne, Agüero

lavička: Caballero – Clichy, Sagna, Fernando, A. Garcia

lista-conamzapasukazalsvk

1. Tretia nula na konte a dnes po veľmi dobrom defenzívnom výkone, ktorý nechal zabudnúť na to, že Man City majú vpredu také esá, ako sú Agüero, De Bruyne, Sterling či D. Silva.

2. Miláčik Anfieldu Raheem „Snake“ Sterling si posledný zápas v roku užil. Dobre mu tak.

3. Taktický súboj Klopp – Guardiola vyšiel lepšie Nemcovi, ten posilnil zálohu na úkor Origiho a vyplatilo sa.

4. Udržali sme Chelsea, ktorá vyzerá byť nezastaviteľná, na 6 bodov, naopak, na 4 sa vzdialili Man City. Pekný záver roka.

lista-hodnotenie

Výkon hodnotím známkou 2

MIGNOLET (6) – V I. polčase nám poriadne zatrnulo, keď sa pred vlastnou 16-kou hral na Messiho, inak bol istý, na druhej strane mu ale výraze pomohla obrana, a tak veľa práce nemal.

CLYNE (7) – O čosi viac defenzívnejší, ako sme zvyknutí, ale to bol taktický zámer Kloppa, veď De Bruyne a Agüero nie sú len takí obyčajní srandisti.

LOVREN (7) – Spoločne s Klavanom veľmi dobre postrážil Agüera a De Bruyne s D. Silvom tiež nevyzerali, že by to bol práve ich zápas. V 2. polčase raz zle v nebezečnom území odkopol, ale hostia z rohu nič nevyťažili.

KLAVAN (7) – Veľmi skoro dostal žltú kartu (9. min) za faul, ktorý musel prísť (po zlej rozohrávke LFC), v I. polčase bol ale všade tam, kde sme ho potrebovali. V 13. min skvele odzbrojil prenijakúceho Agüera. Pozične bol veľmi dobrý rovnako tak kvalitne čítal hru.

MILNER (7) – Cez jeho stranu sa hralo v úvodnej 45-minútovke viac ako cez tú Clynovu, James  až na 1-2 momenty dobre pokryl Sterlinga. V 28. min skvele do šance poslal Firmina, ale ten nespracoval. Bol obetavý, takýto hráč sa nám hodí.

J. HENDERSON (6) – Podstúpil množstvo súbojov, ale nebol práve jeho zápas. Mal aj pár strát a po 64 min šiel dole. A to prioritne kvôli problémom s pätou.

EMRE CAN (7) – Z počiatku trochu priechodný, ale jeho výkon šiel hore, bol správne namotivovaný. V 30. min jeho strela z dobrej pozície míňala horný roh Bravovej brány. Bojoval celý zápas.

LALLANA (8) – Toto je iný Adam, ako ten minulosezónny. Jeho tanečky okolo lopty, nespočet nezmyselných kľučiek a zasekávačiek sú preč, svoju hru zjednodušil a je to dobre. Starý Lallana by pred Wijdnaldumovým gólom neprihrával z prvej, tento nový – oveľa sympatickejší a dôležitejší pre tím – áno. Navyše robil súperovi zle svojim veľmi dobrým pohybom.

WIJNALDUM (8) – Strelil svoj druhý gól v liverpoolskej kariére a tento moment z 8. min stál za to. Parádna hlavička ale nemusel byť jediná, čo skončila v bráne. V 26. min mal po rýchlej kombinácii šancu, ale spoza 16-ky prestrelil. Urobil aj veľa potrebnej práce v strede poľa, dozadu bol veľmi dobrý.

MANÉ (7) – Pár ráz stratil, bol ale odvážny a súper mal pred ním rešpekt.

FIRMINO (6) – V 28. min nespracoval v šanci, v 42. min spätnou prihrávkou našiel len súpera, jeho výkon bol miestami rozpačitý. V závere polčasu pri veľkej šanci mal dávať Lallanovi do behu o čosi skôr, takto Angličan skončil v ofsajde. Na druhej strane mal veľmi dobrý pohyb, dokázal podržať loptu.