PL 17/18: Nováčik dostal lekciu, Studge sa po čase opäť ukázal. LFC – Huddersfield 3:0

Liverpool po nepresvedčivých výkonoch privítal doma Huddersfield Town. No nováčika do ničoho nepustil a zvíťazil rozdielom triedy. Najbližší zápas nás čaká doma, proti Mariboru 1.11.2017 o 20:45.

1.polčas:

Liverpool vstúpil do zápasu proti nováčikovi aktívne. Prvý polčas sme mali v podstate loptu na kopačkách len my. No prvý polčas zdobilo hlavne aj množstvo nepresností na našej strane, ale aj na strane súpera. Za vypichnutie stojí šanca zo 16. minúty, kedy Milner našiel na zadnej tyči Sturridgea, ale jeho koncovka z prvej mierila nad bránku Lössla. V 28. minúte si vymenili loptu Salah s Firminom, no koncovka Salaha mierila len do stredu brány. V 42. minúte pri rohovom kope vybojoval penaltu Firmino. Loptu si zobral Salah, no mieril veľmi zle a Lössl tento pokus zneškodnil, následná dorážka Hendersona skončila len na tyči.

2.polčas:

Druhý polčas bol oveľa lepší a konečne aj s poriadnymi šancami na našej strane. V 50. minúte veľká chyba kapitána Smitha, ktorý hlavičkou vyslal do šance DANIELA STURRIDGEA a ten už vedel, čo robiť a lobom prekonal brankára hostí- 1:0.  Liverpool búšil do súpera. V 59. minúte rohový kop Jamesa Milnera pristál presne na hlave ROBERTA FIRMINA, ktorý zblízka nezaváhal a presnou hlavičkou dáva na 2:0. V 63. minúte Salah si našiel priestor v súperovej šestnástke, následne sa obtočil okolo protihráča, ale jeho pokus končí na tyči brány Lossla.  66. minúta center Milnera z rohového kopu našiel Matipa, ale jeho hlavička mieri tesne vedľa bránky Lossla. V 76. minúte Salah našiel WIJNALDUMA a následná delovka zvnútra pokutového územia končí nekompromisne v sieti a je to 3:0.  Zvyšok zápasu sme sa snažili vsietiť ešte gól, no ta sa nepodarilo.

lista-stats

10. kolo Premier League 2017/18, Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Huddersfield Town AFC, 3:0

góly: 50' Sturridge, 58' Firmino (Milner), 75' Wijnaldum (Salah)
žlté karty: Smith
červené karty
rozhodca: Friend K.

Mignolet - J. Gomez, Klavan, Matip, Moreno, J. Henderson, Wijnaldum, Milner, Salah (81' Solanke), Firmino (66' Oxlade-Chamberlain), Sturridge (75' Emre Can),

zostava HTAFC

Lössl - T. Smith (c) (69' Hadergjonaj), Hogg, Mooy, Löwe, van La Parra (34' Kachunga), D. Williams (69' Mounie), Depoitre, Ince, Zanka, Schindler

lavička LFC

Karius - Woodburn, Robertson, Emre Can, Grujić, Oxlade-Chamberlain, Solanke

lavička HTAFC

Green - Malone. Kachunga, Cranie, Quaner, Mounié, Hadergjonaj

Team info - LFC

ABSENCIE (8): Clyne - triesla, Lallana - stehno, Bogdán - koleno, Mané - stehenný sval, Wijnaldum - koleno (otázny štart), Coutinho triesla, D. Ward - chrbát

Team info - HTAFC

ABSENCIE (5): Kachunga - chrbát (otázny štart), Billing - členok, Hefele - achilovka, Palmer - stehenný sval, Stanković - koleno

lista-conamzapasukazalsvk

1.veľa nepresností na našej strane.

2. konečne takého Sturridga akého chceme.

3. Milnerovi a Hendersonovi to dnes šlo.

lista-hodnotenie

Výkon hodnotím známkou: 2

Mignolet (6) – Bez práce absolútne. Hral sa aspoň na obrancu a rozohrával.

Gomez (6) – Snaživý, no dnes veľa chyboval.

Klavan (6) – Zo začiatku nervózny. Taktiež veľa chýb.

Matip (7) – Najlepší z obrany. Mal aj výpady smerom vpred.

Moreno (5) – Najhorší z obrany. Veľa chýb a nepresností.

Henderson (7) – Tvoril hru. Dokonca mal aj takú 35-metrovú presnú prihrávku na Milnera do súperovej šestnástky.

Wijnaldum (7) – Ak by nedal gól, dám mu 6. No vsietil gól a to sa ráta. Inak priemer.

Milner (7) – Obrovské množstvo nábehov do súperovej šestnástky. Tvoril taktiež hru.

Salah (7) – Dnes to nebol jeho najlepší výkon. No itak jeden z najlepších v mužstve.

Firmino (8) – Vybojoval penaltu. Vsietil gól. Veľmi dobrý výkon.

Sturridge (8) – Po dlhej dobe to bol starý, dobrý Studge. Najlepší z mužstva. Predviedol aj svoj povestný tanec. Len nech mu to vydrží.

28. októbra 2017 at 20:32

Klopp tu bude oxidovat ještě další měsíc. Super porazili jsme outsidera.. Make us dream

3. LFC

28. októbra 2017 at 22:40

Za mě matip 7 přehnaný zahodil 2 tutovky a to by mělo známku minimálně o stupeň snížit a myslím že nám zápas ukázal že klopp probírá obrané standartky s wagnerem protože jejich obrané standartky byli taky tragické

4. robroy

29. októbra 2017 at 8:41

Zdalo sa, že hráči Huddersfieldu namlsaní bodmi zminuleho týždna, to zobrali na Anfielde len tak, tréningovo, čo sa im v druhom polčase vypomstilo. POtešil nás výsledok, aj to, že goly dávali práve tí strelci, ktorí to velmi potrebovali. Potrebujeme toho a takeho Sturridgea, na hrote, ktorý je práve v streleckej forme.. Nechápem však „fór“ zo strany Kloppa, teda snahu zmenit strelca penált, najmä, ked ten je v základnej jedenáske..

5. MengiCZE

29. októbra 2017 at 10:01

Doufám, že Daniel v léťe pujde a utočník za bobbyho bude Solanke.. Ten kluk je parádní

• keeno

29. októbra 2017 at 11:05

Tiez dufam ze sturridge uz buducu sezonu bude prec, a do ruksaku okrem tabletiek proti bolesti a lenivosti nech si pribali lovrena mignoleta a Henderson sa snad ako spravny kapitan vyberie s nimi aby im nebolo smutno

• Steeler

29. októbra 2017 at 11:46

Ako prečo kydáte na Studgeho, po takom zápase kedy bol náš najlepší hráč ?

• robroy

29. októbra 2017 at 12:12

Suhlasím.
        Myslím, po nákupe Saláha a Solankeho do útoku, uz tak skoro útočnú fázu posilnovať asi nebudeme – aj ked nebol by som proti. D. Sturrudgeho očakávam, v základe najbližšie zápasy a teda náš strelec č. 1, má dobrú šancu si doladiť formu a spoluprácu najmä s Bobbym a pozdejšie s Coutsom môže mať pre LFC významný výsledný charakter.. Sledujem chalani naše zápasy, sledujem, no mna zatial ten Solanke neupútal. Asi nesledujem dosť pozorne. Podla mna sme radšej mohli ponechať Origiho a jeho goly strelené dobrou strelou z dialky.
        Podla mna to ale nie je 😀

• IgoR

29. októbra 2017 at 12:40

robroy .. zápas som nevidel .. tak nechcem hodnotiť, no čítal som komentáre, že Studge nevedel vôbec podržať loptu a podobne. Každopádne opäť raz strelil dôležitý gól a šancu by dostať mohol, pretože iba tak sa dozvieme či ešte na to má a postupne sa dostane do hry – zosúladí sa s mužstvom, herným konceptom a bude platný .. alebo sa medzitým zraní či bude sebčiť a nezapadne do koncepcie.

On proste potrebuje hrať – párkrát (ak to bude len par x tak ok) síce stratí loptu ale potom ukáže, že je najlepší zakončovateľ v LFC. Či to však bude stačiť a či to naozaj preukáže sa dozvieme len vtedy, ak ho Klopp dá niekoľko zápasov po sebe do základu. Ak nie … tak ho predajme – občasné záblesky geniality by nám stačiť nemali.

Avšak obávama sa toho, že takú šancu nedostane – o chvíľu je späť Mané, Coutinho i Lallana + Bobby a Salah. .. hm.

Btw…to, že sme dali stále veľmi mladého Origiho na hostovačku bolo imho najlepšie rozhodnutie.
          Chalan úplne stratil sebavedomie a len tak pobehoval po ihrisku. Pamatam si ako predtým na prvým dotykom obchádzal obrancov, vedel urobiť úspešnú kľučku a krásne vystreliť.
          Potom sa však zranil a všetko to stratil .. Absolutne tak nemalo zmysel ho tu držať, aby sa trápil a nehral .. tobôž, keď prišiel vo forme hrajúci Solanke, ktorý ho v každom prípravnom zápase pred sezónou prevýšil. Uvidíme ako sa mu bude dariť .. nesledujem ho v Nemecku, snáď sa ale dá dokopy ..

• keeno

29. októbra 2017 at 13:45

Igor

Vynikajúci postreh

Presne Super, že Origi hostovacka, že Sturridge absolútne nezapadá do systému, a šancí môže dostať, koľko len chce, ale on nie je nový hráč v tíme, práve naopak, on by mal byť rozdielovym hráčom v každom momente, bohužiaľ, je (neskutočná výmena v tejto chvíli prebehla medzi Williams a Woznickou), bohužiaľ on už má svoj top za sebou, som presvedčený, že dlhán Crouch je tip hráča, ktorý zo striedačky naskakuje a je vždy prínosom pre tím

• MengiCZE

29. októbra 2017 at 13:53

Solanke má vic talentu než Divock

• keeno

29. októbra 2017 at 15:43

Áno súhlasím, mengi, avšak oni sú rozdielne typy hráčov, takže záleží aj na ich využití v rôznych herných systémoch

• robroy

29. októbra 2017 at 19:49

Nevadí chalani, tu sa názorovo rozchádzame ( Origi vs Salonka ). Istotne sa nájdu záznamy, že kolko golov, za aký čas v LFC Belgičan hral a dal a o isté Solanke. Potom to podšktneme a pri pive pokecáme. Každopádne fandíme,nech sú úspešní hocikde..

• keeno

29. októbra 2017 at 12:41

Nikto na Sturridgea nekyda, nekida, Sturridge bol náš najlepší hráč?
        Ak bol náš najlepší hráč včera, tak Suarez môže ľutovať, že už nemá možnosť s nim hrať

Shearer Alan včera v štúdiu relácie Match of the Day presne opísal, kde je problém tohto tímu, konečne si to niekto všimol, a netýka sa to iba včerajšieho zápasu, práve, že sa to týka všetkých zápasov, kedy hrá Liverpool proti tímom, ktoré iba čakajú, pomalé, statické, neefektívne posúvanie lopt žiadny gegenpressing, či ako to nazývajú sa nekoná, kto má možnosť a záujem počuť slová od futbalistu, ktorý má futbal v krvi, rozumie mu a ešte to vie aj slovne opísať, tak si nájdite na BBC komentár Shearera v Match of the Day

• Alex85

30. októbra 2017 at 13:40

100% potvrdzujem 🙂 nasiel som si shearera a co dodat. Sedi jak rit na serbel…
          Ja osobne nemam az taky problem ze nam chyba kretivita bez coutsa alebo maneho… ale ako vzdy pri futbale od poslednej ligy az po ChL plati: chlapci UKAZUJTE sa! Je jasne ze ani Hendo ani Milner nie su Gerrard ale ani Couts nema komu nahrat ked su hraci bez lopty iba PEDESTRIANS! To nemoze byt skratka. Staci sa rozbehnut vbehnut do priestoru, ak to spravi jeden moze byt sanca, ale ak sa rozbehnu 3ja naraz tak aj taky Hendo nahra na gol nemam obav…

6. keeno

29. októbra 2017 at 13:09

P. S. Konečne rozhodca ktorý má rád Liverpool, T. S.

P. S. 2 Moreno dostal dobrého konjara, malým hráčom sa to v súbojoch s vyššími hráčmi, keď ten malý vyššieho chce preskočiť stáva, a kurevsky to zabolí

P. S. 3 Firminho Firminho Firminho

P. S. 4 Pozrite si kto nevidel, gól Saneho a plus ako mohol byť brankár mancity, keď West Brom dal gól, ako mohol dostať červenú keď udrel myslím že to bol Jay Rodriguez dvomi dvoma rukami ho do tváre ako Mane dostal, žiadny rozdiel tam nie je, a hlavne si všimnite, že ako brankár mancity nestojí na bránkovej čiare a pomáha obrane, milujem Mignoletu preto som napísal vysklonovane mignoletu, lebo jeho meno je Simon Mignoleta

7. keeno

29. októbra 2017 at 13:23

A konečne po roku rozmýšľania, čo Liverpoolu chýba pod Kloppom, je krídel na hra, totálna kridelna hra, presne v tej chvíli ako Klopp začne rozťahovat statické zonove obrany až za cenu autou pre súpera,rozťahovat rozťahovat rozťahovat, kokot ja môžem trénovať Liverpool