Pohľad na kauzu Suárez vs Evra

Už bolo popísané asi všetko, tak skúsim podať môj názor k tejto horúcej téme posledných dní, ktorá nám „skrášlila“ Vianoce.


Vráťme sa o desať týždňov späť. Na programe je najväčšie derby na ostrovoch. Tomu zodpovedá aj atmosféra, prekáranie medzi fans, jednoducho všetko, čo k takémuto zápasu patrí.

Už od začiatku je jasné, že Evra je motivovaný ešte o niečo viac ako ostatní, viď reakciu pri losovaní, či ďalšie priamo v zápase.

Pamätám si ako keby to bolo dnes, že som si hovoril, on má slušný nábeh na vylúčenie.

Zápas síce dohral, ale niektoré jeho reakcie boli dosť nervózne, stále debaty so sudím, či evidentné obojstranne „milé“ pozdravy z Luisom.

Aké bolo moje prekvapenie, keď som sa dočítal, že po zápase obvinil Suáreza z rasistických urážok na jeho adresu. Už len tento samotný fakt mi príde smiešny, žalujú malé deti v škôlke, ale proti gustu….

O to viac,že vlastne neexistovali žiadne relevantné dôkazy, aby som to mohol brať vážne a tak (nielen ja) som si pomyslel – robíš zo seba väčšieho idiota, ako sme si doteraz mysleli.

Posunieme sa o 9 týždňov ďalej, počas ktorých to vypadalo,že FA rozmýšľa ako z tejto tzv. kauzy vyjsť z čistým štítom a neskutočný šok je na svete. Rozsudok stop na 8 zápasov pohol žlčou všetkých fans LFC a verím, že aj v každom, kto verí v spravodlivosť.

Veď odsúdiť niekoho bez dôkazov je bezprecedentný krok, ktorý nemá obdoby a to nemám na mysli len tento prípad.

Zástancovia trestu samozrejme argumentujú, že FA dôkaz určite má, ale fakt je ten, že v oficiálnom vyhlásení klubu je jasné, že ani oni netušia podľa čoho bol trest vyhlásený.

Pochopiteľne, FA nejaký dôkaz na svetlo sveta vynesie. Otázka je ako ho budú môcť rešpektovať fans LFC. Veď prečo ho neukázali hneď, utíšili by emócie a drvivá väčšina by trest schválila.

Nie som naivný a nemyslím si, že by za trestom stál ako som mnohokrát čítal, Manchester United.

Týmto trestom sa FA chcela zviditeľniť v štýle, u nás je rasizmus neprípustný a tvrdo ho trestáme, ono treba vidieť aj súvislosti smerom k Blatterovi a neprideleniu šampionátu Anglicku….možno to je za vlasy pritiahnutá verzia,ale som názoru, že FA dala odpoveď na Blatterovo cca. staré vyhlásenie ohľadom rasizmu.

Tak či onak, trest bol vyhlásený a zodpovedný si hádam uvedomujú, čo týmto rozhodnutím spôsobili, veď podľa tejto logiky môže po každom zápase padnúť 1-2 obvinenia a za pol roka nebude mať kto hrať, lebo všetci budú v treste a kluby budú donútené kupovať len hráčov tmavej pleti…..pritiahnuté za vlasy? Určite áno, ale o nič viac, ako výsledok tejto kauzy.

Každopádne ešte nie je koniec a myslím, že LFC vytiahne všetky tromfy na zmenu trestu a uvidíme ako celá táto zbytočná kauza dopadne.

Na záver prajem všetkým fanúšikom nášho klubu krásne, šťastné a veselé prežitie Vianoc a pod stromčekom nech sa Vám splnia sny.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply