LFCWAY Talk: Pravidelne nepravidelne o LFC

V tejto rubrike sa budem zaoberať rôznymi otázkami, ktoré trápia nejedného fanúšika LFC.  Samozrejme, tá bude vychádzať pravidelne alebo nepravidelne.

Na začiatok som si zobral pod drobnohľad otázky, ktoré trápia najmä mňa, ak budete mať nejaké ďalšie na podnet v komentároch, zapojím ich do ďalšej časti.

1. Téma Henderson a Lovren

Začneme zhurta a to našim kapitánom Jordanom Hendersonom. Mnoho kritiky sa znieslo na jeho plecia za posledné sezóny. Jeho výkonnosť nie je hodná kapitánskej pásky a taktiež hráča základnej zostavy. Na druhú stranu sa pozrime na to, že Henderson nie je Gerrard a nikdy nim nebude. Prevziať kapitánsku pásku a rolu v tíme po takej legende by bol problém aj pre lepšieho hráča na svete. Jordan, či chceme alebo nie, má ten rešpekt pred hráčmi. Ďalej len tak pre zaujímavosť hierarchia kapitánskej pásky v Liverpoole je: 1. Henderson, 2. Milner, 3. Coutinho, 4.Mignolet. Milner má svoje najlepšie roky za sebou, Coutinho pred sebou no v Liverpoole to na 90% nebude a Mignolet je proste Mignolet. Uvidíme ako Jordan prežije túto sezónu no základnú zostavu, už nemá istú.

Dejan Lovren je kontroverzná osobnosť číslo 2. Nie je to stóper svetovej úrovne, robí hlúpe chyby atď. No v momentálnom mužstve na post stopéra veľký výber nemáme. Podľa mňa je niekedy Lovren kritizovaný len za tom že sa volá Lovren. Mnoho fanúšikov sníva o stopérovi menom van Dijk, no nie isté či príde, a ak príde, tak kto zaručí, že jeho výkonnosť bude svetovej úrovne? Liverpool musí proste niečo urobiť na prestupovom trhu, no v posledných zápasoch Dejan patril k tým lepším v našej obrane. Ďalšie miesto na zamyslenie.

2. Kloppove striedania

Ďalšia kontroverzná vec v Liverpoole, ktorá delí fanúšikov na 2 polovice: Kloppovci a Antikloppovci. Áno Jurgen je tvrdohlavý tréner, no ktorý svetový tréner nie je? Keby sa všetci tréneri mali riadiť hlasom fanúšikov, dlho by nevydržali na svojom poste. Klopp proste nereaguje včas na vývoj stretnutia a stále verí svojim hráčom. Na jednú stranu je to super, na druhú stranu dosť zlé. Nezabudnite na človeka menom Željko Buvać, ktorý je Kloppovou pravou rukou, a čo sa týka vyhodnotenia zápasu a reagovanie naňho má hlavné slovo práve Buvać. Tak netreba hneď vyhadzovať trénera po striedaní v 75. alebo 80. minúte, namiesto 50. minúty. Jedine, čo nám ostáva je veriť týmto pánom. Nezabudnite, že oni sa viac vyznajú vo futbale, ako my všetci dokopy.

3. Prestupový trh

Blíži sa január a všetky oči fanúšikov Liverpoolu smerujú na prestupový trh. Dostali sme informácie, že financie budú. Takže už vidím zaručené informácie, že príde Isco, Ronaldo, Messi, van Dijk a pod. Netreba zabúdať, že slová a skutky sú 2 rozdielne veci. Takisto ako sme mali v lete k dispozícii 200 miliónov eur. Takže netreba mať veľké oči. Liverpool je niečo podobné ako Tottenham. Upresním. Tottenham ohrozuje najlepšie kluby v tabuľke a Liverpool ohrozuje najlepšie kluby na prestupovom trhu slovami 🙂 Takže budeme radi za jedného hráča, ak vôbec príde.

Toľko na dnešnú rubriku. Ďalšie témy si na Vás pripravím nabudúce 🙂

2 Comments

 1. kwop

  16. decembra 2017 at 10:44

  Palec hore za rubriku aj takto verejne.. paráda..:)

  K témam:

  Lovren síce nemusel v globále posledné zápasy patriť k najhorsim, je ale dlhodobo spoločne s Hendom ako dispečerom naj Kloppov fail…

  Škoda,že Nemec je tak tvrdohlavý a dáva oboch aj po tom, ako nás ich prítomnosť na trávniku stojí výsledky… Mignoleta deto..

  Na januárovom trhu sa nedá očakávať zhola nič… Ako nech si ľudia nadávajú na Kloppa koľko chcú, ale proste on o tých prachoch, prestupoch nerozhoduje.. to som si úplne istý ..keby tomu tak bolo, nepovedal by teraz čerstvo, že ‚sa v LFC pozerajú na transfery globálne, teda nemyslia len na január, ale už ani leto‘ —> toto bez akéhokoľvek domyslania (spoločne s rečami z minulosti o tom, aké je v zime ťažké zohnať tu správu kvalitu) je jasný odkaz fans, že síce si môžu maľovať januárové prestupy VVD, Draxlera, de Vrija, kohokoľvek, nic také sa neudeje a v konečnom dôsledku budú zasa nasrati a sklamaní…

  Tých letných 200m si spomenul parádne..nemali by sme zabúdať na to, že túto správu vypustili vysoko neinformovani novinári v UK (co sa im stalo práve po príchode Kloppa, ktorý proste dôležité info nepúšťa do médií), kt nástupom Nemca zrazu nemali info (ako napr za tlchubu Rodgersa), a naopak nútení okolnosťami (tlakom zamestnávateľov na citane články) si začali vymýšľať viac ako v minulosti…

  Ešte k striedaniam – tie hnevajú aj ‚Kloppovcov‘, to som si istý..a nech už to má realizačný tím rozdelené akokoľvek, Klopp je za to zodpovedný a rozhodne by to mal zmeniť…určite to môže pomôcť…

  Na 2. strane Klopp verne kopíruje svoju prácu z BVB a Mainzu… iný skor nebude..

  Aha a ešte 1 vec – nebol by som si taký istý, že príchodom Keïtu nebude Hendo v základe…

  Navyše často počúvame názor,že Hendo nie je vhodný kapitán pre LFC, že na to nemá… Omyl, to je zasa len skreslená predstava nás fans, tých, ktorí máme lfc namaľovaný ako špičkový klub..

  • robbie66fowler

   16. decembra 2017 at 12:29

   Súhlasím s poslednou vetou. Hendo je presne kapitán akého si zaslúžime. Hendo je vlastne synonymom Liverpoolu.
   1. Kapitán repre, ospevovaný angličanmi ale európania sa na ňom smejú. Presne ako LFC. V anglických médiách je LFC nonstop, ale v Európe nedokázal nič už dlhé roky.
   2. Keď má svoj deň, dokáže byť nebezpečný, dôrazný, silný a víťaziť. Presne ako LFC. Dokážeme zahrať superzápasy aj so silnými súpermi ale potom proti WBA a podobným tímom sme nemohúci ako Matka predstavená v bordeli. Tak ako aj Hendo
   3. Objavuje sa v reklamách, jeho tvár je žiadaná firmami, tak ako aj LFC je značkou, ktorá priťahuje sponzorov a reklamy.
   4. Ľudia v neho veria, dúfajú že sa bude zlepšovať a nakoniec vyhrá všetko možné. Takisto ako LFC, roky rokúce fanúšikovia veria, že sa už bude len zlepšovať, že povyhráva tituly, Ligy Majstrov, FA Cupy atď. ale už vyše dve desaťročia si ideme stále svoj ľahko nadpriemerný štandard, ktorý nám stačí tak na piate miesto s občasnými výkyvami, či už hore alebo dole, presne ako Hendo, ktorý si pôjde iba svoj štandard.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply