Pre-season 15/16: Swindon – LFC 1:2, poslední přípravu rozhodl mladík Ojo

Poslední přípravný zápas odehráli svěřenci Brendana Rodgerse na půdě Swindonu, po celý zápas byli lepším týmem a zaslouženě i vyhráli. Svou první branku v dresu Reds vstřelila nová posila Benteke, stejně tak mladý Sheyi Ojo.

Zápas na půdě Swindonu přinesl očekávaný průběh hry, to znamená, hodně šancí ze strany Reds a zároveň i jejich vítězství. Škraloupem na tomto utkání je určitě brzké zranění Allena. Nicméně kvitovat musíme určitě nádhernou branku Bentekeho. Belgičan se v zápase dostal ještě do dvou obrovských příležitostí které ale neproměnil. Dobrý výkon předvedl i Firmino který ukázal své kvality. Dobrý první poločas odehrál i Lazar Marković, postupně se ale z trávníku vytrácel.

Šanci v zápase dostalo několik mladíků, v základu ale nastoupil pouze Arnold. Nicméně velice dobrý výkon předvedl Kent, který dostal něco málo přes dvacet minut na hřišti. Zápas rozhodl Sheyi Ojo který v loňské sezoně hostoval ve Wiganu.

Do zápasu naskočily poprvé dvě posily Reds, Roberto Firmino a Cristian Benteke, vedle nich ve středové řadě i překvapivě mladík Trevor Arnold. V dresu Swindonu zase nastoupili kmenoví hráči Liverpoolu Stewart s Williamsem. První poločas se hrál tak jak se dalo očekávat, ve velmi slabém tempu a se šancemi výhradně před brankou domácích. Už ve druhé minutě byl ve vápně faulován Roberto Firmino, rozhodčí však nechal hru pokračovat. Na konci úvodní desetiminutovky dostal prostor na levé straně Moreno, vybídl do šance Allena ale jeho střela byla sražena. To byla i poslední věc kterou v zápase předvedl, poté se totiž zranil a na hřišti zaujal jeho místo Joao Teixeira.

Po čtvrt hodině hry se v dobré pozici ocitl Lucas, jeho střela však byla velmi slabá a šla doprostřed. O tři minuty později dobře zapresoval Firmino, nahrál Bentekemu ale toho v obrovské šanci vychytal Vigoroux. Po rozkoukávací dvacetiminutovce se osmělili i domácí, jejich pravý záložník střílel velice dobře, Bogdán však míč jistě lapil. Na druhé straně mohl udeřit střídající Teixeira, po rohovém kopu pálil těsně nad. Poté se hra zase trochu zklidnila, až po půl hodině hry se na drzé sólo vydal Can, když byl ve vápně posunul míč Markovićovi, ten však pálil jen na rohový praporek. Rozvlnit síť mohli ještě střelami z dálky Firmino s Canem, ani jeden však branku netrefil, Bentekemu zase pod nohy skončil brankář a když se Marković snažil po dobré akci Teixeiry jen rozcvičit brankáře, skončil první poločas.

Vstup do druhé půle se povedl Reds výborně, Benteke se prodral do vápna, ale nepřihrál přesně, po chvíli se k němu ale míč přeci jen dostal, nová posila z Aston Villy si jej zpracovala na prsa a nádherným volejem vstřelila asi nejhezčí gól v debutovém zápase v dresu Reds. 1:0. Další obrovskou šanci měl opět Benteke, k Markovićovi se totiž odrazil míč a mladý Srb se tak rázem zjevil za obranou domácích, přihrál Bentekemu před prázdnou, ale trochu na paty a střelec úvodní branky vysoko přestřelil. Domácí dokázali srovnat z ojedinělé šance, Lucas přišel před vápnem zbytečně o míč, ten se následně dostal k Johnu Obikovi a ten střelou z první nedal Bogdanovi šanci. 1:1 Otočit skóre mohli domácí jen o pár minut později, přímý kop z dobré vzdálenosti skončil na horní síti Bogdanovy branky, ten ji pak přenechal mladíkovi Fultonovi. Po sérii střídání a pouhé minutě na hřišti mohl svůj první gól v a týmu vstřelit Kent, šel sám na branku ale byl rozhozen obráncem a upadl. Následně se ale opět dostal k míči a faulován už byl, Can ale poslal míč jen do zdi. Zvrátit stav na stranu Reds mohl Alberto Moreno, toho totiž uličkou vysunul Teixeira, Kent mu míč k překvapení všech přepustil ale Alberto dloubáčkem neuspěl. Uspěl ale Sheyi Ojo, toho vyslal krásným pasem Kolo Touré, Sheyi si míč zpracoval a vypálil na Vigorouxe, ten jeho pokus sice vyrazil, pro něj ale tak nešťastně že míč stejně do branky doskákal. 2:1.

The Reds nejdříve uvidíme za týden v neděli, 9.8. kdy od 17.00 vstoupí do nového ročníku Premier League zápasem na hřišti Stoke.

HJK – LFC 1:2
Pre-season 15/16, příprava, 2.8.2015, 17.00
zápas: Swindon Town – Liverpool FC (štadión: The County Ground, Swindon)
góly: 63. Obika (Byrne) – 48. Benteke (Teixeira), 87. Ojo (Touré)
žlté karty:
červené karty:
rozhodca:
Liverpool: Bogdan (67. Fulton) – Can (76. Chirivella), Touré, Sakho, Moreno – Arnold (58. Cleary), Lucas, Allen (12. Teixeira) – Marković, Benteke (67. Ojo), Firmino (67. Kent)

HJK: Vigoroux – Byrne (80. Whittingham), Hylton (73. Dayton) , Kasim (84. Balmy), Obika (84. Cooke), Ormonde-Ottewill (80. Brophy), Stewart (55. Rodgers), Thompson (Eckersley), Traore (37. Robert), Turnbull. Williams

Prispej finančne na chod lfcway.com – ďakujeme – viac info
HODNOTENIE/BODOVANIE VÝKONU
hráč zápasu podľa redakcie lfcway.com? Roberto Firmino

potešili/potešilo? – Určitě potěšily výkony nových posil, Firmino ukázal své kvality v práci s míčem, hře 1×1 i v dobrém myšlení. Benteke zase vstřelil nádherný gól i když další šance neproměnil. Dobré výkony odvedli i mladí hráči kteří dostali šanci.