Přes matný výkon Eagles poražíme, opět díky Salahovi

Byli již hráči hlavou v Lize Mistrů? Možná ano a šlo to vidět. Předvedli jsme jeden z nejhorších výkonů v této sezoně, naštěstí bereme ze Selhurst Parku všechny body.

Utkání začalo ve velice svižném tempu, již v osmé minutě se v obrovské šanci objevil Zaha, míč si sice zpracoval rukou, to však sudí nepostřehl a jistému gólu zabránil skvělým zákrokem Karius. O dvě minuty později hlavičkoval po rohovém kopu van Dijk, ale jeho přesně mířenou střelu vyrazil z branky Mané. Po dvanácti minutách hry se již skóre měnilo, Karius pozdě vyběhl proti Zahovi a následně jej fauloval, pokutový kop potrestal Milivojevič. Ve 24´ zkoušel štěstí pádem ve vápně Mané ale rozhodčí mu správně udělil žlutou kartu.

Další šanci měl Salah, ale zakončoval slabě. Po půl hodině hry Mané srovnal po rohovém kopu na 1:1, ale kvůli postavení mimo hru branka nemohla být uznána. Tempo hry pozvolna  upadalo a zajímavé tak byly pouze souboje van Dijka s Bentekem. Až v poslední pětiminutovce poločasu vytrhl fanoušky z letargie Salah, ale mířil pouze do středu branky. Chvíli po něm si skvěle na rohový kop naběhl Mané, jeho hlavičku ale s vypětím Hennessey vyrazil.

Vstup do druhé půle vyšel Reds na jedničku. Hned ve 4´ Milner zakombinoval s Firminem, následně poslal přesný centr na nohu Maného, který zaslouženě srovnává. Jen o pár vteřin později zkoušel z voleje štěstí Salah, ale jeho oblouček minul branku. V 54´ propadl centr z levé strany až k Alexander-Arnoldovi, ten jej z úhlu posílal zpět před branku, kde Sakho ve skluzu odklidil míč před nabíhajícím Salahem. Po hodině hry mohl opět dostat vedení na domácí stranu Benteke, po sérii náhodných odrazů se ocitl sám před Kariusem ale z voleje pálil vedle. Jen o minutu později šli domácí tři na jednoho obránce, ale Benteke v pádu mířil opět nad. V 62´ zahrál rukou před vápnem Mané, přímý kop si vzal na starosti van Aanholt, ale Karius dokázal míč vytáhnout na rohový kop.

Hra Liverpoolu neměla nic společné s týmem, který by chtěl bojovat o postup do semifinále Ligy Mistrů, ale třináct minut před koncem mohl skórovat Salah, ale nedosáhl na další dobrý centr Milnera. Centrem zkoušel štěstí i Alexander-Arnold, jeho míč ale proletěl celým pokutovým územím. V 83´ Salah pěkným obloučkem nacházel na pětce Firmina, jeho míč ale lehce tečoval domácí obránce a zabránil brazilci v zakončení. Po chvíli pálil z dálky Arnold, ale vysoko nad. A šest minut před koncem zase čaroval Král Egypta. Oxlade-Chamberlainův centr přiletěl na nohu Robertsonovi, ten jej z první vrátil před branku, tam na něj sice nedosáhl Firmino, Salah už ano, neukvapil se, položil si Sakha a poslal míč pravačkou do sítě !

lista-stats

zostava CPFC

Hennessey - Wan-Bissaka (88. Fosu-Mensah), M. Kelly, M. Sakho, van Aanholt - McArthur (73. Loftus-Cheek), Milivojević, Cabaye - Townsend, Ch. Benteke, Zaha

lavička: Cavalieri - Delaney, Fosu-Mensah, Lee Chung-Yong, Loftus-Cheek, Riedewald, Souare

Karius - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson - Milner, J. Henderson, Wijnaldum (64. Oxlade-Chamberlain) - Salah, Firmino, Mané (63. Lallana, 70. Lovren)

lavička: Mignolet - Clyne, Ings, Lallana, Lovren, Moreno, Oxlade-Chamberlain

(31.3.) 32. kolo Premier League 2017/18, Selhurst Park, London

Crystal Palace FC - LIVERPOOL FC 1:2

góly: 13. Milivojević z 11 m - 50. Mané (Milner), 84. M. Salah (Robertson)
žlté karty: Ch. Benteke, McArthur- Karius, Mané
červené karty:
rozhodca: Neil Swarbrick

lista-conamzapasukazalsvk

• Po repre pauze to nejsme my. Nevím, zda si hráči mysleli, že se Palace porazí sami. Výkon to byl mdlý a třem bodům můžeme vděčit i štěstí.
  • Bez Salaha to letos nepůjde, tento malý Egypťan ale umí dávat branky když to je nejvíce potřeba a to je hlavní.
  • Mané je aktivní, ale je na něm vidět, jak moc jej ubíjí být ve stínu Salaha. Kdyby se přes to, že vypadl z No.1 u fanoušků, mohly by jeho výkony narůst.
  • Obrana dnes dovolila domácím příliš, asi ještě defenziva není tak pevná, jak jsme si mysleli.

lista-hodnotenie

Výkon hodnotím známkou  3

(7) – Nebýt penaltového zákroku, zasloužil by si vyšší známku. Chytl dvě obrovské šance domácích, neměl problémy s centry nebo rozehrávkou. Do penaltového zákroku šel pozdě a hlavně zbytečně.

(6)- V první půli náš nejhorší hráč, před penaltou mu po straně unikl Zaha, byl nejistý a domácí hráli hlavně přes něj. Ve druhé půli šel jeho výkon nahoru. Osmělil se i dopředu, ale do svých výkonů ze začátku sezony má daleko.

(6) – Společně s van Dijkem měli hodně starostí s Bentekem a ne vždy byli ve vzduchu úspěšní. Domácím jsme mimo penalty darovali i dvě obrovské příležitosti po špatné rozehrávce, toho se musíme vyvarovávat.

(6) – Měl hodně práce s Bentekem a svedl s ním hodně bolavých soubojů. Dnes ten výkon měl daleko k ideálu daleko a v Lize Mistrů by nám takováta hra vzadu mohla vystavit stopku.

(7) – Byl aktivnější než na druhé straně Trent. Svou stranu si do defenzivy pohlídal a navíc přidal klíčovou asistenci Salahovi.

(7) – Opět toho odmakal spoustu na obou stranách hřiště. Takovéto hráče prostě fanoušci milují. James dnes přesným centrem zařídil první gól pro Maného a a další jeho centry minuly jen o milimetry.

(6) – Dnes hodně rozehrával a hlavně burcoval spoluhráče. Dnes nepředvedl nijakou světobornou hru, spíše to svoje udržování na což jsme zvyklí.

(6) – Nebyl příliš vidět, dozadu si svou práci odvedl, dopředu ale byli od tvoření jiní hráči. Odehrál velice průměrný zápas a příliš nám toho nenabídl.

(8) – Určitě jeden z nejlepších hráčů Reds na hřišti. Neustále se snažil byl aktivní, střílel, přihrával, bojoval a krátce po změně stran také srovnal skóre. Na hřišti však vydržel jenom hodinu. V první půli totiž teatrálním pádem zkoušel vybojovat penaltu a viděl žlutou kartu, v tom druhém na něj rozhodčí neodpískal faul, on chytl míč rukou a mohl být rád, že neviděl druhou žlutou, poté jej Klopp raději střídal.

(6) – Dnes zapadl do šedi většiny týmu. Nebyl tolik vidět ani cítit jak jsme u něj zvyklí. Snad je to jen krátkodobý výpadek.

(8) – Hodně to chtěl vzít na sebe, ale dlouho byl nepřesný, jeho střely mířily vedle nebo byly slabé. Ale nebyl by to on, kdyby se nestal hvězdou a skóroval v tom nejdůležitějším momentu.

Střídající:

(NEHODNOCEN)  – Adam po svém nástupu na hřiště na trávníku pouze pět minut, než se zranil a na hřišti jej nahradil Lovren.

(6) – Po jeho centru padl vítězný gól duelu. Měl to těžké, přišel na hřiště v době, kdy jsme nehráli dobře. Trochu ale hru pozvedl a nakonec byl při zrodu vítězné branky.

(6) – Přišel i když se na hřišti neměl ukázat. Vzadu ale po svém příchodu nepřipustil žádné problémy.