Prestrelka na Anfielde a 3 body ostávajú doma

Premiere League review

Po rozpačitom výkone v derby zápase proti Evertonu, sa fanúšikovia rozdelili na 2 polovice, na tých ktorí si užívajú vynikajúcu sezónu a na tých, ktorí nadávajú na všetko. Dokázal LFC zjednotiť fanúšikov?

(10.3.) Premier League 2018/19 - 30. kolo, Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Burnley FC 4:2

góly: 19. Firmino (Salah), 29. Mané, 68. Firmino (Salah), 90.+3 Mané (Sturridge) - 6. Westwood, 90.+1 Guðmundsson
žlté karty: Fabinho
červené karty:
rozhodca: Andre Marriner

Alisson - Alexander-Arnold (86. Sturridge), Matip, van Dijk, Robertson, Fabinho, Wijnaldum (68. J. Henderson), Lallana (76. N. Keïta), Salah, Mané, Firmino

lavička: Mignolet - Lovren, J. Henderson, N. Keïta, Shaqiri, Sturridge, Origi

zostava BFC

Heaton - Bardsley, Tarkowski, Mee, Ch. Taylor, Cork, Westwood, Hendrick (79. Guðmundsson), McNeil, Barnes, Wood (79. Crouch)

lavička: Hart - Lowton, Guðmundsson, Brady, Gibson, Crouch, Vydra

1.polčas:

Liverpool sa predstavil na domácom ihrisku. kde potreboval bodovať a udržať si krok s prvým tímom v tabuľke PL. Zápas začal vo vyrovnanom tempe na oboch stranách. Prišla však 6.minúta, kedy zbytočne Matip odkopol loptu na rohový kop.

V 6.minúte Burnley zahralo rohový kop, kedy lopta Ashley Westwood namieril od rohovej zastávy priamo na bránku Liverpoolu. V tom čase okolo Alissona boli traja protihráči, ktorí mu neumožnili žiadny zákrok a padajúca lopta skončila v sieti LFC. -0:1

Tento gól bol pre Liverpool ako oživenie živou vodou. Domáci začali dominovať v zápase a začal sa futbal na jednu bránu. Útočne trio Liverpoolu zaplo na najvyšší rýchlostný stupeň a hráči Burnley mali, čo robiť aby tento stroj zastavili.

V 15.minúte prišla prvá vážnejšia šanca domácich, kedy si Salah všimol voľného Firmina, no jeho pokus nakoniec skončil mimo brány, kedže bol zablokovaný.

V 19.minúte si Salah narazil loptu s Wijnaldumom, následne ju poslal na bránu, kde ju hráči hostí zablokovali. No tá nasledne prepadla na Bobbyho Firmina, ktorý bez problémov zakončil do prázdnej brány. -1:1

Liverpool neupúšťal z tempa ďalej dobíjal bránu hostí. Prišla 29.minúta, kedy rozohrávku Burnley zachytil Adam Lallana. Následná lopta sa odrazila do šestnástky súpera, kde nabiehal Mohamed Salah, ktorý si chcel vypýtať penaltu. Rozhodca však napískol, následnú loptu si našiel Sadio Mané, ktorý ju z prvej namieril do siete. -2:1

Zvyšné minúty výraznejšia šanca neprišla, no stroj Liverpoolu stále pokračoval až kým rozhodca nezapískal polčas.

2.polčas:

Ako začal Liverpool prvý polčas, tak v druhom rovnako útočne pokračoval. V prvých minútach výraznejšia šanca na jednej alebo druhej strane nenastala. Hráči Liverpolu sa snažili dominovať a hráči Burnley naopak sa snažili hrať na kontry.

Prišla 67. minúta, kedy brankár hostí Heaton zle odkopol loptu priamo na nohu Salaha. ten sa rútil sám na bránu podporovaný útočným duom Mané a Firmino. Zakončenie Salaha však zablokoval obranca hostí, no lopta ostala voľne ležať v šestnástke súpera LFC. K nej dobehol Firmino, ktorý ju pohodlne dopravil do siete. -3:1

Prvé striedanie LFC prišlo v 69.minúte, kedy Georginia Wijnalduma vymenil na ihrisku kapitán Jordan Henderson. V 71.minúte prišla žltá karta pre Fabinha, ktorý sklzom prerušil rodiaci sa brejk Burnley.

Zápas upadol na tempe a výraznejšia šanca neprišla ani na jednej strane. V 77.minúte za potlesku Anfieldu opustil ihrisko Adam Lallana, ktorého vystriedal Naby Keita.

V 82.minúte prišla obrovská šanca Liverpoolu, kedy nebezpečný center poslal do šestnástky Alexander-Arnold. Ten si našiel Sadia Maného, no jeho zakončenie z prvej mierilo len na brvno hosťujúcej brány.

Ďalšiu obrovskú šancu mal v zápase Mohamed Salah, kde ho v šestnástke našiel Sadio Mané. Na škodu, strelu Salaha zlikvidoval a roh brankár hostí.

Keď už sa myslelo na koniec zápasu prišiel gól hostí. V 91.minúte Matej Vydra v šestnástke posunul loptu na Gudmundssona. ktorý ranou na prednú tyč prekonal Alissona. -3:2

Aby toho nebolo málo hostia zacítili šancu a otvorili hru. V 93.minúte sa skvele zorientoval Sturridge, kedy z otočky našiel Sadia Maného, ktorý zvládol šprinetrský súboj s brankárom hostí Heatonom a pohodlne zakončil do prázdnej brány. -4:2

Zvyšok zápasu sa len dohral a Liverpool bezpečne získal tri body.

• V zápase predčil útok Liverpoolu svoju obranu
  • Umlčanie kritikov, aký je Salah priemerný hráč a ako je Jurgen Klopp nekompetentný tréner
  • Celkom slušný výkon Adama Lallanu
  • Menej dominantná obrana LFC

Výkon hodnotím známkou: 2

Alisson Becker (7) – Za góly nemohol, inak veľa práce nemal.

Trent Alexander-Arnold (7) – Do útoku bol platný, no občas prepadol.

Joel Matip (7) – Zbytočný odkop lopty na rohový kop, z ktorého vyplynul gól.

Virgil van Dijk (8) – Ako vždy dominantný v obrane. Navyše nastúpil s kapitánskou páskou na ruke.

Andrew Robertson (7) – Dnes to bol od Andyho menej výrazný zápas. No jeho snaha sa cení.

Adam Lallana (7) – Od Adama Lallanu, to bol po dlhej dobe podarený výkon, kedy mu výrazne v zápasee pomohla útočná taktika LFC.

Fabinho (8) – Defenzívny záložník ako sa patrí. Prerušoval rodiace sa protiútoky hostí a inteligentne čítal hru.

Georginio Wijnaldum (6) –Od Giniho to bol menej výrazný zápas. Na ihrisku ho predčili ostatný hráči.

Sadio Mané (9) – Na útok Liverpoolu dnes bola radosť pozerať.  Vidieť ako si útočná trojica rozumie a dokáže zlomiť zápas. Sadio si pripísal na svoj účet 2 góly a ukazuje, že je to jeho najlepšia sezóna v kariére.

Roberto Firmino (9) – Bobby dnes vsietil 2 góly. Ako správna 9 v tíme bol v správnom čase vždy na správnom mieste.

Mohamed Salah (9) – V tomto zápase sa opäť ukázalo Salahove majstrovstvo. Ťahal útok LFC a bol pri všetko nebezpečnom. Už mu chýbal len ten jeden gól.