Prestupová zima 2017 (1.): LFC láka Draxlera, má ale zdatných protivníkov

Súhrn toho najzaujímavejšieho, čo Liverpool vykonáva pred a počas zimného prestupového obdobia 2017.

(22.12. 2016) Julian Draxler

Bol by snom množstva liverpoolskych priaznivcov. Dobre informovaný James Pearce z Liverpool Echo hovorí, že The Reds majú záujem o Juliana Draxlera, 23-ročného (naozaj veľmi šikovného, hráča, ktorý zavše pripomína Stevena Gerrarda) ofenzívneho futbalistu, ktorý aktuálne hráva za Wolfsburg.

Francúzsky L’Equipe ale vo štvrtok (22.12.) vyhlásil, že mladík, ktorého poznáme aj z pôsobenia v Schalke, sa už dohodol na prestupe s Parisom St. Germain. Záujem má aj Arsenal.

(21.12. 2016) Wilfried Zaha

Záujem The Reds sa spomína aj s anglickým reprezentantom Wilfriedom Zahom.

Krídelník Crystal Palace bol svojho času považovaný za jeden z najjagavejších anglických talentov.

Dnes 24-ročný futbalista debutoval v Premier League už v 18-tich, potom sa ale nechal zlákať veľkým platom a snami a zamieril si to do Manchestru United, kde sa ale vôbec nepresadil. Na rad prišla výkonnostná stagnácia a po po pár hosťovaniach je späť v kádri Eagles. Medzi jeho najväčšie „zbrane“ patrí rýchlosť a priamočiarosť.

Čo čakáme v januári?

V prvý deň nového roka sa otvorí prestupové okno. Fans The Reds sú, ako vždy, plní očakávaní, prejdime si ale v tomto krátkom súhrne skôr tie realistickejšie možnosti. A tie sa týka skôr odchodov z klubu.

Mamadou Sakho, ktorý už nie je v Kloppových plánoch, bude len ťažko chcieť hrávať v LFC za U23. Jeho odchod teda vyzerá na tutovku.

Cameron Brannagan je Francúzovým spoluhráčom z U23. V lete sa zdalo, že by mohol od Kloppa dostať šancu, ale aj kvôli zdravotným problémom sa tak nestalo a 20-ročný mladík s kvalitným centrom hráva len v rezevre.

Januárové hosťovanie je na programe dňa.

Tiago Ilori. Podobný prípad ako Sakho. Klopp mu neverí, Portugalčan navyše v U23 vzadu pravidelne chybuje, jeho výkonnosť stagnuje, talent sa nerozvíja tak, ako by sme si mnohí priali.

Ak príde dobrá ponuka, pôjde tento mladík, ktorý v LFC nedostal poriadnu šancu, preč. Či už na hosťovanie alebo trvalý prestup.

Jordan Williams mal v minulej sezóne veľké zdravotné problémy, ktoré ho zastavili vo futbalovom raste. V dvadsaťtrojke je len náhradníkom, hosťovanie by mu vyhovovalo.

 

1 Comment

  1. craby

    23. decembra 2016 at 18:20

    Draxler by nebol zlý, ale asi aj dosť drahý. Osobne by som si vedel predstaviť nákup Yunusa Malliho z Mainzu. Nebol by taký drahý (ževraj má výkupnú klauzulu 9 mil €) a jeho výkony v posledných 2 sezónach boli viac než dobré.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply