Prestupová zima 2017 (2.): Lucas je zasa raz na odchode. Vyjde to tentoraz?

Súhrn toho najzaujímavejšieho, čo Liverpool vykonáva pred a počas zimného prestupového obdobia 2017.

(27.12. 2016) Lucas Leiva

James Pearce z Liverpool Echa informoval, že súčasný kontrakt Lucas Leivu na Anfielde nekončí v lete 2017, ale až 2018. Šampanské ale bude mnoho fans The Reds otvárať už o pár dní. O „bieleho Pelého“ sa totiž zaujíma milánsky Inter.

A ten by 29-ročného defenzívneho záložníka chcel najprv získať na polsezónne hosťovanie a hneď potom na trvalý prestup. Tak sa nechajme prekvapiť, každopádne, jednania sa už začali.

Čo čakáme v januári?

V prvý deň nového roka sa otvorí prestupové okno. Fans The Reds sú, ako vždy, plní očakávaní, prejdime si ale v tomto krátkom súhrne skôr tie realistickejšie možnosti. A tie sa týka skôr odchodov z klubu.

Mamadou Sakho, ktorý už nie je v Kloppových plánoch, bude len ťažko chcieť hrávať v LFC za U23. Jeho odchod teda vyzerá na tutovku.

Cameron Brannagan je Francúzovým spoluhráčom z U23. V lete sa zdalo, že by mohol od Kloppa dostať šancu, ale aj kvôli zdravotným problémom sa tak nestalo a 20-ročný mladík s kvalitným centrom hráva len v rezevre.

Januárové hosťovanie je na programe dňa.

Tiago Ilori. Podobný prípad ako Sakho. Klopp mu neverí, Portugalčan navyše v U23 vzadu pravidelne chybuje, jeho výkonnosť stagnuje, talent sa nerozvíja tak, ako by sme si mnohí priali.

Ak príde dobrá ponuka, pôjde tento mladík, ktorý v LFC nedostal poriadnu šancu, preč. Či už na hosťovanie alebo trvalý prestup.

Jordan Williams mal v minulej sezóne veľké zdravotné problémy, ktoré ho zastavili vo futbalovom raste. V dvadsaťtrojke je len náhradníkom, hosťovanie by mu vyhovovalo.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply