Při listopadovém repre srazu válel hlavně Solanke!

Reprezentační sraz se vydařil především mladému Solankemu, který se za Anglii 21 prosadil hned čtyřikrát. Zářili i naši Holanďané Wijnaldum s van Dijkem, kteří se také prosadili střelecky.

Brazílie

V našem klubu od léta přibyli k Bobbymu Firminovi další dva Brazilci, Alisson Becker a Fabinho a oba také reprezentují svou zemi. „Kanárci“ sehráli dva přátelské utkání a obě vyhráli 1:0, nejprve nad Uruguají 1:0 a poté nad Kamerunem. Alisson odchytal první zápas a měl se co otáčet. Zaskvěl se především proti dvěma pokusům Suáreze a také proti tutovce Cavaniho na konci prvního poločasu. Do zápasu proti Kamerunu nezasáhl.

Bobby Firmino byl na hřišti znát tak jak jej vnímáme z LFC, obětavý do defenzivy, kdy předvedl několik dobrých zisků míče, dopředu byl ale nebyl až tolik vidět, dostal se ale do jedné velké šance, při které však nedosáhl na míč. Proti Suárezovi a spol odehrál celý zápas, to s Kamerunem vydržel na hřišti pouze do poločasové přestávky. Během první půle se dostal k jedné nebezpečné hlavičce, ale mířil vedle a také ke stoprocentní šanci. To si na pětce zpracoval míč a stál sám proti brankáři, toho ale jen trefil do ruky.

Fabinho oba duely proseděl mezi náhradníky.

Brankáři

Simon Mignolet asi už ani neví jak vypadá fotbalová branka z výhledu její brankové čáry. V zápasech proti Islandu a Švýcarsku zůstal jen mezi náhradníky.  Caoimhin Kelleher ve svých devatenácti letech nakukuje do seniorsého týmu Irska, i když v zápasech se Severním Irskem a Dánskem také seděl jen na lavici náhradníků. To Kamil Grabara zažil největší úspěch své kariéry. Mladí Poláci totiž hodně překvapivě dokázali postoupit přes Portugalsko na MEU21. V úvodním zápase sice Portugalci vyhráli 1:0 v Polsku, v odvetě ale Poláci udeřili v úvodní třetině duelu třikrát ze vzduchu a postup si, i díky skvělým zákrokům Grabary, již pohlídali.

Nizozemsko

Holanďané zažívají rozkvet a určitě k tomu pomáhají i naše dvě esa. Oba naskočili obou duelů Ligy Národů a oba je rozhodli. Gini Wijnaldum se dokázal gólově prosadit proti Francii a jeho gól byl při výhře 2:0 vítězný. Ve druhém duelu prohrávali již 2:0 v  Německu, ale nakonec dokázali dvěma góly v závěru srovnat a postoupit do dalších bojů Ligy Národů! Vyrovnávací branku vstřelil povedeným volejem Virgil van Dijk, který byl v obou zápasech naprosto dominantní, tak jak jsme zvyklí.

Chorvatsko

Dejan Lovren se svým týmem bojoval v Lize Národů bojoval zároveň o postup i o sestup ze své divize. V prvním duelu proti Španělům potřebovali vyhrát což se i díky výsledku 3:2 povedlo. Dejan hrál v zápase velmi dobře a hlavně ostře, což Španělům příliš nevonělo. Ve Wembley šlo o to kdo z koho, Chorvaté se sice v zápase dokázali dostat do vedení, nakonec ale podlehli a putují do nižší divize. Dejan odehrál oba zápasy celé a proti Albionu viděl žlutou kartu.

Anglie

Jordan Henderson odehrál v přátelském duelu s USA 33 minut a moc toho  během nich nestihl, teda kromě zranění, díky němuž se brzy vrátil do Liverpoolu k bližšímu vyšetření. Trent Alexander-Arnold si připsal proti USA plných devadesát minut a připsal si i první gól za A-tým Angile!  V Lize Národů proti Chorvatsku již nenastoupil. To Joe Gomez si připsal opačný gard startů za Albion, když nastoupil jen do zápasu proti Chorvasku a odehrál celý zápas. V něm si vedl více než dobře a byl na startu  obratu Anglie, v 78´ si vzal míč k dlouhému vhazování, které přiletělo až ke Kaneovi, který asistoval na gól Lingaardovi.

Hvězdou repre týdne byl Dominic Solanke, který Anglii U21 dovedl ke dvěma výhrám se silnými soupeři, Itálií 2:1 a Dánskem 5:1 a hlavně patička proti Dánsku opravdu stála za to!

Skotsko

Skotové hráli v dvojzápase s Albánií a Izraelem o postup do vyšší skupiny Ligy Národů. Po úvodním vítězství s albánským soupeřem přišel souboj o vše. Ten Skotové zvládli a po výhře 3:2 mohou první ročník LN považovat za úspěšný.

Guinea a Senegal

Naby Keita si vedl dobře jako kapitán v duelu Guineye proti Pobřeží Slonoviny, kdy svůj tým dovedl k zasloužené remíze 1:1. Sadio Mané sehrál také celý zápas svého Senegalu proti Rovníkové Guinee a přispěl týmu udržení neporazitelnosti a výhře 1:0. Po utkání však byl vypískán fanoušky z čehož se sesypal a museli jej do šatny doprovázet spoluhráči.

Portugalsko a Švýcarsko

Rafael Camacho nastoupil do obou duelů Portugalců v baráži o ME U19 proti Nizozemsku a nebyl daleko k postupu na šampionát. Portugalci úvodní duel venku zvládli a vyhráli jej 1:0. Odvetu už doma ne a po brance z 86´ si na postup museli nechat zajít chuť (1:2).

Xherdan  Shaqiri byl na hřišti při šokující porážce Švýcarů s Katarem v přátelském zápase (0:1), když naskočil do druhého poločasu. To proti Belgii už byli Švýcaři šťastnější! Sice brzy prohrávali 0:2 a za tohoto stavu potřebovali vstřelit alespoň čtyři branky k postupu. To se jim také skvělým způsobem podařilo a dvě asistenci v zápase zapsal i náš Shaqiri!

Egypt

Mohamed Salah se svým Egyptem sehrál šlágr kola kvalifikačních skupin proti Tunisko. Egypt v zápase potřeboval vyhrát a napravit tak porážku 1:0 od svého soupeře. Zápas přinesl skvělý fotbal a spoustu branek, nakonec se z vítězství 3:2 mohli radovat Faraoni. Nebylo to ale jen tak, duel rozhodl v 91´ svou trefou právě Salah.