Priestor pre súpera: Benítez by mohol od svojich čo to uchmatnúť

Severoírsky fanúšik „strák“ Joseph Doherty intenzívne myslí na lepšie časy. Na druhej strane však vníma realitu priaznivca NUFC ako pochmúrnu.

(26.12.) Premier League 2018/19 - 19. kolo, Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Newcastle United FC, 16.00


pohľad súpera: Benítez by mohol od svojich čo to uchmatnúť
postavenie v lige: 1. vs 15.
rozhodca: Graham Scott
duel ponúka:
Digi Sport 4 (SK)

„Straky“ nemali dobrý štart do sezóny, veď prvé ligové víťazstvo prišlo až v 11. kole, klubu zo St. James´ Parku ale vyšiel november, v ktorom vyhral všetky tri duely, teraz je forma striedavá. Ako zatiaľ hodnotíš počínanie si Newcastle v 2018/19?

Čakal som niečo podobné. Netvrdím, že som si myslel, že po prvý raz vyhráme až po 2,5 mesiaci, ale vedel som, že sa budeme držať niekde v okolí boja o záchranu. Benítez totiž môže byť akýkoľvek renomovaný tréner, ak nemáš podporu vedenia, a teraz tým myslím finančnú – keď aj druholigové tímy sú na to, čo sa transferov týka, lepšie – tak si nemôžeš nárokovať na veľa.

Takže problémom je majiteľ Mike Ashley. Čo ale nie je žiadnym tajomstvom, tak ten v lete kývol na príchod sedmičky hráčov, čo nie je málo…

Áno, treba sa však pozrieť, že na akých. Dúbravka je výsledok Benítezovho skautingu a v jeho prípade sa len hosťovanie zmenilo na trvalý prestup, zo Swansea prišiel zadarmo Ki Sung-yueng (J. Kórea), hosťovačku si u nás predĺžil Brazílčan Kenedy, rovnako tak do konca sezóny je v tíme Rondón z WBA a zvyšné tri riadne prestupy stáli Ashleyho ani nie £20m. To je nie trochu málo na prvoligový tím, ale sakra málo.

A tak sa každý zápas bojíme, že nám niekto dôležitý z kádra, ktorý vôbec nie je kvalitou široký, vypadne, každý zápas sa bojíme, že nás proste súper prehrá, lebo kvalitnejších kádrov v lige je až až.

Benítez je ale zárukou vysokej taktickej vyspelosti. Jeho tímy vedia hrať dozadu, vedia držať pozície. To by teda vo finále mohlo tímu pomôcť…

Ale áno, za Rafu som rád. Je to jeden z mála svetlých bodov počas éry Mika Ashleyho ako majiteľa klubu, ktorému fandím od mojich 6 rokov a teraz mám takmer o 40 viac.

Väčšina fanúšikov je proste nespokojná a je to prenášané aj na tribúny. Navyše sa na góly strašne nadrieme. Nemáme v tíme dostatočnú kvalitu v ofenzíve, záloha by mala byť tiež lepšia. Reálne budeme v boji o zábranu až do konca ligy.

Ono ale boli v minulosti správy o tom, že by Ashley už konečne mohol NUFC pustiť…

Žiaľ, nestalo sa tomu tak. Potrebujeme silného majiteľa so vzťahom ku klubu a s výrazne vyšším finančným zázemím, pretože dnes sa futbal až príliš ubral cestou peňazí. Však sa stačí pozrieť na LFC ako sa v tomto prípade transformoval.

Ashley síce mal svoje chvíľky, kedy povzbudzoval svoj tím spoločne s fans priamo z „kotla“, bolo to veľmi sympatické, ale podľa mňa z jeho strany šlo len o taktický ťah – aby si na svoju stranu získal priaznivcov, ktorí by mu neskôr ľahšie odpustili to, že futbal robiť nevie.

Ako to teda na Štefana tipuješ?

Hru neotvoríme, nepotrebujeme na Boxing Day dostať balíček a v ňom 5 kusov. Každý bod by bol krásny, Liverpool je ale jasným favoritom. Snáď Beníteza neprepadne nostalgia za minulosťou a svoj tím na duel proti lídrovi dobre pripraví. Výsledok si netipnem, nikdy to nerobím. Budem ale dúfať v čo najpríjemnejší scenár pre Magpies.

3 Comments

 1. robroy

  24. decembra 2018 at 14:42

  Triezvo realny pohlad fanúšika strák, bohužial odráža trpkú realitu.
  Som sám zvedvý ako to Jurgen postaví, predpokladám, že značný počet marodov nedovolí príliš rezervný mód, aby sme neprekvapili náhodou my straky, 🙁 hned na Boxing day

 2. MengiCZE

  24. decembra 2018 at 15:23

  Já třeba beniteze mám stále rád a jako trenéra ho uznavam. Snad v Newcastlu zažije i lepší časy.

  Každopádně, v newcastlu chybí holt santiago Muňez

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply