Priestor pre súpera: Derby už musíme zlomiť. Máme naj káder za posledné roky

Mike Jefferies je fanúšikom tímu z modrej časti Liverpoolu už 24 rokov. Zubný technik z Tranmere sa pozrie na zúbok práve pripravovanému mestskému derby.

(2.12.) Premier League 2018/19 - 14. kolo, Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Everton FC, 17.15


pohľad súpera: Derby už musíme zlomiť. Máme naj káder za posledné roky
postavenie v lige: 2. vs 6. v Premier League
rozhodca: Chris Kavanagh
duel ponúka: Digi Sport 4 (CZ/SK)

Blíži sa duel, ktorý je pre mnohých fans Evertonu i Liverpool duelom sezóny. Ako to vnímaš ty?

Aj pre mňa. Nie je väčší zápas, ako ten proti Liverpoolu. Ako ten proti tímu, ktorý zo srdca nemáš rád. Emócie budú vysoko, takisto napätie. Teším sa.

Evertonu sa ale v posledných rokoch proti The Reds nedarí. Aktuálne ho neporazili už 17 duelov v rade (naposledy ešte v októbri 2010), teda vyše 8 rokov, no a keď sa do toho ešte započíta štatistika, ktorá hovorí, že „karamelky“ nevyhrali na Anfielde od 27.9. 1999, dovedna 21 zápasov, tak je asi čas na vašej strane mať obavy.

Nemyslím na to. Štatistiky sú len čísla, série ni sú nekonečné. Proste v nedeľu (2.12.) si ideme na Anfield po tri body. Je čas potvrdiť naše pohárové ambície, dokonca, keď sa náš „stroj“ rozbehne. môžeme myslieť aj na účasť v Lige majstrov. Strácame na ňu len 6 bodov.

A tak vezmeme z Anfieldu tri body. Veríme. Celá modrá časť Liverpoolu verí.

Má na to reálny dôvod?

Absolútne. Máme najlepší káder za posledné roky, máme hráčov, ktorí sú kvalitní s loptou na nohe, ale vedia aj zabojovať, neuhýbajú zo súbojov.

Keane, Pickford, Zouma, Coleman, Digne, Sigurðsson, Gueye, Walcott či Richarlison. Tento tím konečne vyzerá sľubne a má kvalitu. Rozhodne ju má. Aj na to, aby sme Liverpool na jeho štadióne porazili.

Ste ale po 13. kole 11 bodov za The Reds. Takže kvalitatívny rozdiel medzi oboma celkami sa ukazuje…

To je relatívne. Vy ste tiež pár zápasov vyhrali, ktoré mali skončiť inak, my naopak, sme postrácali body, keď sme mali naviac.

Trochu so rýpnem. Zobral by si z LFC nejakého hráča? Napr. Maného … 😉

Z červeného, no, ako to slušne povedať, hnoja (snáď to nie je úplne urážlivé, lebo v talóne mám aj iné výrazy) by som nezobral ani pohár s vodou. Je to proti môjmu presvedčeniu, viere v Everton FC.

7 Comments

 1. robroy

  30. novembra 2018 at 15:10

  Nezaváhal si kwop po debate, s týmto nadutým zaslepencom, že či to sem dáš ?? Však sa toto nedá ani čítať..

  • kwop

   2. decembra 2018 at 19:30

   su aj ovela tupsie nazory ako je tento .. a toto je fanda, kt. chodi na zapasy evertonu .. tiez sa podobne u horsie vyjadrujeme o karamelkach, mrdkach ale aj o napr. reale .. 😉

 2. kloppinho

  1. decembra 2018 at 17:21

  Uplny villager

 3. keeno

  1. decembra 2018 at 20:34

  Citujem poslednú otázku , aj odpoveď

  Trochu so rýpnem. Zobral by si z LFC nejakého hráča? Napr. Maného … 😉

  Z červeného, no, ako to slušne povedať, hnoja (snáď to nie je úplne urážlivé, lebo v talóne mám aj iné výrazy) by som nezobral ani pohár s vodou. Je to proti môjmu presvedčeniu, viere v Everton FC.

  Absolútne súhlasím

  P.S. Nechápem, načo sú rozhovory, ktoré majú svoje opodstatnenie a logiku, načo vúbec delat interview s cizincema, keď sa k tomu, čo od srdca povie fanúšik – cudzinec nikto nevyjadrí reakciou na jeho odpoveď?

  P.S.2 Musím povedať , čo si myslím, že každý z Vás , kto do diskusie prispieva povrchne nadradene ako aj v tomto dokázateľne ľahko , tak v prvom rade znevažuje prácu ľudí na tomto webe.
  Osobne som prekvapený.
  Merito veci podstaty myšlienky prispievajúcich je iba o nich

  • kloppinho

   2. decembra 2018 at 0:04

   Keeno čo si psychológ. mám rád tento seriál vždy sa naňho teším…. Niekedy nereagujem, inokedy si rypnem, sem tam dám nejakú múdrosť a teraz som si odplul no a? A chalani keď si myslíte že znevažujem vašu prácu kľudne ma zablokujte

   • Melda8

    2. decembra 2018 at 12:28

    Mě ta to rubrika baví, je zajímavé si číst názory z protilehlých táborů.A je milé, když je LFC pro druhou stranu sympatický a i opak je fajn, znamená to, že se nás bojí.A nejvíc mě právě baví rozhovory s rodáky druhého týmu, je to takové „syrovější“.A k derby to určitě patří.Lepší, než nějaký Franta z Horní Dolní 😀

   • kwop

    2. decembra 2018 at 19:30

    kloppinho, si zablokovany 😉

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply