Priestor pre súpera: Fanda Burnley verí, že hviezdy The Reds nebudú mať deň

December sa pre LFC začal absolútne šťastným víťazstvom nad Evertonom, začiatok výrazne nabitého programu nám už v stredu (5.12. , začína sa o 20.45) do cesty postaví Burnley. Tu je pár slov jeho skalného fanúšika.

(5.12.) Premier League 2018/19 - 15. kolo, Turf Moor, Burnley

Burnley FC - LIVERPOOL FC, 20.45


pohľad súpera: Fanda Burnley verí, že hviezdy The Reds nebudú mať deň
postavenie v lige: 19. vs 2. v Premier League
rozhodca: Stuart Attwell
duel ponúka:
žiadna (CZ/SK)

Josh Scott pracuje v Leedsi, ale jeho srdce patrí Burnley. Bezmála štyridsiatnik si spomína na časy, kedy v spojitosti s The Clarets na Premier League ani nepomyslel, zároveň sa však bojí, že klub nemusí túto sezónu zvládnuť a uchovať si príslušnosť v najvyššej súťaži Anglicka.

Ako si sa dostal k fandeniu Burnley?

Je to jednoduché, vyrastal som priamo v Burnley a starý otec ma často nosieval na zápasy The Clarets. Keď som bol školák, boli zápasy tohto tímu pre mňa všetkým. Jednak som miloval futbal a jednak som bol rád, že v meste máme tím, s ktorým sa môžem stotožniť.

V tejto sezóne to však BFC príliš nejde, aktuálne je to tím, ktorý sa strachuje o záchranu, s deviatimi bodmi je predposledný. Nebojíš sa, že sa klub s Premier League na konci sezóny rozlúči?

Mám. A ešte aký. Pre taký malý klub by bolo veľmi nepríjemné PL opustiť. Nemuseli by sme sa tam v najbližších rokoch vrátiť.

Championship je veľmi silná, z roka na rok jej kvalita i finančné zázemie klubov narastá, pozrime sa na tímy ako Aston Villa, Sunderland (ten už dokonca vypadol aj z II. ligy, pozn.), Middlesbrough, Leeds, Derby, Birmingham, QPR, Stoke, Swansea a ďalšie, ktoré hrávali PL a teraz je ich realita iná.

Sean Dyche je ale považovaný za jedného z najtalentovanejších manažérov na ostrovoch, doteraz s jeho prácou bola spokojnosť…

Stále je, len sa k nám nejako obrátila šťastena. Nehráme zlý futbal, ale nevieme dať z dobrých príležitostí góly, navyše po hlúpych chybách inkasujeme. Treba byť ale pozitívny a hlavne makať. Bez toho to bude vopred prehratý boj.

Škoda, že zatiaľ nemôžeme počítať s Nickom Popeom, ten sa pred pár mesiacmi zranil, a pritom ide objektívne o brankára, ktorý patrí medzi 5-6 najlepších v lige. Rameno ho ale ešte do hry nepustí.

Máte však v bráne skúseného Harta..

To hej, ale ten má svoje najlepšie roky už za sebou. A nie je takou oporou, ako by sa čakalo, ako si mnohí po jeho letnom príchode mysleli.

Ako to teda v stredu vidíš?

Liverpool je jasným favoritom, ale nie je to už ten Liverpool z minulej sezóny, keď z jeho ofenzívnej hry šiel doslova strach.

Ak to postavíme na pozornej obrane a ak vaše útočné hviezdy nebudú mať svoj deň, tak by sme mohli urobiť prekvapenie. Doma potrebujeme body z každého zápasu a tento nebude výnimkou.

1 Comment

  1. kloppinho

    4. decembra 2018 at 15:19

    A čo keby sme si spravili vianočný večierok? Sobota 29. 18:30 hráme proti gunarom… Niekde kde je veľká telka dobré pivko… Kwop čo ty na to

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply