Priestor pre súpera: hrať otvorený futbal proti LFC je samovražda

V pondělí nás čekají kladiváři. Nepříjemný soupeř, který po katastrofálním startu, nyní utočí na TOP 10.

Čas si na nás udělal fanoušek West Hamu, který je administrátorem FB fanouškovské stránky Westham.cz jak on sám vidí pondělní duel? To se dočtete v následujícím rozhovoru z tábora hostů.

(4.2.) Premier League 2018/19 - 25. kolo, Olympic Stadium, Londýn

West Ham United FC - LIVERPOOL FC, 21:00


pohľad súpera: Hrať otvorený futbal proti LFC je samovražda
postavenie v lige: 12. vs 1.
rozhodca: Kevin Friend
duel ponúka:
Digi Sport 4 (SK/CZ)

Ahoj, ještě jednou děkuji za tvůj čas. Přejdeme hned k první otázce. Váš začátek v PL nebyl ideální. Nedokázali jste vstřelit gól a pohybovali jste se prvních několik kol na spodu tabulky a počítalo se s Vámi jako s hlavním aspirantem na sestup. Momentálně ale tým začíná šlapat a vy se držíte na klidném 12. místě a vypadá to, že se vás boje o záchranu týkat nebudou. Co se týmem stalo, že jste se vyhoupli?

Začiatok nebol ideálny, ale vôbec by som netvrdil, že sme boli hlavným ašpirantom na zostup – dokonca ani len ašpirantom na boj o záchranu. Zlý štart spôsobilo viac faktorov ako zmena trénera, realizačného tímu, veľké pohyby v kádri a ani rozlosovanie nám neprialo.

Kvalitná práca Pellegriniho sa ale po čase začala ukazovať, spoznal svoj tím, noví hráči spoznali ligu a dostavili sa aj výsledky. Výkony sú však stále nevyrovnané a stred tabuľky je teda asi férovým odrazom výkonov tímu.

Související obrázek

První zápas skončil jasným výsledkem 4:0 pro LFC. S jakými cíly jdou teď kladiváři do tohodle zápasu? Budete chtít obrat lídra o body, nebo hlavně ze zabezpečené obrany?

Na Liverpool to v poslednej dobe nevieme a dostali sme niekoľko výpraskov. Keby bol zápas o pár týždňov skôr, tak odpoviem oveľa sebavedomejšie, ale Hammers sú teraz vo výsledkovom aj hernom útlme a môžeme len špekulovať čo je za tým. Každopádne Pellegrini sa snaží dostať do hráčov pozitívnu mentalitu a „betón“ ako za Big Sama asi očakávať nemôžeme. Ale hrať v momentálnej forme otvorený futbal je samovražda, najmä proti Liverpoolu. Určite je však čas bodovať a verím aspoň v remízu.

Jaká je momentálně nálada v týmu Westhamu? Co se týče manažera, je s týmem a kvalitou kádru spokojený?

To je skôr otázka na ľudí z klubu a manažéra, nie na mňa. Ale vyzerá to, že „sága“ okolo Marka Arnautoviča mala na tím a atmosféru v kabíne negatívny vplyv. Čo sa týka kádra, tak od spoľahlivého „insidera“ ExWHUemployee vieme, že klub sa snažil v zime dotiahnuť nejakých hráčov a spomínalo sa niekoľko zaujímavých mien.

My však nie sme na úrovni Man City a Pellegrini si bude musieť zvyknúť, že pri prestupoch nebude mať takú voľnú ruku a podporu od majiteľov. Zostávajú teda pozície kde nás tlačí topánka – a to opäť aj vďaka početným zraneniam – ale to sa bude musieť vyriešiť zase až v lete, kedy čakám veľký pohyb v kádri.

Výsledek obrázku pro liverpool west ham 4:0

V posledních dvou zápasech jste nevstřelili ani branku, prohra s Wolves a Bournemouthem Vás zbytečně zbrzdila za honbou 7. místa, zaručující klidné dohrání sezóny. Kde myslíš, že byla chyba?

Ako som už načrtol, sága okolo Arnautoviča určite nepridala na pohode v tíme a seriózny záujem bol aj o viacerých ďalších hráčov, čo mohlo narušiť ich sústredenie. Stále viac sa prejavuje aj absencia Balbuenu v strede obrany a útoku chýbala posledné zápasy potrebná iskra. Verím, že ukončením prestupového okna sa všetko upokojí, hráči sa začnú plne koncentrovať na futbal a vrátime sa do formy zo záveru minulého roka. Vyzerá to, že sa zakaždým zľakneme šance poskočiť na 7. miesto a treba to už zlomiť.

Jak v momentálním průběhu ligy vnímáš Liverpool? Bereš ho jako tým, který si cestu za titulem nenechá vzít?

Už len spôsob akým si položil otázku ukazuje, že na Liverpool ide veľký tlak z vlastných radov. Nadšenie medzi fanúšikmi je veľké, no možno až príliš, a to môže byť na škodu. Päť bodov predsa nie je neprekonateľný náskok a už vôbec nie v náročnej anglickej lige. Navyše verím, že proti West Hamu príde k ďalšej strate bodov a tak by sa mohol súboj o titul zamotať ešte viac 🙂.

Ako hovorím, tlak je momentálne veľký a vďaka médiám a sociálnym sieťam sa bude každým kolom a prípadným zaváhaním ešte stupňovať. Všetka pozornosť je na Liverpoole a – aj keď sa to vašim fanúšikom nebude páčiť a asi schytám dávku kritiky – osobne si myslím, že z toho bude ťažiť Manchester City, ktorý si ukradne titul.

 

Děkujeme za celý tým LFCWAY.com

3 Comments

 1. kloppinho

  3. februára 2019 at 11:42

  Chalan má pravdu…. väčšina fans sú majstri taktik a zostáv a pritom sa správame jak posledný amatéri, keď sami seba dávame pod tlak. Za posledné 3 mesiace sme stratili body len dvoch zápasoch, len 2. skurvenych zápasoch a to si mal vidieť… Nikoho nezaujíma aký je terén, že na ihrisku si mohol stavať snehuliaka, alebo že máme zranených. proste bola to chýba jurgena, zlá taktika, zla zostava, zle striedania, nezvládame dôležité zápasy atď.
  Zajtra to bude kurva ťažké… dneska by sme mali trošku počarovať-sabre

 2. robroy

  3. februára 2019 at 13:29

  Triezvo a korektne zhodnotil situaciu, avšak verím našim, že šancu na primát a ten pár bodový náskok, už nepustia z rúk. Prerože máme Kloppa kt. je našou najväčšou posilou kádra.
  Aj ked sme mohli cez januarove TW preukázat „známky života“. Jááj, vlastne sme preukázali, prí predaji Dominica, heh !

  Ale ak sa „chceme“ za poslednú stratu vyhovárat na nevyhovujúci povrch trávnika, nuž tu zase si treba dat otázku, že kto „zabudol včas“ to vyhrievanie trávy spustit ? Leicester to asi nebol..

  • kloppinho

   3. februára 2019 at 13:59

   A to som ešte čítal fámu že jurgen cez prestávku dal odhrnuť len polku ihriska kde budeme útočiť:))

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply