Priestor pre súpera: Ide o Ligu majstrov a my ju dáme. Možno na úkor LFC

The Reds si v ostatnej dobe dvomi zbytočnými remízami skomplikovali na pohľad pohodový postup do ďalšej sezóny Ligy majstrov. Chelsea tak má, možno až nečakanú šancu.

Patrick Sheffle má anglické meno, ale je to napoly Holanďan a napoly Španiel. Tentoraz pomohlo jedno futbalové fórum, kde sme si vymenili pár slov. Dozvedel som sa, že  The Blues fandí  od doby, kedy do klubu zo Stamford Bridge prišiel Fernando Torres, o ktorom fans tímu z Anfieldu  svojho času s vervou spievali „Liverpool´s Number 9“. Pred zápasom 37. kola ide zverencom Antonia Conteho o uživenie si nádeje na Champions League, k čomu potrebuje tri body z duelu s LFC, a potom aj v zvyšných dvoch zostávajúcich ligových dueloch s Huddersfieldom a Newcastlom.

Sme vo finále, na Stamford Bridge pôjde domácim o všetko…

Áno. Táto sezóna nám vôbec nevychádza. Tím ale v poslednom čase výrazne zabojoval a stále sme v hre o Ligu majstrov. Ako fans veríme. Chodím na viacero stránok o The Blues a fanúšikovský názor je taký, že sa nám to môže, čo môže, musí podariť. Lebo byť bez najsledovanejšej súťaže sveta, to pre klub ako je Chelsea, nie je nič príjemné.

Naposledy to ale absencia v pohárovej sezóne viedla v 2016/17 až k domácemu titulu…

No, ak by to bolo aj tentoraz tak, určite by som nebol proti. Ale to poznáš, my fanúšikovia sme nároční a radi by sme svoj tím videli žať úspechy na všetkých frontoch.

Image result for chelsea 2018

Sprava doľava Azpilicueta, Pedro a Victor Moses

Svojho času tu bola výrazná rivalita medzi oboma nedeľňajšími súpermi (5.6., o 17.30), Liverpool navyše má v nohách odvetu semifinále Ligy majstrov s AS Rím, takže Conteho tím môže byť v značnej výhode. Ako to vnímaš?

Myslím, že to, že máte za sebou odohratý zápas v LM, nepochybujem, že náročný, nebude hrať rolu. Hráči sú výborne trénovaní, mne takéto tvrdenie príde ako výhovorka.

Proste oba tímy sa budú snažiť o jedno – o výhru. Nám je jedno, akým rozdielom, proste potrebujem tri body, živiť nádej na LM.

Image result for chelsea liverpool

Súboj kapitánov. Jordan Henderson v súboji s garym Cahillom (v modrom)

Chelsea ale v posledných šiestich dueloch The Reds neporazila, naposledy v januári 2015. Môže to zohrať rolu?

Je to úplne jedno. Žijeme tu a teraz, na čo sa zaťažovať minulosťou či štatistikami. Aktuálne je faktom, že máme formu (CFC vyhral 4 zápasy v rade, pozn.) a tú aj potvrdíme.

Niektorí naši fans sa obávajú parádneho útoku The Reds, obzvlášť Salah je famózny, Firmino a Mané rovnako veľmi nebezpeční, ale my máme v kádri hráčov, naučených zvládať ťažké zápasy, takže na mieste by mal byť optimizmus a viera v tím. To, že sa nám v tejto sezóne až tak nedarí predsa neznamená, že máme slabý tím.

Sadio Mané

Torres, Salah, Benayoun, Moses, G. Johnson a pod. V posledných rokoch si títo hráči obliekli dresy oboch klubov (aj LFC aj Chelsea)…

Ak narážaš na rivalitu, tak tiež nerád vidím, keď hráč prestupuje v rámci konkurencie. Torres ma ale priviedol k Chelsea. Predtým som skôr sledoval La Ligu a tým pádom aj španielsku repre, čo je pochopiteľné, keďže roky žijem na Pyrenejskom polostrove a mám aj španielske občianstvo.

Torresovi som sa veľmi potešil, škoda len, že nebol v našich farbách aspoň taký efektívny ako v Liverpoole.

Zvyšok ako Benayoun či Salah u nás nedostali takú šancu, akú možno mohli. Mať teraz v tíme tohto Salaha, tak máme na konte minimálne o 20 bodov viac, lebo práve taký gólostroj nám chýba. Ale čo nie je dnes, bude onedlho. Chelsea rozhodne o najvyššie méty opakovane zabojuje.

Victor Moses ale zohral výraznú rolu pri zisku titulu pred rokom, je to jeden z mojich obľúbencov a všeobecne veľmi nedocenený hráč.

Fernando Torres

2 Comments

 1. kloppinho

  4. mája 2018 at 11:54

  Chalan je ťažko veriaci… Podľa mňa to nedajú.. budúcu sezónu budú bez LM a v lete im odídu najväčšie hviezdy 😎

 2. Alex85

  5. mája 2018 at 17:58

  Este ze sme tym begiis nechali bod 🙂 vdaka tomu teraz v zapase o zivot sliepkam zobrali vsetky 3 :):):)
  A aj tak vypadnu, ved kto by ich mal rad 🙂

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply