Priestor pre súpera: Keby tak Liverpool zostrelil jeho odchovanec

Steve McArnold je fanúšik Wolves, ktorý si na živobytie zarába ako dispečer na letisku v Dubline. Prečo ale fandí práve „vlkom“ a čo si myslí o ich najbližšom súperovi, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch. Je tu Priestor pre súpera. 

(21.12.) Premier League 2018/19 - 18. kolo, Molineux Stadium, Wolverhampton

Wolverhampton Wanderers FC - LIVERPOOL FC, 21.00


pohľad súpera: Keby tak Liverpool zostrelil jeho odchovanec
postavenie v lige: 7. vs 1.
rozhodca: Craig Pawson
duel ponúka:
Digi Sport 4 (SK)

V Dubline, či všeobecne v Írsku je veľká základňa priaznivcov The Reds, je, teda aspoň pre mňa, človeka s istými malými skúsenosťami s fans komunitami spoza kanálu La Manche, pomerne zaujímavé, že si niekto vyberie Wolves. Neinklinoval si k Liverpoolu, resp. čo ťa prividelo práve k Wolverhamptonu?

Môj starý otec je rodák z Wolverhamptonu, kde až na posledných 10 rokov prežil celý život a to sa dožil krásnych 96 rokov.

Bol to práve on, ku komu som chodieval na prázdniny, od ktorého som počas dlhých večerov u neho doma na terase počúval príhody z histórie tohto klubu. Síce celý život žijem v Írsku, teraz už pätnásť mesiacov v Dubline, ale tu si z kvalitných klubov, ktoré majú cveng príliš nenavyberáš, a keďže ja som absolútne zamilovaný do futbalu a navyše tu bol faktor môjho starého otca, tak vlastne nebolo na výber.

K Liverpoolu som nikdy nijako prílišne neinklinoval, keď som začal intenzívne sledovať futbal, myslím tým na dennej báze, vrážať do neho istý obnos peňazí z každej výplaty, tak to LFC trénoval Francúz Houllier a mne sa ten futbal nepáčil. Viem, že to bolo v ére Manchestru United, ktorý krásou futbalu i výsledkami Liverpool jednoznačne predčil, ale aj keď som tím z Anfieldu, pochopiteľne sledoval, tak mi nijako neprirástol k srdcu. Ak by som si ale mal zo súčasnej špičky vybrať, tak ligový titul by som LFC doprial. A potom ešte Chelsea, pretože The Blues praje moja partnerka.

Čo by si na súčasnom tíme Wolves vyzdvihol?

Sme v Premier League nováčik, ale z hráčov vôbec nie je cítiť nejaký prehnaný rešpekt, či strach. Hráme zaujímavý futbal, myslím tým pre diváka zaujímavý, dokážeme pobaviť šikovnými ťahmi na bránu, sympatickým herným prejavom.  Za to som rád, je to presne ten futbal, ktorý mám rád.

Samozrejme nepoviem, že hráme naj futbal na svete, ale keby som mal niekomu povedať, že prečo si dnes vybrať Wolves, tak by som mal naozaj pádny argument.

Aké má teda tím z dlhodobého hľadiska ambície?

Rozhodne udržať sa medzi elitou, a potom sa v nej etablovať. Myslím, že kvalitou kádra máme na umiestnenie okolo 10.-12. miesta a to je aj sen väčšiny fans, navyše si myslím, že aj reálny. Bude ale záležať hlavne od domácich zápasov, kde nemôžeme strácať. A ani z lídrom celej súťaže. 😉

… ktorým je Liverpool. Ako to dopadne?

No, bol by som najradšej, keby sme vyhrali. Ale budem rád aj za bod, čo ale asi nie je ambícia, s ktorou The Reds ku nám cestujú.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Conor Coady 2018

Conor Coady

V kádri je odchovanec Merseysiders Conor Coady (25) a zároveň bývalý kapitán v liverpoolskych mládežníckych tímoch, ktorý sa ale v áčku nepresadil. Naopak, po hosťovaniach si to namieril do Wolvehramptonu, šiel tam ako stredný záložník, ktorého svojho času nálepkovali ako nového Stevena Gerrarda, napokon sa ale presadil na poste stredného obrancu. Ako ho vnímaš?

Je to jeden z mojich najväčších obľúbencov. Strašne rád by som bol, aby svojmu materskému tímu strelil gól, ideálne víťazný. Prepáč, zasníval som sa. 😉

Coady je príkladný profík, neuhne zo súboja, správa sa ako kapitán na trávniku i mimo neho. Viem, že mal aj teraz v lete ponuky ísť inam, ale je to srdciar a zostal u nás.

1 Comment

  1. robroy

    19. decembra 2018 at 12:32

    Menším omylom fanúšika Wolvesu je, že pre LFC je bod malým lákadlom, na tak „dalekú“ výpravu..

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply