Priestor pre súpera: Kladivári si idú na Anfield pro body

Český fanda West hamu Hynek Bartoníček je adminom FB stránky o tomto londýnskom klube. Nám pred vzájomným duelom (24.2. o 16h) zodpovedal pár otázok.

V novom seriáli a snáď pravidelnom, keďže pri niektorých tímoch asi nebude práve najjednoduchšie zohnať oponenta, sa budeme snažiť v piatich otázkach vyspovedať priaznivca najbližšieho súpera The Reds.

Keby so mnou niekto robil rozhovor o West Hame, sympatie by som skôr neprejavil 🙂 Na druhej strane, aký je tvoj postoj k Liverpoolu?

Liverpool beru jako obrovský klub s velkou tradicí a zápasy proti nim jsou vždy speciální. Už jen atmosféru, kterou dokáží vytvořit fanoušci obou táborů. Takže jako fanoušek West Hamu mám k Liverpoolu určitě zdravý respekt.

Andy Carroll. Pre niekoho skôr nevybláznený plnokrvník ako futbalista, pre iného ideálna „deviatka“, ktorá keď má dostatočnú podporu, tak je takmer nebrániteľná. Angličan už v lete 2012 šiel z LFC hosťovať práve ku „kladivárom“, tí ho o rok na to natrvalo kúpili. Aký je tvoj pohľad na tohto útočníka, aké je jeho postavenie v tíme?

Já osobně mám Andyho obrovsky rád. Jediná smůla je v tom, že ho celou kariéru doprovází zdravotní problémy a nikdy nedokázal odehrát kompletní sezónu a naplnit tak svůj potenciál. Když hraje odvede spoustu černé práce, kterou třeba ostatní nevidí – v tom je pro tým velmi platný.

Andy Carroll ešte ako hráč The Reds.

West Ham vedie David Moyes, na dnešné pomery skôr tradicionalistický typ manažéra, ktorý nemá problém pred vlastnou 16-kou „zaparkovať autobus“, čo je niečo, čo The Reds doslova neznášajú a vo väčšine prípadov si s tým nevedia rady.

Moyes navyše na Anfielde nikdy nevyhral, je reálna šanca, že sa to teraz zmení? (navyše keď v tíme Londýnčanov je početná maródka: Lanzini, spomínaný Carroll, potom, Obiang, Reid, Fernandes, chýba aj suspendovaný Masuaku)

Když West Ham podepsal Davida Moyese, tak jsem byl celkem skeptický. Ale za dobu co přišel odvedl velké množství práce a zatím jsem spokojen. To že nikdy nevyhrál na Anfildu nic nemusí znamenat, každý zápas je jiný a teď tomu nebude jinak. Věřím, že nějaký body si odvezeme!

David Moyes, manažér WHU

Len 4 body od pásma zostupu, ďalšia sezóna, kedy tá optimistickejšia časť fanúšikovkého spektra West Hamu dostala poriadnu ranu medzi oči. Je aktuálne postavenie reálnym odrazom kvality tímu?

Je pravda, že ty pouhé 4 body na sestup je velký strašák pro všechny fanoušky. Ale myslím si, že poslední zápasy pod Moyesem se zvedáme a až se trošku vyprazdní marodka tak to bude celé o něčem jiném a budeme stoupat tabulkou. Současná pozice v tabulce je hodně ovlivněna četnými zraněními a proto si myslím, že může být už jen líp.

WHU je tím, ktorý by rád prerazil medzi širšiu špičku Premier League, roky investuje nemalé finančné prostriedky do kádra, keď sa ale pozrieme na celkové výsledky, tak to nie je žiadna sláva. Čo myslíš, prečo sa „kladivárom“ nedarí postúpiť o level vyššie?

V tomhle je to strašně těžké, byla sezóna, kdy jsme se propracovali do Evropské ligy a vypadalo to hodně nadějně. V létě jsme investovali velké peníze do Arnautoviče a Chicharita, ale v zimě byl od nás tragický přestupák kdy fanoušci zuřili. Uvidíme co nastane po sezóně, bylo avizováno, že budou nějaké změny, tak se nechme překvapit.

5 Comments

 1. robroy

  21. februára 2018 at 16:18

  “ Priestor pre súpera“ …
  Pomerne nová rubrika LFCWAY prináša zaujímavý pohlad, „z druhého brehu“ na náš klub a široký záber zaujímavostí všetkeho okolo.. Najnovšia čast priniesla aj slušného, korektného fanúšika admina FB stránky WHU, našho najbližšieho súpera.

  Na môj vkus by (podla možnosti) by sa mohlo pripravit aj trochu viac otázok, možno by zopár otázok mal na teba aj čerstvý diskusný náprotivok, alebo súper…
  Len prosím, neber to ako kritiku, to ani v najmenšom..

  • kwop

   21. februára 2018 at 16:27

   nie, vsak za tie roky vies, aky som .. konstruktivna kritika je vzdy namieste ..

   format 5 otazok som dal preto, ze som sa obaval/obavam sa stale, ze nie vzdy sa podari najst niekoho ochotneho .. toho portana som hladal na forach porta a bolo to otravne ..

   • robroy

    21. februára 2018 at 16:45

    Jasné, že nie všetko si vždy sadne, mal som rovnako rozpačitý pocit z predchádzajúcich debát.
    Ale tento Tvoj kolega z WHU sa javí(L) ako rovnocenný partner bez zbytočných „doplnkov“, tak improvizácii v rýchlosti sa mohol dať priestor. Ak nestáli v ceste netušené prekážky.

 2. MengiCZE

  21. februára 2018 at 20:04

  Tohle je top. Přemýšlel sem ze bych zitra nebo v tydnu projel reddit a sehnal par fans z anglie nebo tak. Každopádně kromě manchesteru united fandím každý fan stránce klubů. Takže přeji klukům od WHU plno energie do dalších dní

 3. kloppinho

  21. februára 2018 at 20:25

  uplne wim ze moyes za zabetonuje po krk

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply