Priestor pre súpera: LFC o gól porazíme, vraví dlhoročný fanda Foxies

Laco fandí Leicestru už dobrých 20 rokov. Na sídlisku sme sa voľakedy naháňali za loptou, on v drese tímu, ktorý vlastne nikomu nič nehovoril.

Teraz som ho oslovil jednak pre naplnenie našej pravidelnej rubriky, a potom aj pre oživenie spomienok, aké to bolo, keď priestorom z doškriabaného cédečka znela celým priestorom Dávovka či Cobain futbal ešte nebol taký pobláznený biznis, kde si papaláši myslia, že VAR je vlastne zlo, lebo ide proti ich záujmom.

Tak po čase, čau, dlhšie sme sa nevideli. Ešte ťa stále drží Leicester, či už si len doma pred Ordináciou v ružovej záhrade špáraš hodiny v nose? 🙂

Haha, už ti dávno nikto nedal päsťou, ako vidím J. Hej, „líšky“ ešte sledujem. Síce kvôli povinnostiam, a malému synovi to už nie je pre mňa TOP 1, ale do sezóny vidím tak 80% zápasov. Teraz sa to už dá, Dig Sport, streamy, to za našich čias nebolo. Pamätám si, ako v tom čase, kedy nám bolo jedno, či nás fízli chytia s dymovo zafarbenou fľašou, bol len Nova Sport, aj to až pár rokov na to, ako som sa dostal k Premier League a aj tí Nováci Leicester dali tak raz za pol roka.

Som ale stále fanúšik Foxies, klub šiel kvalitou, hore a som za to patrične rád.

Ten titul spred vyše dvoch rokov (2015/16) bol doslova futbalovým zázrakom. Leicester ukázal, že aj v dobe šialených prestupových čiastok, môže vo všeobecnosti malý klub vyhrať veľký titul..

Vytreli sme všetkým zrak. V tej sezóne som bol aj 2x priamo na domovskm štadióne „líšok“. King Power Stadium, celé jeho okolie, mesto žili priam elektrizujúcou atmosférou. Tak nejako sa už po štarte sezóny zdalo, že by tím mohol dosiahnuť niečo výnimočné.

Pamätám si, ako – keď som bol na The Hawthorns, kde sme koncom októbra 2015 vyhrali nad WBA aj vďaka dvom gólom Vardyho 3:2 – mi vravel jeden z našich fandov, že nech sa prichystám na niečo veľké. Neveril som mu, veril som, že by sme mohli dosiahnuť miesto v Európskej lige, ale že sa budeme môcť reálne rovnať s najbohatšími klubmi Premier League, dokonca že podľa všeobecnej mienky neodpadneme a ten veľký sen o zázraku zvanom titul aj zmeníme na skutočnosť, tak to bolo pre mňa jedno veľké sci-fi.

Ten fanúšik mi po zápase s WBA povedal, že táto sezóna bude veľká už len z jedného dôvodu – jeho šťastné číslo je jedna, to bola 111. sezóna najvyššej anglickej súťaže, teda hneď tri jednotky a štvrtou malo podľa neho byť to, že to bude náš prvý historický titul.

Nie, že by som na niečo takéto veril, ale po tom, čo sa v 15/16 udialo by som asi mal 🙂

Proste fantázia. Viem, že to sa už ťažko zopakuje, ale pre mňa, človeka, ktorý sa roky pozeral na najbohatšie kluby a vlastne sa aj zmieril s tým, že Leicester reálne nikdy nič veľké nevyhrá, je to veľká satisfakcia. Veľa som totiž tomuto klubu venoval času, pozornosti, niečo stálo aj tých 6 zápasov, čo som videl naživo.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt jamie vardy 2018

Jamie Vardy

Pamätám si, ako si sa tváril, keď ešte pred milión rokmi šiel Emile Heskey od vás práve do Liverpoolu. V Premier League sa ešte na prelome tisícroční hral dosť fyzický futbal, niečo ako dodnes vidíme v Champinship, League One či v Škótsku a vtedajší manažér The Reds Houllier si myslel, že práve tento urastený útočník bude terno.

No, to bol najväčší prestup Leicestru v tej dobe. Heskey vedel dávať góly, bol platný, lebo bol silný ako ťažný kôň. Keď sa tá hora mäsa rozbehla, hráči len ustupovali, však radšej uhnúť ako sa zraziť s rozbehnutým vlakom.

V Liverpoole, kde ale boli asi tak miliónkrát väčšie očakávania, sa až tak ako v Leicestri nepresadil. Ja som ho mal rád, aj keď skôr ma bavia technickejšie tipy hráčov. LFC som ale takého hráča neprial. Jednak kvôli oslabeniu nášho tímu a jednak potom, že som sa nerád pozeral na tvoj vysmiaty ksicht 🙂

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt claude puel 2018

Manažér LCFC Claude Puel

Ako to vidíš aktuálne? V sobotu (1.9., 13.30) hostí Leicester práve Liverpool. Príde pre hostí prvá strata v tejto sezóne?

Sme bez suspendovaného Vardyho, ale myslím, že vás rozmetáme na franforce. Vidím to na 1:0 J) Alebo 2:1, lebo ofenzívu máte nadupanú.

Liverpool som ešte v tejto sezóne nevidel, z highlights i fans fór ale viem, že po skvelom rozbehu proti West Hamu začínate trochu strádať – ďalšie výhry boli už „len“ 2:0 a 1:0, takže je zrejmé, že strelecká forma ide dole. U nás teda zákonite stratíte.

Ste ale bez Vardyho i Mahréza, ktorý pred sezónou pláchol do Man City..

Nevadí. Fans hráčov podržia, dodajú im prepotrebnú silu. Navyše naši hráči majú obrovskú chuť LFC poraziť. Ten ešte v 2018/19 nestratil, je tu teda o motiváciu postarané. Ako som už spomenul, o gól vyhráme.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt liverpool leicester 2017/18

Harry Maguire bráni Mohameda Salaha (vpravo)

3 Comments

 1. MengiCZE

  30. augusta 2018 at 10:06

  Díky 🙂

 2. jirka6454

  30. augusta 2018 at 14:42

  Tři body půjdou pro Liverpool.

 3. Yogino

  30. augusta 2018 at 14:51

  Myslím, že opäť vyhráme ma nulu ⚽️💪

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply