Priestor pre súpera: LFC si to pokazil sám, prehrá aj v Paríži

Predposledný zápas skupinovej fázy Ligy majstrov zaviedol The Reds do Paríža. Za miliardármi.

(28.11.) Champions League 2018/19 - skupinová fáza - 5. kolo, Parc des Princes, Paríž

Paris Saint-Germain FC - LIVERPOOL FC, 21.00


pohľad súpera: LFC si to pokazil sám, prehrá aj v Paríži
postavenie v lige: 1. v Ligue 1 vs 2. v Premier League
rozhodca: Szymon Marciniak (POL)
duel ponúka: O2 Sport 1 (CZ), Orange Sport 1 (SK)

Rozhovor nám tentoraz poskytol Didier Hammale, člen francúzskeho fanclubu PSG, dlhoročný držiteľ permanentky a povolaním vedúci predajne s klenotníctvom.

Ako ide dokopy tvoje povolanie s futbalom?

Jednoducho. Predávame šperky, zlato a striebro a PSG je presne to isté (smiech).

Možno by si sa ale radšej opýtal, aký mám ako rodák z Nantes dôvod fandiť práva Parížanom.

K PSG som sa dostal ešte v čase, kedy tu neboli žiadni arabskí miliardárski majitelia, kedy v Ligue 1 dominoval Lyon. A bolo to hlavne kvôli práci. Musel som opustiť rodné mesto, presťahoval som sa do Paríža, kde som začal vo väčšom robiť to, čo robím doteraz. A potom je už na Parc des Princes už veľmi blízko a to aj vtedy, keď ti žije vyše 2,3 mil. obyvateľov a turistov sa tu denne zomelie ešte o čosi viac.

Liverpool v prvom zápase PSG dokázal zdolať (3:2), rozhodol v závere duelu na Anfielde Firmino. Nie sú to ale The Reds, ktorí by v porovnaní s konkurentmi z Paríža a Neapola boli pred záverečným dvojzápasom skupinovej fázy vo výhode.

Bol to super zápas. Pamätám si, ako som kvôli práci nestihol prvých 15 minút a aj som si poriadne zanadával na premávku. LFC vtedy vyhral zaslúžene, ukázal väčší chtíč.

Vedel som, že na Anfielde to nebude nič jednoduché. Viem ale aj to, že ani u nás to pre súperov nie je med lízať. The Reds si to prehrou v Belehrade (0:2) poriadne skomplikovali, my im nič nedarujeme, navyše, je dobré eliminovať silného súpera už v skupinovej fáze a Liverpool silný je.

Faktom ale je, že si to pokazil sám, nad tímom ako je Crvena Zvezda musí finalista Ligy majstrov vyhrať aj vtedy, keby mal polovicu kádra zranenú. My z dvojzápasu s CZ určite vezmeme 6 bodov, to sa môžeme aj staviť.

Koľko teda tipuješ? 

Neymar a Mbappé budú fit, realizačný tím robí všetko preto, aby v stredu (28.11.) nastúpili. Hráčom pomôžu fans, kvalitu máme vysokú, tak si myslím, že 2:0 alebo 3:1 zvíťazíme.

Sleduješ Liverpool?

Sledujem Premier League a tým pádom mi pri derby zápasoch či šlágroch jednotlivých kôl neunikne ani LFC. Salah, Mané, Firmino, Mané, Alisson, Alexander-Arnold, J. Gomez, Milner, Fabinho, to je rozhodne veľká kvalita.

Ale ako som povedal, my máme tiež svoju a Liverpool zdoláme.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt fabinho liverpool

Fabinho

Urobili Merseysiders dobre, že angažovali Fabinha?

Rozhodne. Čo ho poznám, tak je to hráč, na ktorého je proste spoľahnutie. Dobre číta hru, vie to ako defenzívny štít s loptou na nohe, drží pozíciu, je pracovitý a poctivý.

Viem, že v Liverpoole priveľa od prestupu nehráva, ale zasa si treba uvedomiť, že anglická liga je iná ako francúzska, treba si zvyknúť a to niekedy zaberie čas.

OK, dík za rozhovor a nech sa ti darí. A rovnako aj PSG s výnimkou konfrontácií s The Reds.

Ďakujem. Ja však smutný v stredu v noci nebudem. 😉

 

 

 

1 Comment

  1. robroy

    27. novembra 2018 at 16:48

    Ukážka arogancie ??

    Didier : .. „My z dvojzápasu s CZ určite vezmeme 6 bodov, to sa môžete aj stavit..“

    A čo ked z dvojzápasu s LFC, nezoberiete ani jeden ?? Stavíme sa ?

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply