Priestor pre súpera: Liverpool budí rešpekt, ale keď sa hecneme, tak …

Streda (3.10.) je pohárová. Liverpool sa v najsledovanejšej súťaži svet predstaví v Taliansku, kde ho čaká starý známy Ancelotti.

Druhé kolo skupinovej fázy Ligy majstrov a The Reds sa tentoraz postavia proti tímu zo Serie A. Pár chvíľ na rozhovor si tak našiel fanúšik Neapol Robo Hopta.

(3.10.) Champions League 2018/19 - 2. kolo, San Paolo Stadium, Neapol

SSC Neapol - LIVERPOOL FC, 21.00pohľad súpera: Liverpool budí rešpekt, ale keď sa hecneme, tak ...
postavenie v lige: 2. v Serie A vs 2. v Premier League
rozhodca: Viktor Kassai (HUN)
duel ponúka: O2 Sport (CZ), Orange Sport (SK)

SSC team info

ABSENCIE (4): Younes - achilovka, Meret - rameno, Chiricheș - koleno, Ghoulam - koleno (otázny štart)

LFC team info

ABSENCIE (4): Oxlade-Chamberlain - koleno, Brewster - koleno, Lallana - triesla, Origi - členok (otázny štart)

Žiješ už nejaký čas priamo v Neapole. Ako tam futbal, fandenie SSC ovplyvňuje bežný život?

Som kuchár v jednej z tamojších reštaurácií, denne sa tak stretávam s fanúšikmi SSC. A je to z jednoduchého dôvodu – všetci totiž fandíme SSC.

Ku klubu som sa dostal pred asi 4 rokmi, hneď ako som sa sem presťahoval, začal som bývať v byte chlapíka, ktorý tu má pekáreň a čo sa našej témy týka – plná byt symbolov SSC od kobercov a plagátov na stenách až po taniere s potlačou hráčov.

Image result for marek hamsik napoli 2018

Marek Hamšík

Je ti SSC sympatickejší o to viac, že v ňom roky hráva Marek Hamšík?

Rozhodne. Už pred mojím príchodom do Neapola som ho radil medzi mojich najobľúbenejších hráčov. Síce už dlhšie nežijem na Slovensku, ale mám svoju rodnú krajinu rád a pochopiteľne aj fandím našim športovcom.

Hamšíkovi o to viac, že je to skromný chalan, ktorý urobil kariéru vo veľkom futbale. Možno raz bude ľutovať, že odolal ponukám najlepších klubov, ale to, čo zanechal v Neapole sa zapísalo do histórie tohto klubu – klubu, kde ho milujú rovnako ako Maradonu.

Carlo Ancelotti napoli

Carlo Ancelotti

SSC pred sezónou prebral Carlo Ancelotti, ktorý LFC porazil vo finále Ligy majstrov 2007, vtedy ešte ako kouč milánskeho AC, rovnako tak s ním v 2005 v nezabudnuteľnom istanbulskom finále prehral…

ACM mi príliš nevonia. Nemám ten klub rád. Tu v Neapole je to oveľa viac rodinnejšie, hráči to vedia, a preto sa aj tak k priaznivcom správajú.

Ancelotti je kvalitný, skúsený kouč, ktorý toho vo futbale preskákal. Má tituly, svoju víziu, vie ako namotivovať hráča. A možno aj donesie ten vysnívaný domáci titul, na ktorý čakáme už 28 rokov.

Rovnako ako Liverpool.

Poďme ale ďalej. Priblíž našim čitateľom Neapol, tím SSC, pretože nie každý fanúšik LFC sleduje Serie A…

Ako som už spomenul, sme skôr rodinný klub, máme s klubom naozaj silné puto, čo je aj počas zápasov cítiť.

Hamšík, Callejón, Mertens, Zieliński, Allan (Marques Loureiro), Insigne, Koulibaly. Máme množstvo kvalitných hráčov, hráme futbal založený na kontrolovaní hry, ale aj rýchlych prekvapivých prechodoch do ofenzívy. Dobre sa na to pozerá. Som spokojný.

V letnej príprave ale Partenopei s LFC prehrali, jasné, nedajú sa z toho robiť závery, ale vtedy pressing The Reds a agresivita robili hráčom SSC nemalá problémy, čoho výsledkom bolo jednoznačné skóre 5:0. Ako myslíš, že to bude teraz, ako duel dopadne?

V Dubline ste nás rozobrali, ale boli sme vtedy len v hrubej fáze prípravy, tím si zvykal na metódy nového trénera. Bolo  tam viacero faktorov, prečo to dopadlo tak zle.

Na druhej strane ale treba The Reds priznať kvalitu. Mané, Salah, Firmino, Milner, Alisson, van Dijk, to je kvalita sama o sebe, títo hráči vzbudzujú u súpera rešpekt.

Je ale v našich silách Liverpool potrápiť a verím, že aj poraziť. Sme kvalitní tím, musíme rešpektovať silu súpera a sústrediť sa na svoj vlastný výkon, vyvinúť maximálne úsilie. No a keďže sme v Belehrade v prvom kole len remizovali, potrebujeme body, lebo sen a zároveň aj cieľ je postup do vyraďovačky Ligy majstrov.

3 Comments

 1. keeno

  2. októbra 2018 at 7:12

  Neapol bohužiaľ prehrá zápas o postup doma dnes

  • kwop

   2. októbra 2018 at 8:17

   preco bohuzial?

   inak sa hra zajtra – v stredu

   • keeno

    3. októbra 2018 at 0:14

    Bohužiaľ pre Neapol, …. Neapol futbalový klub mám rád, od čias, kedy zaň hral môj miláčik Armando Diego, a samozrejme Hamšík sa stal v klube legendou, takže by som im prial postup, ale ten si budú musieť vybojovať na úkor PSG, na Liverpool dnešný sa nechytajú

    Pozeral som dnes opäť zápas s Chelsea a do gólu Hazarda naši išli jak píla

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply