Priestor pre súpera: Na záver ligy si nechceme spraviť hanbu

Posledný ligový zápas sezóny je pred nami, čakajú nás The Seaguls, a tak aj pred týmto duelom je tu rozhovor s fandom z tábora súpera.

Rozhovor nám poskytol Sean O´Relly, barman v jednom z londýnskych barov a aktívny užívateľ na reddit fóre.

Brighton sa udržal v lige, čím ako nováčik splnil hlavný cieľ. Fans musia byť so sezónou spokojní…

Rozhodne a nadmieru. Úprimne, bál som sa tejto sezóny. Po 34 rokoch sme sa dostali do najvyššej súťaže, prvý raz do Premier League, nie som sám, kto sa sezóny bál.

Na druhej strane sme si ju ale náramne užili, s naj tímami sa nám síce príliš nedarilo, ale dokázali sme napr. poraziť Arsenal (2:1) a zobrať body Tottenhamu (1:1).

S Liverpool ste ale doma na Falmer Stadium prehrali vysoko 1:5. Navyše obrať ho v poslednom kole o body nás pokojne môže stáť účasť v Lige majstrov…

Takto to neberiem. Naši hráči si na záver sezóny idú zahrať futbal, samozrejme, chcú čo najlepší výsledok.

Ak si správne spomínam, tak pri tej zimnej (hralo sa 2.12. 2017) prehre 1:5 neskóroval Salah, tak sa snáď teraz neodtrhne.

Práve Egypťanovi chýba jeden gól, aby prekonal historický strelecký rekord Premier League. Na ten 32. gól ale už nejaký ten čas čaká, nejako mu to v závere sezóny nejde…

To ale neznamená, že ho nedá práve nám 🙂 Je to hráč roka, skvelý futbalista, radosť sa pozerať.

My ale tiež máme pár v kádri, ktorí nás tešia, napr. útočník Glenn Murray, ktorý dal 14 gólov a púta záujem väčších klubov.

Roberto Firmino took his tally for the season to 11 in all competitions

Roberto Firmino strelil v prvom dueli Brightonu dva góly.

Hovorí sa, a nie je to len staré klišé, že druhá sezóna v najvyššej súťaži býva najťažšia..

A aj bude. Musíme v lete doplniť káder, chcelo by to pár skúsených mien a potom bojovať ako o život. Verím, že sa v Premier League na roky etablujeme.

Aký je tvoj vzťah k Liverpoolu?

Neutrálny. Sledujem ho obzvlášť v MOTM, videl som pár live prenosov. Hrá parádny futbal, to sa musí nechať, ale nie som jeho fanúšik, ani nič proti nemu nemám.

1 Comment

  1. robroy

    11. mája 2018 at 18:36

    Takže v tábore fanušikov Brightonu vládne viac/ menej spokojnost, my spokojný sice byt +/- tiež môžeme, ale kludný budeme ( ! ) len v prípade bodovania v poslednom zápase ročníka, kde je nám súperom práve Seanom milovaný klub..

    A ja prajem práve Salahovi aby sa mu zadarilo a posunul strelecku hranicu možno nemožného na dalšiu métu práve hráča LIverpool FC

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply