Priestor pre súpera: Nad LFC poľahky vyhráme, vtipkuje fanda Crystal Palace

V sobotu 31.3. 2018 je tu po repre pauze konečne duel Liverpoolu. Ten si zájde do Londýna, kde ho na štadióne Selhurst Park privíta Crystal Palace.

Aktuálna časť predzápasových rozhovorov s fanúšikmi súpera najbližšieho súpera Merseysiders je plne v réžii Matiasa. 39-ročný fanúšik The Eagles pochádza z Krakova, už 11 rokov však žije práve v londýnskej oblasti Selhurst, kde stojí domovský stánok Crystal Palace.

Manažér v jednej z miestnych reštaurácií porozpráva naozaj zaujímavý príbeh, ako sa k „orlom“ dostal i to, čo si myslí o nedobrom vzťahu Klopp – M. Sakho.

1. Začnime Royom Hodgsonom, ktorý za svoju trénerskú kariéru vystriedal 23 jobov, v 2010/11 dokonca viedol aj Liverpool a my ako fans The Reds si na neho nespomíname práve v dobrom. Aký je tvoj pohľad na súčasného manažéra Crystal Palace.

Nie som zástancom nudného futbalu, alebo lepšie povedané, nie som fanúšik nudného účelového futbalu, takže by som mal povedať, že mi Hodgson nevyhovuje. Na druhej strane je ale táto sezóne, čo sa týka bojov o udržanie, podľa mňa, náročnejšia ako tie predošlé, čo znamená, že je každý bod dobrý a Roy nás na základe svojich dlhoročných skúseností môže doviezť až k záchrane.

Osem kôl pred koncom sme len 2 body od zostupu, máme o zápas viac ako 17. West Ham a 18. Southampton, takže niekoho, ako je Hodgson práve v týchto fázach ligy akútne potrebujeme. A do toho bojovnosť, odhodlanosť hráčov, hlasivky fans a vieru v to, že sa nám podarí v Premier League zostať.

Roy Hodgson

2. Čo by sa stalo, keby The Eagles spadli o súťaž nižšie, mohlo by to znamenať, že sa zacyklia v Championship, resp. sa roky do Premier League nepozrú?

To je ťažká otázka. Myslím si, že ako klub peniaze máme. Máme aj dobrú lokalitu. To, čo aktuálne nefunguje tak, ako by malo je stavba kádra. Váš bývalý hráč Christian Benteke stál kopec prachov (£27m, pozn.) a v tejto sezóne mu to proste nejde. OK, má ťahajúce sa zdravotné problémy, ale hráč, ktorý stojí okolo 30 mil. musí v klube ako je Crystal Palace streliť viac gólov. (Benteke má aktuálne na konte len 3 vrátane dvoch ligových, pozn.).

3. V kádri máte aj ďalšieho ex-Liverpoolčana. Ako sa ti javí Mamadou Sakho?

To je ďalší, na naše pomery drahý futbalista (v lete stál pri prestupe z LFC £26m, pozn.), ktorý toho v tejto sezóne kvôli zdravotným problémom príliš veľa neodohral. Mamadou je bezpochyby kvalitný stopér, jeho dlhé nohy zavše zabránia čistej šanci, ale ako vravím, ak je mimo základnej zostavy, tak len ťažko môže tímu pomôcť. A na to, aby v nej bol, musí byť fit, čo nie je častý stav.

Navyše, on je taký pre médiá. Baví ho vešať veci na sociálne siete, pózovať do kamery. Možno aj preto sa ho Klopp zbavil. Pre nás to je veľká kúpa, ale žiaľ, len kúpa na papieri.

Celkovo nás ale výrazne sužujú v sezóne zranenia. Jasné, nemal by som sa na to vyhovárať, ale pre taký klub ako je Crystal Palace je strata hráčov ako sú Puncheon (kapitán tímu, pozn.), Zaha, J. Ward i spomínaní M. Sakho s Ch. Bentekem príliš citeľná.

Christian Benteke

4. Liverpool v tejto sezóne (+ príprave) dokázal The Eagles poraziť hneď dvakrát. Najprv na predsezónnom turnaji v Ázii 2:0 po góloch Slankeho a Origiho a potom v auguste v lige 1:0, keď sa presadil Mané. Podarí sa do tretice CP favoritovi zobrať body, či prekonať jeho obranu?

Určite!:) Máme síce veľkú maródku, ale doma vás dáme úplne v pohode 🙂

No, ale späť na zem. Liverpool má neskutočný útok, vieme ale, že po reprezentačných prestávkach je polovičný a nielen na to sa spoliehame. my proste potrebujeme body. Už nie je čas na strácanie bodov, obzvlášť nie doma. Podľa mňa vyhráme o gól, napr. 2:1. Porazíme vás vôľou – vôľou zotrvať v Premier League. A možno vás odpáli práve Benteke 🙂

5. Ako si sa vlastne dostal k Crystal Palace? Veď v Londýne sídlia kluby ašpirujúce na popredné priečky ako Chelsea, Tottenham či Arsenal.

Bolo to jednoduché a trochu aj nie. Keď som pred rokmi prišiel za prácou do Anglicka, tak som hľadal lacné ubytovanie. To sa mi nedarilo. Napokon mi pomohol práve jeden člen fanclubu The Eagles, ktorý ma u seba na poschodí prichýlil. Vtedy ako chalan kúsok pred tridsiatkou som zrazu žil u Angličana, ktorému som niekedy nerozumel ani pozdrav, cez chodbu mal izbu jeho 15-ročný syn, ktorého futbal vôbec nebavil.

Paradoxne, s ním som bol na svojom prvom zápase v Anglicku. Jeho otec sa kvôli práci nemohol zúčastniť jednej školskej akcie, tak som sa ponúkol, že mladého tam odveziem. Tu v Anglicku je zvykom, že tu majú snáď milión trávnatých plôch určených na futbal i rugby, tá škola, ktorú navštevoval jeho syn Tommy nebola výnimkou. Tommy nám ale akosi zabudol povedať, že aj on bude hrať, nepovedal ani to, že sa futbalový zápas medzi, ak si správne spomínam, školami odohrá v tréningovom centre Crystal Palace.

Mňa ten komplex tak nadchol, že som si začal o CP viac čítať, viac som sa s Chrisom (chlapík, u ktorého býval) o klube bavil. O 2 roky po tejto skúsenosti sme spolu šli na duel s Chelsea. The Eagles som videl naživo 14x, chystám sa aj na jubilejný 15. zápas, len neviem, či ešte v tejto sezóne vydá.

3 Comments

 1. MengiCZE

  29. marca 2018 at 10:08

  Jaké maličkosti stačí k začátku lásky ke klubu. Tohle je prostě boží. I super typek.

  Skvělý počtení

 2. robroy

  29. marca 2018 at 15:40

  Bodovat v Londone bude tažké, rozhodovať pravdepodobne bude, že kolko priestoru bude mat Momo k dispozícii. V tipovačke som dlho váhal, že dám remizu, ale nakoniec „som sa rozhodol“, ( 😀 ) že Saláh si ten priestor nájde.. A zarmúti domácich…

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply