Priestor pre súpera: Pokiaľ je nádej, treba o ňu bojovať ako o život, hovorí fanda WBA

The Baggies sú po desiatich rokoch v Premier League na pokraji vypadnutia. Poďme sa teraz porozprávať s jedným z ich skalných.

Opäť z radov fans spoza kanálu La Manche, opäť Angličan. Tentoraz som pátral po českom alebo slovenskom fandovi West Bromwichu Albion, ale pre krátkosť času napokon zvolil pohodlnejšiu cestu – anglické fóra, predsa len, fandov WBA je tam ďaleko viac ako v tomto našom priestore.

Odpovede na pár otázok poskytol Thomas Sinclair, chlapík pracujúci v jednej z kaviarní v Birminghame.

No, vyzerá to na zostup. Ako sa po tom, ako sa klub etabloval v Premier League pozerá fanúšikovi na to, že to od novej sezóny proste bude inak.

Pozor, ešte sme nevypadli! Máme naozaj príšernú sezónu, kopec bodov sme postrácali vlastnou neschopnosťou, nezodpovednosťou i odvráteným šťastím, ale pokiaľ tá nádej na záchranu je, musíme pre ňu urobiť všetko, ako by šlo o život.

V sobotu (21.4.) máme doma Liverpool, vpredu enormne silný tím, ale nám už nezostáva nič iné, ako vyhrať. tak proste LFC porazíme, súperi pred nami to pokazia a nám sa zvýši šanca na udržanie sa. Tato chcem teraz rozmýšľať.

WBA už The Reds v tejto sezóne body uchmatol. Na Anfielde sa to ešte v decembri 2017 skončilo bez gólov. Čo môžeme očakávať od najbližšieho stretnutia?

Nebudeme hrať otvorenú hru, veď to by nás zabilo. Proste budeme brániť v dvoch, troch líniách a sústrediť sa na brejky.

Dejan Lovren (vľavo) v súboji so Salomónom Rondónom.

Pracuješ v Birmingahem, kde sídlia rivali West Brom Birmingham FC i Aaton Villa. Počuješ často „prajné“ reči o tom, ako si po rokoch opäť spoločne v jednej súťaži zahráte? (oba spomínané tímy hrajú v Championship, pozn.)

Chodia ku nám do kaviarne priaznivci Aston Villy a tí sú presvedčení, že v tejto sezóne do Premier League postúpia. Majú kopec rečí, dobrú náladu, ale mňa také reči nezaujímajú, navyše si myslím svoje.

U nás vo WBA, ktorému mimochodom fandím jubilejný 15. rok, sa veľa vecí pokazilo, angažovanie Alana Pardewa bola, zdá sa, osudová chyba, skúsení hráči vo väčšine prípadov nezabrali, proste hrozní niečo.

Aktuálne sa ako fans obávame, že čo s klubom ako takým bude, či do neho príde investícia, či by nás prípadne opustenie najvyššej súťaže neodrovnalo na niekoľko rokov. Je to naozaj smutné obdobie.

Alan Pardew

V tíme hosťuje Daniel Sturridge, liverpoolsky útočník a takisto anglický reprezentant …

Veľmi sme sa vo fans tábore tejto správe v januári potešili. Lenže sme si v tej celej eufórii, že podpisujeme špičkového futbalistu, neuvedomili, že Daniel je zo skla. Ak si to dobre pamätám, tak po príchode na The Hawthorns neodohral ani jeden celý zápas. (Odohral 4, dovedna však len 83 minút, pozn.).

A práve takú posilu, hráča, ktorý vie rozhodnúť zápas sme potrebovali. Žiaľ, v tejto sezóne nám nič nevychádza.

PS: Studge proti svojmu domovskému klubu hrať podľa platných pravidiel v sobotu nemôže.

Daniel Sturridge

Porazili ste však miliardársky Man Utd…

Hej. Dokonca u nich. Kamarát na našu výhru vsadil 50 libier a po zápase to u neho doma vyzeralo, ako keby sme vyhrali ligu 🙂

Výhra nad Manchestrom United je tým správnym odrazom k lepším zajtrajškom, len škoda, že tento impulz prišiel príliš neskoro. Ale zabojujeme, Liverpool porazíme a uvidí sa.

5 Comments

 1. Trapy

  19. apríla 2018 at 19:58

  Vyborna praca Kwop,palec hore:-)
  No,ak by WBA prehralo,tak by museli dalsie vsetky tri zapasy jednoznacne vyhrat a Swansea jednoznacne prehrat vsetkych 5 zapasov,takze im pojde o vela.Remiza im nestaci,tak neviem,ci proklamovana taktika,branit a brejkovat bude ta spravna.Musia dat prvy gol.

 2. Alex85

  20. apríla 2018 at 10:19

  kwop perfektne, dik za clanok. WestBrom nemam moc rad, takze budem celkom rad ked vypadnu, ale ako fanusikovi mi je jasne ze pre fans WBA to musi byt pekne blbe …. 🙁

 3. MengiCZE

  20. apríla 2018 at 11:17

  Kdy se mi stalo, ze bych vsadil.na lfc a vyslo by mi to 😁 pockazt.. nikdy

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply