Priestor pre súpera: Prekvapili sme Man Utd, prekvapíme aj LFC

Liverpool sa najbližšie stretne s Brightonom,  The Seaguls hostí doma na Anfielde, a to v sobotu 25.8. 2018 (začína sa o 18.30), pri tejto príležitosti som tak oprášil jeden „starý“ kontakt.

Sean O´Relly mi rozhovor poskytol aj na jar (2018), jeho ochota a odpovede sa mi páčili, nebolo teda prečo otáľať. Aj po druhý raz na moju „ponuku“ kývol. Máme tu teda rozhovor s fanúšikom Brightonu, tímu, ktorý je v najvyššej anglickej súťaži druhý rok.

Už som sa ťa to pýtal pri našom prvom online stretnutí. Ako vidíš pôsobenie The Seaguls v Premier League? Hovorí sa a často to je aj pravdou, že práve sezóna po nováčikovskej dokáže klub poriadne zaskočiť.

Naposledy sme sa síce zachránili, čo je super, podarilo sa tým dosiahnuť prvotný cieľ, mátajú ma však dve veci – jednak náročnosť Premier League, teda bude to aj v tejto sezóne veľký boj, nebudú pasáže na vydýchnutie si, a potom aj to, že sme v 2017/18 dali menej gólov (34, pozn.) ako napr. vypadávajúci Stoke (35).

lfc-liverpool-lfcway-brighton-sturridge-matchday

Priblíž nám vaše prestupové leto.

Udialo sa toho veľa, až toľko, že som si nie úplne istý, či si všetky tie transfery pamätám 🙂 Prišiel ex-Barcelončan Martín Montoya, mladý krajný bek Bernando z Lipska (ex-Keïtov spoluhráč, pozn.), rumunský útočník Andone z Deportiva La Coruña, záložník Bissouma z Lille, na ktorého som poriadne zvedavý, rovnako tak na iránskeho krídelníka Jahanbakhsha (AZ) a takisto je nový gólman Steele zo Sunderlandu.

Bolo aj množstvo odchodov, veľa hosťovaní, v tíme už nie sú napr. Nór Bjørdal, o ktorom sa pomerne pozitívne hovorilo, ale nič z toho a klub sa po sezóne rozlúčil aj so skpseným brankárom Krulom.

Je to teda, čo sa kádra týka, posun vpred, nebojíš sa vypadnutia, resp. čo v tejto sezóne očakávaš?

Ako som už spomenul, bude to veľmi náročná sezóna. Domáce prostredie bude veľmi veľmi dôležité, potrebujeme z Falmer Stadium spraviť miesto, kde proste budú body pribúdať na stranu domácich.

Káder je,  podľa môjho názoru, veľmi podobný ako v 2017/18, ale manažér Chris Hughton vie, prečo hráčov ako Bissouma a Montoya priviedol. Potrebujeme byť lepší na lopte a nekopiť chyby, ktorých bolo v istých fázach minulého ročníka dosť. Na druhej strane sa ale nebojím, že by hráči do toho nedali všetko.

Záchrana je našim cieľom, čím ďalej budeme bodmi a umiestením od pozícií znamenajúcich vypadnutie, tým to pre nás bude lepšia sezóna. Nedovolím si ale predpovedať, na ktorom mieste skončíme.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt liverpool brighton

Naposledy ste sa ale výborne navnadili, domáca výhra nad Man Utd (3:2) sa veľmi cení, navyše ste multimilionárskemu favoritovi dali už v polčase tri góly.

Je to absolútna paráda. V II. polčase sme sa síce začali strachovať o výsledok, ale dali sme to celé srdcom. A to sa nám – fanúšikom páči.

Môžeme teda čakať, že si Brighton príde po body aj na Anfield?

Kiež by tomu ak bolo. Liverpool je ale kvalitnejší ako MUFC, tí vlastne len stoja vzadu a hrajú sa na futbalistov. Nechápem, že tak kvalitný tím s toľkými osobnosťami nedokáže hrať iný futbal, Na druhej strane to ale nie jem oja vec, som rád, že sme ich poriadne zahanbili.

Na Anfielde to bude iný duel, Liverpool je oveľa agresívnejší, behavejší, pohyblivejší, mám rešpekt pred jeho útokom, aj keď som teraz videl, že Salah toho naposledy dosť pozahadzoval. Prajem si, aby tomu bolo tak aj pri vzájomnom dueli a navyše nám zafungovala obrana. Chceme prekvapiť a verím, že prekvapíme.

 

7 Comments

 1. emil

  23. augusta 2018 at 12:52

  pači sa mi, že všetci triezvi fanúšikovia vidia ake hovno tí zmrdi hraju. iba morinho si myslí akí su skvelí. a my sa samozrejme tešíme s BHA ako ich zahanbili. ale na anfielde to bude iné.

 2. MengiCZE

  23. augusta 2018 at 14:19

  Neví někdo kam se poděl z Brightonu Skalák?

 3. kloppinho

  23. augusta 2018 at 19:44

  Zas fotbal na jednu bránu…oni môžu hrať len na brejky a štandartky… Otázky sú..či prelomime ich obranu, kedy a koľko? Trapy čo tipuješ, ja chcem vidieť päť klackov

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply