Priestor pre súpera: Proste musíme. Ide o veľa, ide o titul

Scott Parson je držiteľom sezónnej permanentky na zápasy Manchestru City. Pred superšlágrom 21. kola Premier League si našiel čas, aby naplnil našu tradičnú rubriku.

(3.1.) Premier League 2018/19 - 21. kolo, Etihad, Manchester

Manchester City FC - LIVERPOOL FC, 21.00


pohľad súpera: Proste musíme. Ide o veľa, ide o titul
postavenie v lige: 2. vs 1.
rozhodca: Anthony Taylor
duel ponúka:
Digi Sport 4 (SK)

O dôležitosti tohto zápasu nie je potrebné veľa hovoriť. Aké sú tvoje pocity pred týmto ťahákom 21. kola? 

Ako fanúšik, ktorý sledujem všetky zápasy The Citizens, niektoré aj naživo, musím priznať istú nervozitu. Liverpool v tejto sezóne ukazuje vysokú kvalitu a konzistentnosť výkonov, čo mu v minulosti chýbalo.

Liverpool je zároveň pre nás veľkou výzvou i tímom, v zápase s ktorým musíme ukázať, že sme veľký tím schopný prekonávať veľké prekážky. Len tak sa môžeme zapísať do histórie. A úprimne, klub s takým rozpočtom a kvalitou proste musí dôležité momenty zvládať.

My proste musíme Liverpool poraziť. Nielen kvôli stiahnutiu bodovej straty, ale kvôli tomu, čo spomínam, teda dokazaniu, že sme schopní zvládať kľúčové momenty.

Prečo The Citizens počas Vianoc 2x prehrali? 

Toto, čo poviem nie je výhovorka, je to konštatovanie. Oba duely, aj doma s Crystal Palace i ten v Leicestri sme mali vyhrať. Nikto si pri tom obnose peňazí  ktoré boli investované do kádra, nemôže povedať, že nám chýbali opory. Máme dostačujúcu náhradu za každého hráča, dôvodom prečo sme prehrali je podľa mňa myslenie si, že sa nám nič nemôže stať, lebo až do Vianoc to šliapalo na vysokej úrovni.

Teraz si budem trochu protirečiť, ale strata Fernandninha bola alarmujúca. A potom aj to, že ho nikto nedokázal plnohodnotne nahradiť. Čo ma nepríjemne prekvapuje a zároveň neteší, lebo ako som spomenul káder máme dostatočne kvalitný i široký.

Možno ale táto facka v podobe prehier a poklese v tabuľke prišla vhod, aspoň na ihrisku opäť budeme mať namiesto namachrovaných hráčov reálnych profíkov.

Ako to teda tipuješ? 

Vyhráme 3:1. Ale potešilo by akékoľvek víťazstvo.

Koho máš z kádra najviac v obľube??

Sterlinga, Laporteho, Davida Silvu a Fernandninha.

Sú to hráči, ktorí ťahajú celý kolektív. Ťahajú nás za vyhrámi a trofejami. A výkonmi strhávajú aj ďalších spoluhráčov.

A čo Liverpool, koho by si do Man City vzal? 

Van Dijka. To je šelma. A to jeho čítanie hry a organizácia. Fakt vám ho závidím.

A inak máte plno kvalitných hráčov, ale to aj my, takže by som radšej ‚lovil‘ v iných vodách.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply