Priestor pre súpera: Šanca je vždy a ako pravý fanúšik verím, že sa ešte zachránime

V nedeľu 17. marca sa uskutoční zápas proti Fulham FC, v ktorom Liverpool musí vyhrať.

Fulham by rád vylepšil nie príliš lichotivú štatistiku, ktorá počíta 6 prehier v rade. Cottagers privítajú doma slávny Liverpool FC a budú sa snažiť obrať o body ašpiranta na titul.

Ako vidia nasledujúci zápas v tábore fanúšikov československej fanpage Fulham CZ/SK nám zodpovedal ich admin Samuel.

(17.3.) Premier League 2018/19 - 31. kolo, Craven Cottage, Londýn

Fulham FC - LIVERPOOL FC, 15.15


pohľad súpera: Šanca je vždy a ako pravý fanúšik verím, že sa ešte zachránime
postavenie v lige: 19. vs 2. v Premier League
rozhodca: Craig Pawson
duel ponúka:
Digi Sport 4 (SK)

Ahoj, ďakujem, že si si opäť našiel čas, aby si nám odpovedal zopár otázok pre náš web. Musím priznať, Fulham FC som sledoval od začiatku milénia, po Liverpoole som mal ten klub najradšej. Až do chvíle kým ste nám neposlali Hodgsona s Koncheskym…

Ako si sa dostal k adminovaniu fanpage Fulham CZ/SK na facebooku?

Fulham stránku sme vytvorili ešte s par kamarátmi v lete 2018, keďže sme videli, že stránka Fulhamu nemá žiadny Fan Page na Slovensku a ani v Českej republike.

Ako si spokojný s doterajším majiteľom Shahidom Khanom a nastavenou koncepciou a rozhodnutím prepustiť Ranieriho?

Po výmene za dočasného trénera mládeže Scotta Parkera má Fulham za sebou dve porážky. Pomohlo to aspoň v niečom?

Shahid Khan podľa mňa nie je správny majiteľ pre tento klub. Majiteľ by mal uvažovať dopredu, byť dobrý vizionár pre klub a nemal by ho vlastniť ako hračku, čo tento majiteľ robí s jeho synom.

Claudio Ranieri dlhodobo nedosahoval výsledky aké sa od neho očakávali, tak bol prepustený, čo je dosť pochopiteľné. Scott Parker je pre klub malá legenda a tak si myslím, že do klubu dodal nový náboj, aj napriek dvom prehrám.

Ako hodnotíš to, ako vedenie využilo zimné prestupové obdobie? Momentálne máte v kádri dvoch ex-hráčov LFC..

Babel je skvelý ofenzívny hráč, ktorý vie potiahnuť loptu dopredu a vie poslať kvalitnú prihrávku a center, za mňa za tohto hráča len palec hore.

Prestup Markoviča aj keď zadarmo vyčítam vedeniu ako veľmi zlý krok. Hráč, ktorý odohrá 10 zápasov za sezónu nemôže byť považovaný ako veľká posila, keď tú posilu reálne potrebujeme.

Fulham je momentálne osem kôl pred koncom sezóny predposledný. Čo si myslíš ty, je tam stále šanca?

Šanca je vždy a ako pravý fanúšik verím, že sa ešte zachránime. Ak nie, tak dúfam, že si najdôležitejších hráčov pre budúcu sezónu udržíme, aj keď bude o nich veľký záujem v letnom prestupovom období.

V prípade zostupu do Championship, má Fulham na to, aby budúci rok bojoval opäť o postup do Premier League?

Ak si hráčov ako Mitrovič, Sessegnon a Rico udržíme, tak určite by sme mohli zabojovať o postup, osobne si myslím, že títo hráči sú až nad úroveň Championship a udržať ich tam bude veľmi ťažké.

V nedeľu privítate na útulnom Craven Cottage rozbehnutý Liverpool. Je Fulham v tejto fáze sezóny a rozpoložení schopný obrať Reds o body?

Ak budú dostatočne namotivovaný, bude im vychádzať taktika, tak Liverpool môžu predčiť. Fulhamu môže takisto zahrať do karát aj to, že Liverpool odohral v strede týždňa ťažký zápas LM s Bayernom, v ktorom zvíťazili 1:3 v Allianz Aréne.

Posledná otázka. Urobím výnimku. Vyber si zo súčasného kádra LFC dvoch hráčov, u ktorých máš istotu, že by Fulham v lige zachránili. Ktorí by to boli?

Van Dijk, Trent – keďže máme veľké resty a diery v obrane. Problém je hlavne stopérsky post a post pravého beka.

Veľká vďaka za tvoj čas. Prajem vela štastia, aby ste ešte zabojovali o záchranu.

Ďakujem za rozhovor.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply