Priestor pre súpera: Úspěch soustředíme do Europa League

V dalším již 3. kole skupinové fáze ligy mistrů, přijede na Anfield srbský mistr, který ale fanoušky musí nechat při nejlepším před stadionem.

Dimitru, fanoušek srbského klubu, který minulou sezónu vyhrál ligu s 13 bodovým náskokem a pouze jedinou porážkou. Skóre 75:15 z minulé sezóny jasně ukazuje dominanci v tuzemské lize a proto se hráči tohoto srbského velkoklubu mohou soustředit i na jiné soutěže. Po dlouhé a trnité cestě, kdy červená hvězda dokázala vyřadit rakouský Salzburg a slovenský Spartak Trnava, si užívají zasloužený triumf v podobě základní skupiny LM. Jak to vidí fanoušek, který se na zápas v srbsku proti Liverpoolu chystá?

Dimitru ahoj, naše vzájemná komunikace nebyla zrovna jednoduchá, ale nějak jsme to sepsali. Díky, že sis na nás udělal čas. Řekni, v srbské lize nemáte konkurenci, baví vás stále vyhrávat?

Ahoj Mengi, zdravím československé fanoušky. Odpovím na tvou otázku lehce. Ano baví! Jsme s klubem spojení a za každého utkání je skvělá atmosféra. Minulá sezóna byla obzvlášť povedená. 15 obdržených branek je něco úchvatného a proto si naši hráči zaslouží pouze samou chválu. I v této sezóně máme nakročeno k titulu, takže doufejme, že to tak i na konci soutěže dopadne.

Cesta do základní skupiny vedla i přes Spartak Trnava, jaký to byl zápas?

Co se týče zápasu na slovensku pomatuju si ho snad nejlíp z celé cesty. Dali jsme rychlý gól což nám dalo klid na kopačky, protože jsme věděli, že po ostudné remíze 1:1 v Bělehradu prostě musíme dát gól. Trnava pak sice rychle srovnala, ale byli jsme to my, kdo diktoval tempo hry a tlačil se do zakončení. Naštěstí, sice v prodloužení, se nám povedlo dát druhý gól a my se mohli těšit na další kolo, kde jsme pak senzačním závěrem ukradli Salzburgu premiérový postup do skupin LM.

Tyto předkola jsou velice zrádná, srovnám-li to s českou Plzní, tak máme určitě lepší tým než ona, ale my se museli kvůli koeficientu nadřít, narozdíl od Plzně, která si zápasy s Realem a AS Řím stačila vykopat jen ve vaší lize.

Narazil jsi na Plzeň. Real, AS Řím. Vy ale máte PSG a Liverpool s Neapolí. Není to lepší?

Lepší v čem? Že si nad náma Neymar a spol. dělali srandu, nebo, že se očekává, že nám Liverpool dá také 8 gólů? Osobně mi je to jedno. Všechny tyto zmíněné kluby mají obrovskou kvalitu a historii. Zejména Liverpool v minulé sezóně dokázal, že je mu jedno kdo na Anfield přijede. Prostě kohokoli porazí. Zvezda se soustředí na postup do Evropské ligy, kde by se tento tým mohl dostat daleko. Fanoušci vědí, že o postup se určitě rvát nebudeme. Chceme ale zanechat dobrý dojem z kvalitní hry.

Určitě to není tak, že na Anfield kluci jedou zápas jen odevzdat, no bez podpory fanoušků (díky UEFA) se tam bude hrát sakra těžko. O to víc, se těšíme až tyto týmy přijedou do Srbska, abychom jim atmosféru dali pořádně ochutnat. Na zápas se ale v hospodě s klukama podívám a až přijedete sem, tak vás uvítáme i na tribuně.

Jak vidíš zápas na Anfieldu?

Jak už jsem řekl, bohužel tam nemouhou naši fanoušci, takže to zůstává jen na hráčích, ale doufám, že se tam kluci předvedou a dají třeba i nějaký gól. Máme kompletní sestavu narozdíl od Liverpoolu a očekávám, že trošku přitvrdíme a nedovolíme Liverpoolu to, co si dovolila Paříž k nám. Tam to opravdu byla ostuda, ale zároveň ponaučení.

Máme kvalitní tým a srdcaře, kteří se určitě Anfieldu nezaleknou. Upřímně, atmosféra ze zbytku evropy se s tou srbskou nedá vůbec srovnat.

Související obrázek

Klasická otázka na závěr. Jakého hráče LFC bys rád viděl ve svém týmu?

To je vtip? (smích) Je jasné, že na každé pozici máte o kategorie lepší hráče. Což znamená, že bych bral kohokoli. Je ale potřeba se na to podívat z pohledu, že my máme tyhle peníze a vy tyhle. Pro týmy jako je Zvezda je přínost do klubové kasy z LM nad zlato a můžeme z těchto peněz žít dalších 5 let. No ale kdybych si stejně mohl vybrat byl by to asi James Milner. Ten by se k nám svojí bojovností hodil. Umí přitvrdit a to by tady fanoušci ocenili.

Mengi díky, že si mě oslovil. Doufám, že se při odvetě také ozveš!

3 Comments

 1. kwop

  22. októbra 2018 at 18:06

  Mengi, fantázia… Ale checknut komunistov, či nám aj toto u****** nejdem..

  Fakt parádna práca, strašne sa mi páči čeština v rozhovoroch 🙂

 2. kloppinho

  23. októbra 2018 at 19:55

  Aj tak ma partizan lepších fanúšikov 😉

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply