Priestor pre súpera: Už to len dohrať so cťou

Fanúšikov Porta nepoznám, a tak som googlil, prešiel pár fór, FB sites a tu ho máš. Pedro González je športový fanúšik a cestovateľ, jeho cesty pred časom viedli aj do Prahy či dokonca Olomouca. Po prvom rozhovore poskytol lfcway.com aj druhý.

V novom seriáli a snáď pravidelnom, keďže pri niektorých tímoch asi nebude práve najjednoduchšie zohnať oponenta, sa budeme snažiť v piatich otázkach vyspovedať priaznivca najbližšieho súpera The Reds.

Z úvodnom dueli osemfinále Ligy majstrov 2017/18 dostali „draci“ na vlastnom trávniku poriadny výprask. Úprimne, na Anfielde už oveľa nepôjde, pretože predpokladať, že The Reds doma prehrajú o 5 gólov je nonens.

Hej, nečakal som to. Myslím, že to nečakal vôbec nikto. Ale je to pre nás dobrá facka, asi sme si pred konfrontáciou s Liverpoolom mysleli, že sme niekde inde.

Sám som hovoril, že síce máme pred ofenzívou LFC rešpekt, ale že je to hrateľný súper. Žiaľ, v tejto sezóne Ligy majstrov končíme už v prvom kole vyraďovacej fázy.

Ono to ale nebolo zo strany Porta úplne zlé. Ak by v úvode stretnutia premenil šance, výsledok by bol iný…

Pravdepodobne. Čo si ale musíme z prvého zápasu zobrať je to, že s tímami ako je práve Liverpool nemôžeme hrať otvorenú partiu. Dali sme jeho hráčom na našej polovici príliš veľa priestoru a kruto sme na to doplatili.

Ako to teda na Anfielde bude prebiehať?

Snáď presvedčíme výkonom, slušným výsledkom by si nás hráči mohli opäť získať. Ale k tomu, samozrejme, treba úplne iný prístup ako v domácom stretnutí.

Očakávaš zmeny v zostave v porovnaní s prvým duelom?

Skôr očakávam iný prístup. Dostali sme tvrdú facku, tá stále bolí, ale jedno je jasné – máme v tíme kopec kvalitných futbalistov a nepredpokladám, že by sme sa nepoučili, že by sme, čojaviem z 10 zápasov proti LFC prehrali 10, dokonca takto potupne.

Sadio Mané strelil v prvom dueli 3 góly.

V Liverpoole vládne zima, v predošlých dňoch snežilo, teplo rozhodne nebude, čo bude skôr výhoda pre The Reds.

Je jedno, aké je počasie. Dnešní profesionálni futbalisti zarábajú také peniaze, že nechať sa hodinu a pol ofukovať studeným vetrom je niečo, cez čo musia v pohode prejsť.

Opakujem ale, záleží na prístupe, na tom, ako sa hráči postavia k povinnostiam. Lebo ďalších 0:5 im už neodpustíme.

7 Comments

 1. MengiCZE

  5. marca 2018 at 8:44

  osobně jsem zvědavý hlavně na atmosféru na Anfieldu. Na FB koluje hodně nabídek, že jsou stále volné lístky. Je fakt, že každý asi čekal že o něco v úterý půjde. Ale každý ví, že půjde o hodně v sobotu.

 2. lfcwaay

  5. marca 2018 at 9:19

  Postup je uz asi isty aj ked u lfc nikdy nevies no ten “dnesny” by to mal v pohode udrzat a mozno este vylepsit skore..snad dostanu sancu hraci z lavicky a ti klucovi si odpocinu kedze v sobotu to bude boj a ak by sme vyhrali big 4 by sme uz mali vo svojich rukach..sme v lepsej forme ako MU tak snad si nasi strelvi nevylaku zuby na bezkonkurencnoˇ de geovi

 3. kloppinho

  5. marca 2018 at 9:58

  idealne by bolo.. zajtra dat oddych nasim hviezdam a neprehrat

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply