Priestor pre súpera: V pohári máme šancu. Čakám, že LFC bude šetriť opory

Tentoraz bude príspevok fanúšika najbližšieho súpera The Reds veľmi rýchly. Nemal čas on, nemal som čas ani ja, pár zaujímavostí ale bolo vyslovených.

Jonathan Monroe žije priamo vo Wolverhamptone. Má 27, má rád Wolves, rybárčenie, Pink Floyd a mnoho ďalšieho. Naopak neznáša fazuľu, čo nie je úplne informácia, ktorá by sa tematicky sem nejako hodila. Poďme na klasický rozhovor.

Ako si sa dostal k Wolves? Je mi jasné, že ako človek žijúci priamo v meste, kde klub sídli, to nemuselo byť nijak ťažké.

V 12-13 ma futbal chytil za srdce a keďže sme vtedy bývali 3 ulice od štadióna, navyše ma starší brat Scott brával zahrať si futbal s partiou jeho kamarátov, naozaj nebolo ťažké začať mať Wolves rád.

Koľkokrát si navštívil Molineux?

Už som to prestal počítať. Ale okolo stovky to bude. Vždy keď mám čas, tak rád vidím svoj tím naživo. Sem tam zájdem aj na zápas, ktorý sa hrá mimo Molineux. Bol som už párkrát aj na Anfielde, ale Wolves som tam ešte nevidel. 😉

Obľúbený hráč?

Všeobecne Griezmann. A z nášho tímu Neves. Ten má výborný prehľad v hre, vie to s loptou, zvláda kritické momenty.

Po nástupe čínskeho investora Fosun International Limited do klubu sa mení aj pohľad Wanderers na prestupovom trhu a už v lete 2018 prišlo niekoľko zaujímavých mien. Myslíš, že sa na Molineux buduje tím, ktorý by mohol v dohľadnej budúcnosti zabojovať napr. aj o TOP 4 v Premier League?

Určite. Som o tom presvedčený. Čínsky majiteľ to s Wolves myslí vážne, keď sa pozrieš na našu súpisku, tak je tam okrem spomínaného Nevesa aj jeho krajan Moutinho, čo je všeobecne známe meno a výborný futbalista, rocnako máme v kádri portugalského repre gólmana Ruia Patrícia, Jota, Raúla Jiméneza. Myslím, že v dohľadnej dobe prídu ďalší kvalitný futbalisti.

Prienik medzi anglickú špičku ale bude viac než náročný. Na scéne sú predsa len roky o dosť finančne lepšie zabezpečené tímy, navyše nám chýba renomé – lebo, keď príde pre toho istého hráča ponuka napr. od Liverpoolu, Man City či Chelsea a rovnako od nás, tak nie je vysoký predpoklad, že si vyberie nás.

Hráme ale zaujímavý futbal, je tu nastavený koncept, filozofia a už teraz je pre množstvo futbalistov Wolverhampton zaujímavá destinácia.

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply