Priestor pre súpera: Vyřadili jsme Barcelonu, můžeme i LFC

Po nečekaném postupu přes Barcelonu ve čtvrtfinále LM si tým z věčné města brousí zuby na dalšího favorita. Tentokráte je v cestě Liverpool.

Čas si pro náš web udělal italský fanoušek Eric, který pravidelně navštěvuje zápasy svého týmu a při kávě v jedné z římských kaváren se rozpovídal, jak on vidí sezónu.

Související obrázek

Z prvu díky Ericu, že sis na nás udělal čas. V neděli se nikomu nechce cokoli dělat. No pojďme ale k AS Řím. Dá se říct, že i AS se titul v serii A schválně vyhýbá. Jak moc velký krůček chybí k tomu titulu?

No bohužel jsme pohár pro vítěze Seria A zvedli naposledy v sezóně 2000/2001, od té doby jako by všichni svatí stáli nad někým jiným jen ne nad námi. Od tohoto triumfu jsme pokaždé skončili v lize 2, je to až k nepochopení, že máme takovou smůlu. No Juventus je prostě jinde. Vždycky se snažíme hrát naplno do posledního kola. Jednou to vyjít musí!

Nejste zrovna tým, který boří prestupové rekordy a vyhazuje peníze nesmyslně. V čem tedy vidíš hlavní sílu toho, že hrajete pořád o nejvyšší pozice?

Máme týmového ducha a sílu, která je podobná právě Liverpoolu. Máme v týmu srdcaře jako je například De Rossi, který strhne celý tým a ti pak lítají sem tam a nechají na hřišti duši. Důležité je také zmínit výbornou podporu z naší strany fanoušků. Podporujeme tým kdykoli a kdekoli to jen jde a proto také hráči chtějí vyhrávat pro nás.

Jdeme už ale k prvnímu semifinále LM. Jste tým, kterého si přáli všichni. Jste pasováni za nejlehčího soupeře v této fázi. Souhlasíš?

Neřekl bych nejslabší. Vždyť jsme vyřadili Barcelonu!! Ale chápu, že Serie A nemá kromě Juventusu ve světě moc kvalitu a tak by si určitě Bayern nebo Real představoval pohodový postup. Jde ale hlavně o to, že na Stadiu Olympico se nevyhrává snadno a to bude oříšek i pro vás. Těším se na ten dvojzápas. Atmosféra na Anfieldu a atmosféra na Olympico bude úžasná. Ještě aby postoupil Řím a vše bude ok. (smích)

Určitě se nemůžu nezeptat na Salaha, Egyptský bůh, který přišel do Liverpoolu právě z AS je nyní v Liverpoolu hráč číslo 1. a je i kandidátem na zisk zlatého míče. Schází vám Mo?

Určitě ano, ale když vídím jak se mu daří v Premier League, tak jsem nakonec i rád. V Římě jsme ho milovali, ale bohužel jsme se dostali do situaci, kdy jsme museli prodávat, tak šel Salah bohužel pod cenou. V Římě se potýkal s tím, že potřeboval více šancí než vstřelil gól, v Liverpoolu mu to asi svědčí, protože jeho gólové statistiky to je zázrak.

Ale k tomu, jestli schází. Máme další skvělé hráče, kteří jeho post zastávají obstojně. El Sharrawy nebo Džeko, se gólů zhostili obstojně a máme velkou palebnou sílu. Doufám, že se vám představí v plné parádě na Anfieldu.

Výsledek obrázku pro mohamed salah roma

Co očekáváš od prvního zápasu na Anfieldu?

Abych byl upřímný, naše výkony doma a venku je opravdu alfa a omega celé sezóny. Doma můžeme porazit kohokoli, ale venku musíme udělat k té samé akci nejméně 3 pohyby a myšlenky navíc. Co jsem tak koukal i teď na Liverpool, tak naše síla buda určitě ve vzduchu, vaše obrana není tak jistá ve vzdušných soubojích a v tom by nám mohl Džeko ukázat svoje. Samozřejmě zápas bude rozhodovat celkový výkon, ale myslím si, že zálohu máme lepší než vy. Neberme to teď zle, ale De Rossi, Naiggolan a další mají dobrou techniku i pohyb. Uvidíme jak vám sedne naše 5 člená záloha.

A když vemeš pohled největší hrozby Liverpoolu?

Přiznejme si, že trio Salah – Firmino – Mané vyřadil Man City, dal 5 gólů Portu a válí dál. Momentálně každá obrana z nich má strach. Doufám, že budou mít špatný den a prostě jim to nepůjdu. Mám veliký respekt před vaším týmem, ale chci si ten zápas užít. Je to Liga Mistrů a každá minuta stojí za to.

 

Ericu, díky za tvů čas.

4 Comments

 1. emil

  22. apríla 2018 at 21:56

  Vyborne citanie. Uz nech je utorok!

 2. robroy

  22. apríla 2018 at 22:06

  Dnes je vzácnost postretnút takto triezveho fanúšika súpera, kt. absolutne nechýba pokora.

  Nepochybne majú skvelý tím, však vyradili hlavneho favorita sútaže.. (a my dalšieho.. )

 3. Trapy

  22. apríla 2018 at 22:16

  Perfect Mengi.Ako citam,uz si v Rime:-)))

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply