Priestor pre súpera: Očekávám otevřenou hru

Další díl z pořadu Priestor pre súpera. Tentokrát se podíváme na sever Londýna, lépe řečeno do Watfordu.

(24.11.) Premier League 2018/19 - 13. kolo, Vicarage Road, Watford

Watford FC - LIVERPOOL FC, 16.00


pohľad súpera: Očekávám otevřenou hru
postavenie v lige: 7. vs 2. v Premier League
rozhodca: Jonathan Moss
duel ponúka: Digi Sport 4 (CZ/SK)

Fanoušek a hlavně administrátor facebookové stránky WATFORD FC CZ/SK se s námi podělil o několik odpovědí na otázky ohledně sobotního duelu, který z pohledu nestranného fanouška nemá až tak jasného favorita v podobě Liverpoolu. Watford po dobrém začátku sezóny okupuje momentálně 7. příčku tabulky a může si tak brousit zuby na Reds, kteří musí na horké půdě potvrdit roli favorita.

Ahoj, děkuji, že sis pro náš web udělal čas. Přejdeme hned k první otázce. Proč právě Watford? Náhoda, nebo nějaké bližší sympatie?

Watfordu jsem začal fandit před několika lety. Byl jsem v Londýně a šel jsem na několik fotbalových zápasů a první z nich byl právě Watford (shodou náhod to bylo zrovna proti Liverpoolu). Byl to první zápas Premier League, který jsem viděl naživo, takže velice speciální. Bavil mě zápas, zaujal mě klub, stadion, fanoušci a po návratu domu jsem začal více sledovat dění okolo Hornets a zjišťovat o klubu více informací, až z toho bylo pravidelné fandění a Watford se pro mě stal srdeční záležitostí.

Začátek sezóny vás zastihl ve skvělé formě, ale poslední dvě kola jste ztratili zbytečně s Newcastlem a následně se Southamptonem? Kde vidíš hlavní problém, že postupně začínáte ztrácet dech?

Hlavní problém je v současnosti neproměňování šancí. Momentálně Watford hraje hezký fotbal, vytváří během zápasu spoustu šancí, ale právě proti Newcastlu a Southamptonu ne, a ne vstřelit gól. Nízká produktivita útočníků je u Hornets problém už delší dobu, loňskou sezónu byl nejlepší střelec týmu Doucouré – defenzivní záložník. Letos naši 3 útočníci vstřelili dohromady 6 gólů, což není mnoho.

V 1. poločase jsme mohli na hřišti Newcastlu vstřelit 3 nebo 4 góly a bylo by po zápase. V prvních pár minutách v Southamptonu jsme také měli 2 velké šance. Ale bohužel zůstaly neproměněny. Hlavní teď je pokračovat ve výkonech z úvodu sezóny a přestat zahazovat šance, protože bez gólů se samozřejmě těžko získávají body. Až se zvýší efektivita v zakončení, věřím, že výsledky budou opět mnohem příznivější.

Výsledek obrázku pro newcastle watford

V týmu je momentálně asi nejcennějším zbožím záložník Pereyra. Jsou v týmu jednotlivci, kteří táhnou tým, nebo pozitivní start do nového ročníku byl zásluhou celého týmu?

Samozřejmě každý tým potřebuje nějakou osobnost, která dokáže rozhodnout zápasy, ale i takový jednotlivci za sebou musí mít tým, který podá dobrý výkon, navíc ne vždy se vyplatí spoléhat pouze na výkony jednotlivce a stavět na něm hru. Pereyra (i například Deulofeu) jsou schopni vyhrát zápas skvělým individuálním výkonem, ale skvělý start do sezóny je rozhodně týmovou zásluhou.

Většina posil přišla na začátku přestupového okna, tým měl možnost se sehrát a přesně podle toho vypadal začátek letošní sezóny. Skvěle fungovala obrana, záloha, i útok. V prvních 4 zápasech jsme byli neporaženi a takřka nešlo najít nějaký slabý článek v sestavě. Když se pak takto sehraný tým doplní o skvělý individuální výkon hráče jako je Pereyra, je to samozřejmě ještě lepší. Ale dobrý týmový výkon je prostě základ.

V sobotu přijede Liverpool, který má nejvyšší ambice. Jak vidíš sobotní utkání? Očekáváš otevřenou hru Watfordu, nebo spíše defenzivní představení?

Manažer Watfordu Javi Gracia, stejně jako mnoho ostatních manažerů, tvrdí, že doma se musí vyhrávat. Navíc tuto sezónu už Hornets čelili United, Arsenalu, Tottenhamu (s tím se poté utkali ještě jednou v poháru) a ani jednou fanoušci neviděli vyloženě defenzivní hru, žádné betonování. Takže rozhodně očekávám otevřenou hru. Ve vzájemných zápsech Watfordu a Liverpoolu navíc padá hodně gólů, myslím že ani toto utkání nebude výjimkou.

Výsledek obrázku pro watford vs united

Poslední, klasická otázka na závěr. Jakého hráče Liverpoolu bys rád viděl v dresu Watfordu? Já z vašeho týmu bych si dokázal představit, byť jen na jednu sezónu, veterána Holebase.

Z Liverpoolu by se dalo vybrat spousta hráčů, nejraději bych viděl van Dijka nebo Trenta Alexandra-Arnolda. Jeden obrovská osobnost na hřišti a skvělý obránce v nejlepších letech, druhý mladý hráč s obrovským potenciálem, který ve 20 letech hraje stabilně v základu top anglického klubu a reprezentace. Oba fantastičtí hráči, které by ve svých týmech chtělo vidět asi mnoho dalších fanoušků

1 Comment

  1. robroy

    22. novembra 2018 at 18:52

    Až som prekvapený, že Digi sport konečne pustí zápas PL naostro v najsledovanejšom čase a že púšta práve LFC – Watford. ( V pozadí sa črtá možno vysledkové prekvapenie ?? )

    Nepochybujem, že zápas bude až do záveru otvorený, nuž, možno az príliš.. moje „rozpaky“ podporuje tradičná repre pauza s našimi tradične rozpačitými výkonmi favorita s malým „f“. Tradične nemám dobrý pocit s angl. rozhodcami, lebo človek nevie ako vten deň sa asi vychrápali a teda čo od nich sa dá čakať.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply