Psychická vzpruha pre LFC, v Lige majstrov sme vyradili Bayern

Liverpool zdolal v odvetnom zápase Bayern Mníchov na jeho pôde 3:1 (agg. 3:1) a postupuje do štvrťfinále LM.

(13.3.) Champions League 2018/19 - 1/16 finále - odveta, Allianz Arena, Mníchov

FC Bayern Mníchov - LIVERPOOL FC 1:3

góly: 39. Matip (vl.) - 26. Mané (van Dijk), 69. van Dijk (Milner), 85. Mané (Salah)
žlté karty: Thiago Alcantara, R. Sanches - Fabinho, Matip, Robertson
červené karty:
rozhodca: Daniele Orsato (ITA)

zostava FCBM

Neuer - Rafinha, Süle, Hummels, Alaba Thiago Alcantara, Ribéry (61. Coman), J. Martinez (72. Goretzka), J. Rodríguez (78. R. Sanches), Lewandowski

lavička: Ulreich - J. Boateng, Goretzka, A. Davies, Jeong, Coman, R. Sanches

Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson, Milner (87. Lallana), Wijnaldum, J. Henderson (13. Fabinho), Mané, Salah, Firmino (83. Origi)

lavička: Mignolet - Fabinho, Lovren, Sturridge, Lallana, Shaqiri, Origi

1.polčas:

Zápas začal vo veľmi opatrnom a pomalom tempe, časom sa však stupňovalo, čo hru výrazne zatraktivnilo.

10.minúta Lewandowski dostal prihrávku do 16-tky a rodila sa šanca pre domácich avšak pri súboji s van Dijkom neudržal rovnováhu a skúsil si vypýtať penaltu, čo rozhodca správne odmietol.

13. minúta Henderson kvôli zraneniu predčasne opúšťa ihrisko a nahradzuje  ho Fabinho.

25. minúta K prudkej strele sa po prihrávke od Salaha dostal Bobby avšak strela tesne minula bránku.

26. minúta Virgil dlhým pasom našiel Maného na hranici pokutového územia, ten sa s loptou náročne zorientoval a po 360° otočke posiela LFC do vedenia. 0:1

34. minúta Po ľavej strane útočná akcia Maného s Robertsonom, ktorý sa dostáva k strele z veľkého uhla, ale páli len do Neuera.

39. minúta Gnabry hľadal pred bránou Lewandowského, pred ktorým sa snažil odkopnúť Matip, loptu však poslal do vlastnej bránky. 1:1

43. minúta Fabinho dostáva žltú kartu a Alaba preveril Alissona, ten však problém nemal.

2.polčas:

Domáci si uvedomovali že tempo musí byť vyššie ak chcú postúpiť ďalej.

50. minúta Salah z prečíslenia skúsil sám a Neuer len vyrážal.

60. minúta Takmer identická situácia, z ktorej padol gól. Gnabry opäť strieľal pred bránku, avšak tentokrát si to Matip do siete neupratal, lopta prešla až na druhú stranu.

69. minúta na Milnerov rohový kop si vyskakuje Virgil, ktorý sa dokázal presadiť cez Hummelsa, a mení skóre na 1:2.

75. minúta Salah v úniku s Maném opäť namiesto prihrávky volí komplikovanejšiu možnosť a stroskotáva na obrane domácich.

84. minúta Origi nachádza na kraji pokutového územia Salaha, ktorý našiel Maného a ten bez problémov upravuje na konečných 1:3.

91. minúta Dosť smolná, Robertson dostáva zbytočnú žltú kartu a nezahrá si v nasledujúcom zápase.

• Gól z rohu, a celkovo lepšie zahrávanie rohov
  • Chémia medzi Salahom a Maném niekedy veľmi nefunguje.
  • Smolná karta pre Robertsona

Výkon hodnotím známkou: 2

Alisson Becker (7) – Pokúšal sa o dlhé prihrávky a zrýchliť hru, za gól nemohol.

Trent Alexander-Arnold (7) – Bolo na ňom vidieť odhodlanie, rohové kopy majú s ním o moc vačší zmysel.

Joel Matip (6.5) – Hral vynikajúco o to viac mrzí ten gól, ktorý strelil, nič to ale nemení na fakte, že hráčov Bayernu k ničomu s kolegom nepustil.

Virgil van Dijk (8.5) – Vzadu takmer dokonalý a opäť pridal aj gólovú vsuvku dokonca aj asistenciu pri prvom góle, zápas dohrával s kapitánskou páskou.

Andrew Robertson (7) – Bojoval s Gnabrym, a pomerne úspešne. Mal aj skvelé šprinty dopredu.

James Milner (6.5) – Dnes mal svoj slabší zápas, a však Virgila po rohu našiel skvelo.

Jordan Henderson (nehodnotený) – jeho zranenie má veľký podiel na výhre

Georginio Wijnaldum (6) –Dnes dal svoj trochu lepší priemer.

Sadio Mané (8.5) – Dnes určite najnebezpečnejší z trojzáprahu, pripísal si 2 góly a vidno že má skvelú formu, 2 góly sú pekný dôkaz.

Roberto Firmino (7) – Bobby dnes striedal svetlé a horšie momenty, celkovo ale pracoval pre tím veľmi dobre.

Mohamed Salah (6.5) – Skvelý hráč, ale v poslednej dobe veľmi sebecký.

Náhradníci:

Fabinho (7) – Úlohy si plnil skvelo, bol tam aj pokus o strelu spoza 16-tky, škoda karty.