Pyrrhovo víťazstvo: Deštrukcia Man City a zranenie Salaha

Anfield čakala po dlhej dobe veľká európska noc, ktorá stála za to. Liverpool rozdielom triedy porazil Manchester City 3:0

Zo začiatku zápasu to bola v podstate taktická bitka medzi oboma mužstvami, bez nejakej vážnejšej šance. Až v 12.minúte vznikla blesková kontra domáceho celku, kedy  Milner vyslal dopredu Salaha. Egypťan našiel ešte lepšie postaveného Firmina, ktorého strela nezostala v rukaviciach Edersona. Následne Firmino vypichol loptu, poslal ju SALAHOVI, ktorý otvoril skóre – 1:0.

V 20.minúte nasledovala strela približne z 25 metrov od ALEXA OXLADA-CHAMBERLAINA, ktorá zapadla nádherne do siete – 2:0.

Poézia pohybu pokračovala v 31.minúte, kedy Salah poslal jemný center za obranu Manchestru City, ktorý si našiel hlavou MANÉ a dovŕšil rozdiel triedy pre Liverpool – 3:0.

Liverpool predviedol v prvom polčase doslova poéziu v pohybe a uhral asi najkrajší futbalový polčas, aký sme kedy videli v tejto sezóne na celom svete. Obrovské nasadenie do každého súboja, pressovanie, odobraté lopty, držanie pozície a mnoho ďalších vecí predviedol práve domáci tím. Dovolím si povedať, takýmto futbalom, by sme dokázali vyhrať všetko, čo sa sa vyhrať dá. Manchester City proste dostal vysokú školu futbalu v prvých 45.minútach.

2.polčas:

Druhý polčas nám ukázal diametrálne rozdielny Liverpool FC, ktorý celých 45 minút len bránil. Zaparkovanie autobusu sme od Liverpoolu dlho nevideli. Na druhej strane Kloppova taktika slávila obrovský úspech, kedy sa Manchester City nedostal do jedinej poriadnej šance.

Za zmienku stojí šanca z 52.minúty, kedy si Sané počkal a výborne nabehol na center Fernandinha. Strela z half-voleja mu však vôbec nesadla.

V 53.minúte musel opustiť ihrisko Mohamed Salah, kvôli zatiaľ nešpecifikovanému zraneniu.

V 72. minúte Solanke poslal nebezpečnú prihrávku Manému, ktorý tesne minul loptu.

V 83.minúte mal Silva obrovskú šancu, kedy sa k nemu náhodne dostala loptu avšak tesne minul Kariusovu bránu.

Liverpool s pokojom dohral zápas a odniesol si cennú výhru do odvety Ligy majstrov, ktorá sa uskutoční 10.4.2018, na pôde Manchestru City,

lista-stats

(4.4.) 1. štvrťfinále Champions League 2017/18, Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Manchester City FC 3:0

góly: 12. Salah (Firmino), 21. Oxlade-Chamberlain (Robertson), 31. Mané (Salah)
žlté karty: J. Henderson - K. De Bruyne, Gabriel Jesus, Sterling
červené karty:
rozhodca: Felix Brych (GER)

Karius - Alexander-Arnold, Lovren, van Dijk, Robertson, J. Henderson, Milner, Oxlade-Chamberlain (85. Moreno), Salah (52. Wijnaldum), Mané, Firmino (71. Solanke)

lavička:
Mignolet - Clyne, Masterson, Moreno, Wijnaldum, Solanke, Ings

zostava MCFC

Ederson - K. Walker, Kompany, Otamendi, Laporte, Fernandinho, D. Silva, K. De Bruyne, Gündoğan (57. Sterling), Sané, Jesus Gabriel