Rafalution VI. – Modloslužobníci

Rafael Benítez sa stal manažérom The Reds v lete 2004. Od tej doby toho ponúkol veľa. Poďme si to v niekoľkodielnom seriáli zmapovať.


Španielskemu kormidelníkovi The Reds sa nemohlo stať nič lepšie, ako vyhrať vo svojej úvodnej sezóne Ligu majstrov. Pre množstvo priaznivcov to bolo jednoznačné prinavrátenie starých dobrých a množstvom trofejí poznačených čias. Navyše im týmto úspechom nadobro zavrel ústa.

Takýto priaznivci sa zgrupujú, alebo sú sympatizantmi konzervatívnych a zároveň fundamentálnych skupín, ako sú Share of Liverpool FC a Spirit of Shankly.

Obe sú samozrejme prepojené, prvá sa od nástupu Gilletta jr. a Hicksa do pozícií majiteľov LFC, snaží o vyzbieranie finančných prostriedkov od fans a rôznych organizácií, ktoré by boli použité na odkúpenie väčšiny klubových akcií a nastolenie „pravého“ systému v LFC.

Druhá zasa pravidelne a stále častejšie organizuje protestné akcie, v drvivej väčšine namierené voči americkým šéfom LFC. Rasizmom poznačený „Yanks out!!“ je známy transparent, ktorý je aktuálne na Anfielde prítomný na každom jednom zápase The Reds, samozrejme podporený aj ďalšími nápaditými výzvami. Navyše sa v nasledujúcich dňoch chystá ďalší.

Ten má dokonca zamedziť Američanom vstup na AR a keď inak nebude, aj hrubou silou. Hlavne, že SoS na svojom webe hlási, že je demokratickou spoločnosťou. To, že ak jej vedúci člen zapíska, všetci ostatní radoví veselo skáču, je potom už druhá vec.

Tak, ako majú obe skupiny spoločnú nenávisť voči tomu, ako Gillett jr. s Hicksom vedú klub (podľa nich do záhuby), majú aj spoločnú vášeň – Rafaela Beníteza.

Kritika je tabu

Pri mene manažéra The Reds sa proste kritika v týchto kruhoch nenosí. Ostatne by to bolo rúhanie sa, veď Raafa Rafael ako nadľudská bytosť poctil Liverpool FC svojou prítomnosťou a fundamentálni fans (zväčša práve zo spomínaných organizácií), ako pravoverní modloslužobníci predsa nemôžu mať smerom k nemu jediné krivé slovo. Ešte by ich stihol krutý trest.

My ostatní samozrejme vieme, že Raafa Rafael je len bežný človek, navyše ale vypočítavý a chytrý, veď v každej chvíli dokáže prehodiť pár fráz a členovia SoLFC aj SoS mu razom a ešte oddanejšie ležia pri nohách.

Neexistujú teda zlé výkony, len smolné okolnosti, ktoré LFC nútia strácať body, čí zápasy. Neexistuje zlý hráčsky nákup, pretože o každom futbalistovi Benítez zhodne potvrdí, že má veľký potenciál, charakter a že bude pre tím prínosom.

Čo ale existuje, je pravidelné volanie na jeho slávu (Raafa Rafael ..), príznačná červeň v jeho lícach (prítomná nervozita) a ošúchané frázy typu: môžeme zdolať každého, kontrolovali sme zápas (len sme ho nevyhrali), má veľký potenciál, mentalitu, ukázali sme charakter ..

No a aby som nezabudol, aj prazvláštna náklonnosť k osobe Lucasa, zaujímavý vzťah s miestnymi hráčmi Gerrardom a Carragherom, neschopnosť prijať kritiku, či si priznať chybu.

Vyššie uvedeným skupinám potom ešte zdatne konkuruje oficiálny web LFC a jeho predná tendenčná postava Paul Tomkins, ktorý je presným prototypom človeka zobajúceho Benítezovi z ruky.

Raafa Rafael je teda obklopený ľuďmi, ktorí jeho Rafalution nechávajú v správnych koľajach a to aj vtedy, keď je tomu presne naopak.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply