Reds dopřáli Anfieldu 5ti gólový večer. Čtyři góly si připsal Salah!

Reds si v mrazivém počasí došli pro důležitou výhru a nedali Watfordu šanci vstoupit do zápasu.

V zasněženém počasí nastoupili Reds v plné sestavě a nehodlali začátek zápasu nějak podcenit. V důsledku počátečního tlaku a chuti převzít otěže zápasu se ve 4. minutě Anfield dočkal změny skóre. Po nahrávce do vápna od Hedersona, si míč převzal Salah, který se lehce dostal kličkou přes obránce a nedal hostujícímu brankáři šanci, připsat si první zákrok zápasu a tak změnil hned v úvodu zápasu skóre na 1:0. Mo Salah se tedy po tomto góle stal aktuálně nejlepším střelcem v probíhajícím ročníku PL.

Od vstřeleného gólu se Watford nedostal přes půl prvního poločasu do zápasu a hru dirigoval pouze Liverpool. V chladném mrazivém počasí se ale hráči nepouštěli do složitějších situací a snažili se hru tvořit jednoduchými přihrávkami. Podle toho se také odvíjel obrázek necelé půl hodiny hry, kde se k míči dostávala hlavně pravá strana, kde aktivně hrál po straně Gomez se Salahem. Ve středu hřiště byl převážně nejvíc vidět Henderson, který se snažil udržet míč na kopačkách co nejdéle a nedávat možnost sršňům k vrácení do zápasu.

Anfield v tento moment zápasu prováděla poklidná tichá atmosféra, která se odvíjela od předváděné hry. K výraznějšímu zásahu do sestavy se musel Jürgen Klopp dostat už ve 27. minutě. Vinou zranění Cana se do středu zálohy dostal James Milner. Z opakovaných záběrů to vypadalo na pochroumané záda z pohledu německého záložníka.

Na začátku poslední „patnáctiminutovky“ se o slovo snažili přihlásit i hráči z okraje Londýna. Po straně se do nebezpečného průniku přes Maného dostal Pereyra, ten ale svou slibnou akci zakončil nepřesným centrem, který odvrátil před Kariusem Matip. Po několika matných kombinacích se do šance mohli dostat i Reds, po nákopu za obranu se do útoku řítili 3 hráči domácích, Bobbyho ale nakonec doběhl poslední stoper Prödl, který slibně vyvíjející se útok na poslední chvíli odvrátil.

Ve 39. minutě se ke slovu znovu dostala útočná hra LFC. Po skvělé nahrávce Milnera si po kraji nasprintoval Salah a ten kolmou přihrávkou za stopery našel Firmina. Roberto se skvělou zasekávačkou zbavil stopera Britose a skvělou střelou na zadní tyč chtěl změnit skóre. Proti byl ale hostující brankář Karnezis, který skvělým a hlavně pohotovým zákrokem zabránil zvýšení skóre domácích do poločasu. Liverpool dal ale jasně najevo, že hodlá potrestat jakoukoli nepozornost ze strany Watfordu, který dle průběhu prvního poločasu nehodlal přijet na Anfield vyhrát, ale maximálně si odvézt urvanou remízu.

Když už to vypadlo, že se do šaten půjde za stavu 1:0, tak se ve 43. minutě přihlásil o zvýšení skóre autor prvního gólu Salah. Mohamed se dostal do tutové šance po skvělém přízemním centru Robertsona, který se konečně v této sezóně dočkal asistence z takového centru. Robertson tyto centry zkoušel už nespočet zápasů a konečně při zvednutí hlavy a otevření očí se mohli fanoušci na Anfieldu dočkat vytíženého ovoce. Nutno v této gólové akci zmínit i Maného, ten celou akci ze středu hřiště na Robertsona načal skvělou přihrávkou, která jasně zrychlila hru a překvapila obránce Watfordu. Do šaten se odcházelo za příznivého stavu 2:0.

Do druhého poločasu vlétli Reds stejně jako v prvním a znovu těžili z důrazné efektivity. V 50. minutě se přihlásil ke slovu na kraji velkého vápna Salah, který potvrdil chuť v dnešním zápase a skvělou přihrávkou našel na hrotu číhajícího Firmina, který ve výskoku patičkou překonal brankáře Karnezise a zvýšil tak stav na krásných a klidných 3:0.

Hned na to ale mohl odpovědět Watford. Po zbytečném faulu u začátku velkého vápna ze strany Gomeze se k přímému kopu postavil Pereyra a ten z následného kopu orazítkoval na vzdálenší části Kariusovi branky břevno. Nutno říci, že to byla velice povedená střela a Karius v této situaci nemohl vůbec nic dělat. V dalších minutách se sršni snažili o snížení skóre, ale ztroskotávali na pevné stoperské dvojici van Dijk – Matip, ti byli i přes ne tak častou práci v obranných pozících 100%.

Reds od gólového momentu kontrolovali hru a Watford k ničemu nepouštěli. Na Anfieldu stále panovalo chladné počasí a tak se do hry vnesla pohoda klid a snaha o kombinaci převážně na středu hřiště. Do sestavy, po střídáních ze strany Watfordu, se rozhodl zasáhnout také Klopp, který stáhl dnes méně viditelného Wijnalduma a nahradil ho čerstvým Chamberlainem, který měl 20. minut na to něco předvést. Nutno říci, že se po něm nečekala nějaká větší aktivita v poli, jelikož Reds chtěli hlavně udržet další čisté konto a vyhnout se případným zraněním.

Pokud někdo očekával, že se Mohamed Salah nebude snažit o završení hattricku tak se šeredně mýlil. V 78. minutě se do vápna po skvělé individuální akci dostal Mané a ten sobecky nezakončil střelou akci, ale předal míč Salahovi, který si pohrál s dvěma hostujícími obránci a levačkou i s trochou štěstí završil hetrik, který ho na čele tabulky střelců posunul už na rozdíl 3 gólů od druhého Kanea. V dnešním zápase opravdu neměl Salah konkrenci a už v této chvíli bylo jasné, že si titul muže zápasu jednoznačně zaslouží.

Do listiny dnešních střelců se mohl také v 84. minutě zapsat Ings. Ve vápně poslal prudkou střelu na hostujícího brankáře, který znovu předvedl pohotový zákrok a jen potvrdil, že on není tím, na kterého by se měla házet vina výkonů sršňů. Další šanci Danny dostal v 85. minutě když  se po skvělé akci dostal tváří tvář znovu brankáři, po dalším skvělém zákroku se ale k míči dostal po odražení Salah a ten si připsal v tomto zápase již 4 gól. Vypadá to, že se dnes v Liverpoolu budou pouštět místo irských písní ty Egyptské.

Liverpool si do konce zápasu pohlídal čisté konto a dosáhl tak důležitého vítěztví z pohledu zbývajícího počtu zápasů do konce sezóny. Dnes to byl týmový výkon a nelze hledat moc chyb u jednotlivců.

lista-stats

(17.3.) 31. kolo Premier League 2017/18, Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Watford FC 5:0

góly: 4. Salah (Mané), 42. Salah (Robertson), 49. Firmino (Salah), 77. Salah (Mané), 85. Salah (Ings)
žlté karty: J. Gomez
červené karty:
rozhodca: Roger East

Karius - J. Gomez, Matip, van Dijk, Robertson, J. Henderson, Emre Can (27. Milner), Wijnaldum (70. Oxlade-Chamberlain), Salah, Mané, Firmino (79. Ings)

lavička: Mignolet - Klavan, Moreno, Alexander-Arnold, Milner, Oxlade-Chamberlain, Ings

zostava WFC

Karnezis - Femenía, Mariappa, Prödl, Britos (81. Janmaat), Holebas, Pereyra, Doucouré, Capoue, Richarlison (65. W. Hughes), Deeney (70. Okaka)

Výkon hodnotím známkou 1

(8) – Další čisté konto do Lorisovi sbírky. Dnes neměl moc práce, ale byl bystrý a připravený zasáhnout. S centry si poradil.

(7) – Jediná větší šance ze strany hostů šla znovu po jeho zbytečném faulu. Dnes byl z obrany nejslabší, ale nutno říci, že šlo přes něj 90% útočných akcí Watfordu.

(9) – S Dijkem dnes nepustili Denneyho do žádného většího nebezpečí a pohlídali si obrannou řadu. Dnes určitě pozitivní výkon

(9) – S Matipem dnes skvělá sehraná dvojice. Hlavičkové souboje na jedničku. Bez větších zaváhání si svou funkci pohlídal.

(9) – Andy se konečně dočkal a jeho centr ze strany se konečně dočkal zužitkování. Dnes hrál opravdu skvěle a potvrzoval, že se lepší zápas od zápasu.

(nehodnocenv) – Emre vinou zranění neodehrál ani půl hodinu hry a musel předčasně střídat. Za tu dobu se zásadně do zápasu nezapsal.

(7) – Jordan dal sice jednu gólovou asistenci, ale dnes to nebylo ono. Spíše se držel v zadních řadách a zakládal hru. Přesto se dnes hodnotí pozitivně.

(6) – Gini dnes nebyl vůbec vidět a jednoznačně si nezaslouží lepší hodnocení. Po dlouhé době se dostal do základní sestavy a bude nejspíš potřebovat ještě trochu času.

(8) – Skvělá hra dnes přinesla velký přínos k tak vysokému skóre. Dnes Mané nesóloval a přineslo to asistenci na gól a skvělou tvorbu akcí. Za mě dnes hodně pozitivní výkon.

(8) – Bobby dal gól a parádně se zapojil do kanonády soupeře. Moc se nepouštěl do zbytečných pohybů a v mrazivém počasí bylo vidět, že se trošku hlídá. Přesto se znovu postaral o nespočetné motání obránců.

(10) – Mo se dočkal prvního hattricku za Reds a postaral se ještě o gól navíc. Byl dnes u všeho a je skvělé vidět takového hráče v našem dresu. Hru si užíval a makal pro tým. Jednoznačně MOTM.

Střídající:

(7) – James se do hry moc nedostal. Přesto, že brzy střídal zraněného Cana se spíše staral o defenzívu a prostor ve středu hřiště. Přesto se postaral o založení akce, která nakonec skončila gólem.

(x) – nehodnocen

(x) – na hřišti byl chvíli, ale skvěle se adaptoval a mohl 2x slavit gól. Brankář hostů byl ale skvělými zákroky proti. Je fakt, že by si to Danny zasloužil dát konečně gól.