Áčko a juniorka pokope! Rekonštrukcia v Kirkby bola potvrdená

Liverpool potvrdil na svojej oficiálnej stránke rekonštrukciu Akadémie v Kirkby a okolitých ihrísk.

Táto schéma ukáže, že A-tím Liverpoolu a futbalová Akadémia sa stretnú na jednom mieste v novom tréningovom areáli. Projekt poskytne klubu špičkové tréningové zariadenia, vrátane elitného centra výkonnosti pre A-tím a najmodernejšieho tréningového centra pre svoje ďalšie tímy.

Rozloha celého centra bude 9200 metrov štvorcových, kde sa vytvorí kombinácia A-tímu a výberu do 23 rokov. V rámci areálu budú tréningové ihriská a parkovacie miesta v rámci lokality. Ďalej bude súčasťou športová hala, dve telocvične, bazén, kancelárske priestory,  hydroterapeutický komplex, špecializované športové rehabilitačné apartmány a TV štúdiá.

Autormi projektu a zároveň vykonávateľmi budú McLaughlin & Harvey. Zlepšenia zahŕňajú päť modernizovaných futbalových ihrísk, nové šatne a pridružené zariadenia vrátane parkoviska pre 110 vozidiel, nový chodník a cyklistickú cestu, osvetlenie a zvýšenú bezpečnosť.

Klub tiež začal predajný proces pre svoje existujúce tréningové centrum prvého tímu. Melwood zohral významnú úlohu v histórii Liverpoolu, ale miesto je obmedzené z hľadiska priestoru a nie je schopné poskytnúť nové kombinované tréningové zariadenia The Reds. Pre lokalitu bolo naplánované aj nové miesto na ubytovanie, ktoré by mohlo poskytnúť domov až 160 ľudom.

Očakáva sa, že práca sa začne na komunitných ihriskách na konci júla, pričom stavba na akadémii sa začne na začiatku októbra. Projekt by mal byť dokončený v roku 2020.

zdroj: liverpoolfc.com

2 Comments

  1. MengiCZE

    18. júla 2018 at 8:54

    tohle bylo téma už od nýmandů Hickse a spol ne? Konečně se Red sox daří, tak nám z ameriky přilítne na tréninkové prostory. je fakt, že to co má City nebo jiné mega celky, to je jiná káva

  2. kwop

    18. júla 2018 at 14:11

    je to rozhodne dobry a do buducna aj funkcny napad .. palec hore

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply