REVIEW sezóny 2014/15: Aká bola podľa kwopa? Veštecká guľa a jedna miliónpercentná istota

(3. ČASŤ TEMATICKÉHO SERIÁLU LFCWAY.COM) Sezóna 2014/15, v ktorej Liverpool nič nevyhral a v lige skončil až šiesty je za nami. Na rôznych platformách sa o nej pohovorilo až až. Tu je niečo aj od členov redakcie lfcway.com. Aktuálne hodnotí kwop, nebude to teda o žiadnej pestrofarebnej lúke.

{xtypo_alert} (pri každej boldom vyznačenej otázke je hodnotenie v škále od 1 do 10, 1 je najhoršie hodnotenie) {/xtypo_alert}

Aká bola sezóna? 2

– Čo si od nej čakal?

Úprimne? Že mi Brodgieho (Rodgers) práca bude spôsobovať priam katarziu. A keby náhodou nie tá, tak potom mi ju celkom isto privodí jeho úsmev – najbelší na Britských ostrovoch.

Lenže po tom, ako bolo čoraz jasnejšie, že na jednom smetisku nemôžu byť dvaja kohúti s výrazným chrupom, začali sa pestrofarebné ideály rúcať.

A tak po odchode L. Suáreza majúceho od FIFA zákaz prestúpiť (kvôli uhryznutiu Chielliniho) do Barcelony, ktorá mala pre zmenu ban na nakupovanie (dôvodom bolo falšovanie registrácií juniorov), naša prestupová komisia ovládaná umelou inteligenciou (rozumej Tetris) vynaložila vyše 120 miliónov libier na superposily, o ktoré sa bila celá Európa.

Našťastie sme ten neľahký fight o Lallanu, Markovića, Lovrena či Balotelliho vyhrali. Fakt si neviem predstaviť, v akých sra*** by Liverpool bez nich bol.

Keďže mám vešteckú guľu, ako už stihli viacerí poznamenať, toto všetko som samozrejme vedel. Preto boli moje očakávania redukované. A nielen ja som vedel aj to, že nie je všetkým dňom koniec. Všetkým zlým…

– Splnilo sa to?

V zásade sa splnilo všetko. Až na koniec Gerrarda, ktorého vášnivé vzplanutie smer horúca Kalifornia som fakt nečakal. A vlastne, myslel som si aj to, že skončíme na 5. mieste.

Za vlasy pritiahnutou skutočnosťou sa celkovo stalo viacero vecí – na Anfield sa napr. aspoň podľa titulkov novín vrátili stále famózne pohárové večery v Lige majstrov = nie som sám, koho LFC potešil tým, že sa v jednej sezóne pozrel nielen do Champions, ale aj do Europa League, kde dokonca reálne oživil spomienky na Istanbul 2005. Čo tam potom, že to tentoraz bolo o chabom výkone a prehre s Beşiktaşom. Však ten sme v 2007/08 rozbili 8:0 .. kto je potom viac?

O výkonnostnom regrese, predpokladanej väčšej gólovej impotentnosti, chýbajúcej kvalite a pod. radšej nebudem hovoriť. Chcem byť totiž aspoň na moment vysoko pozitívny, nech neprajníkov presvedčím, aby ma mali radi. Však aj Brodgie ma má rád, som predsa podľa jeho slov najlepší fanúšik na svete.

– Čo potešilo?

Nutná šanca pre Ibeho, rovnako tak pre Emreho Cana, Gerrard ako top strelec tímu, Coutinho.

A vlastne asi top moment prišiel tesne po sezóne – tím si zašiel do Dubaja na plánovanú rozlúčku so Steviem (Gerrard) a bez Brodgieho, čo je veľmi zvláštne, keďže Severný Ír si potrpí na to, aby vytváral dojem, že je v kabíne superobľúbený. Predpokladajme radšej, že ho nepustila frajerka.

Chalani sa v meste, kde pivo stojí 10 dolárov, okrem iného dokonale chytili rady, ktorá na nich v tomto arabskom svete zovšadiaľ zíza – Keep Calm And Smoke Shisha, čoho výsledkom bola riadna party. Viď toto video. Pri niečom takom sa na spackanú sezónu dá veľmi rýchlo zabudnúť a je jedno, že „drogy jsou špatný, proto by sme je neměli brát“

A keby náhodou nie, to, čo si na seba obliekol Lazar Marković ju vymaže z pamäte v jedom okamihu .. a niekde vzadu ako podmaz hrá song od Madonny Like A Virgin 🙂

– Čo sklamalo?

Odchod Gerrarda a s ním aj začiatok novej éry, ktorá LFC nevidí v krásnych žiarivých farbách z palety dedinského natierača fasád Brodgieho.

Ten, mimochodom, sklamal úplne, že najviac… lebo má krajšie zuby ako ja a preto, že mu závidím revolučný rozmer v rozmýšľaní (Marković, Ibe wingbacks, Emre Can RB, stred zálohy Gerrard – Lucas Leiva, atď.) …. ďalej „Kaiser“ Lovren, lebo má väčšiu hubu ako ja a Adam F*ckin´ Lallana, ktorý je lepší tanečník. Pozitívne neberiem ani Sterlingovo ego, ofenzívu ako takú (starý dobrý Iago Aspas), chabý charakter, kvalitu …. je toho viac, preto si radej opakovane hryziem do jazyka..

Napokon som rád, že je už po sezóne. Fakt riadne vyčerpala, navyše tie naše vyhliadky ….

{xtypo_alert} (pri každej boldom vyznačenej otázke je hodnotenie v škále od 1 do 10, 1 je najhoršie hodnotenie) {/xtypo_alert}

Oznámkuj výkony The Reds: 2

– Ako ťa futbal LFC v sezóne bavil, či nebavil?

Bavil. Nebavil. Bavil. Nebavil. Bavil. Nebavil. Priznávam, mám na futbal obrovské….čo obrovské, obrovitánske nároky. Pokiaľ hráč neútočí ako Messi (alebo aspoň ako Borini) a nebráni ako Mascherano (či Djimi Traoré), som na neho zlý (zlý, ale ostatní sú ešte horší…). Navyše som sa sezónou 13/14 asi až prílišne nabažil.

Na druhej strane, podobne zle ako v 14/15 sme svojho času hrávali aj za Houlliera, Beníteza či Hodgsona a to naše mediálne oddelenie tiež hlásilo, že môžeme poraziť aj kúpiť každého. Takže nič nové. Brodgie by ale fakt potreboval preventívne jednu po p …. alebo ho proste vystreliť z dela niekam do stredu Atlantiku … V mene kréda Let´s Fun…

{xtypo_alert} (pri každej boldom vyznačenej otázke je hodnotenie v škále od 1 do 10, 1 je najhoršie hodnotenie) {/xtypo_alert}

Ohodnoť prácu Brendana Rodgersa: 1

– vymenuj pozitiva

Zmena taktiky na prelome rokov. A áno, nemal by som tento celkom isto geniálny ťah znevažovať komentárom typu, či by sa Rodgers k tomuto kroku odhodlal, keby sa nezranili hrdinovia svojich dní Glen „som celému svetu na smiech“ Johnson a Dejan „mám najviac prihrávok brankárovi na svete“ Lovren.

– vymenuj negatíva

Teraz by som snílkov a členov môjho fanclubu poprosil, aby na chvíľu nečítali, lebo do popredia vystupuje moje hnusné ja. Za negatíva vnímam Brodgieho typické klamstvá a demagógiu. Ten človek je schopný poprieť aj to, že deň má 24 hodín a že doma nenosí napoleonsky klobúk ani pri vstupe do perličkového kúpeľa.

Naopak, je neschopný zareagovať na priebeh zápasu, nepozná 3 striedania, stavia hráčov mimo posty, tvrdohlavo preferuje svojich obľúbencov až sa natíska otázka, aké benefity mu poskytujú (áno, fantázii sa medze nekladú) a aj ten najhorší výkon častuje prívlastkami ako vynikajúci a brilantný a pritom ho tá vybielená huba nebolí, ani mu hanba nie je. Proste charakter…

Naozaj by som chcel počuť, ako by hodnotil napr. Lallanu, keby zahral trebárs na úrovni Messiho. Však to by si musel vymyslieť úplne nové slová, keďže tie naj prívlastky už použil v dobe, kedy hral tento tanečník úplnú tužku.

No a ešte jedna vec. Určite veľmi dôležitá – LFC sa ani na sekundu nepozrel realite do očí (a to má na nose hipsterské okuliare s hrubým rámom), stále kecá o tom, aký je špičkový aj špičkový bez „š“. Sorry za negatívne vyzerajúcu chvíľku, ale, pokiaľ sa toto nezmení, nezmení sa nič zásadné. A Liverpool zásadnú zmenu potrebuje asi aj viac ako aktéri soľ z rozprávky, kde sa spomínalo aj zlato.

– ohodnoť jeho prácu s mladými hráčmi, aj to, ako využíva hráčov z juniorky

V čase, kedy agent „chcem pre svojho klienta len to naj – rozumej zlaté kľučky aj zlatú pinzetu na vytrhávanie zlatých chlpov z chrbta“ Ward pomotal Sterlingovu pubescentnú hlavu, bol Brodgie až na 1 výnimku ticho. Aj vtedy len všeobecne kecal.

Je teda k jeho práci s mladými ešte niečo dodávať? OK teda, prečo Emre Can pol sezóny stál? Prečo on aj napr. Ibe a Sterling (+ Marković) museli hrať mimo pozícií? Čím sa voči jeho blahorodiu previnil Manquillo, ktorého v 2. polovici sezóny odpálkoval, ako niekde na baseballe vo Fenway Parku?

Prečo ignoroval skvelý kvalitatívny progres juniora Kenta? Prečo v tej celej útočnej slabote nedostal šancu v U21 22-gólový J. Sinclair? H. Wilson a Brannagan sú obdobnými príkladmi.

Nie, Severný Ír o mladých len kecá a vytvára dojem, že s nimi pracuje, resp. aj vie robiť. A vlastne, aby som na neho nebol zlý, tak využíval služby, podľa jeho slov Young Adama F*uckin´ Lallanu, toho času 27-ročného tínedžera, ktorý sníva, že si raz zatancuje na Broadway.

– mal by na poste manažéra LFC pokračovať, alebo nie?

Na milión percent nie. Aj keď zasa, na oblohe som videl nápis, že „In Rodgers We Trust“ ………….  To ale nie je všetko. Celkom by sa mi pozdávalo, keby ho niekto zavrel do sedemdecky a položil na poličku niekam medzi kompóty.

Hráč sezóny?

Philippe Coutinho. Kto iný… Teda možno ešte Rickie „great lad“ Lambert. Samozrejme kvôli príbehu, keďže sme ho v 14/15 na trávniku ani nezaregistrovali.

– Najväčší kvalitatívny posun?

Práve spomínaný Couts. Už v minulej sezóne ho mnoho fans nazývalo za vydarený nákup, ja som však volal po tom, aby svoje výkony v tej ďalšej potvrdil. A stalo sa, za to som rád a pokojne môžem tvrdiť, že Brazílčan je naozaj vydarená kúpa.

PS: Už si ho aj v lete 2016 predstavujem v drese Barcelony. Alebo možno aj skôr, stačí, aby Blaugranas opäť trochu zalobovali a papaláši z UEFA im zrušili ďalší prestupový ban.

Porovnateľne ma ale teší aj posun Ibeho. Môžeme si teda pokojne upevňovať mantru „na čo nám je sc*m Sterling, keď máme (až dovtedy, pokiaľ nebude sc*mom) Ibeho“.

Inak v juniorke je ešte pár podobne šikovných hráčov. Vďaka ti, Raaafa Rafael! pridávam sa takto neprvoplánovo k tým, ktorí Beníteza berú. Ja ho ale beriem len za jeho reformu Akadémie a to, že to vie v pohároch. Za výsledky v PL mal už pred rokmi dostať hodinu s Mikom Tysonom.

– Najväčší kvalitatívny pád?

Tlčhuba Lovren, G. Johnson (zaujímalo by ma, či vie, aké uplatnenie by našiel v autoškole .. napr. pri učení absolventov cúvať, však dopravné kužele sú žiadanou pomôckou), aj keď ten bol dosť slabý aj vo vicemajstrovskej sezóne 13/14.

Viditeľne dole šiel aj Stevie Gerrard (He´ll Pass The Ball 40 Yards..), pri ktorom si ale nemyslím, že by jeho vek bol hlavnou príčinou regresu. Hráč s jeho pohybom a po 13/14 psychicky tak zdecimovaný, nemal čo hrať na DM a jeho minutáž mala byť výrazne lepšie zmanažovaná. To by som už ale chcel od Brodgieho priveľa.

No a mínusový bol aj porcelánový Sturridge. Ono zraniť sa pri načahovaní sa po ovládači, na to už treba charakter, viete.

Ohodnoť hráčov, ktorí do LFC pred, resp. v priebehu ročníka 14/15 prišli.

{xtypo_alert} (pri každej boldom vyznačenej otázke je hodnotenie v škále od 1 do 10, 1 je najhoršie hodnotenie) {/xtypo_alert}

Dejan Lovren (1) – síce sa v druhej polovici výkonnostne zdvihol, v globále bol ale slabý ako somálsky vzpierač. Hlavne, že si o sebe myslí, že je Beckenbauer. Skôr sa mi ale zdalo, že je iným Nemcom – Niemandom. Teda, čo iné si aj myslieť po jeho terminátorovských rečiach z úvodu pôsobenia na Anfielde.

Lazar Marković (1) – nevidím v ňom ten potenciál, čo iní fans The Reds. Je v UK priemerne rýchly, nemá kľučku, situácie rieši naivne, ako by mu chýbal mozog. OK ale, treba mu ešte dať čas.

Možno by ale zatiaľ mohol zvyšku tímu pred tréningom behať po koblížky. Napadá mi, že za tie koblížky by ho niekto z kádra mohol naučiť nejaké kľučky. Napr. spomínaný Fabio Borini.

Za tých šialených 20 miliónov libier sa ale patrilo, aby ukázal aj niečo futbalové, nielen to, že sa v súkromí oblieka ako žena.

Adam Lallana (1) – tento hráč je ako rozbuška. Pokojne si viem predstaviť, že emotívnejších fans musel svojim pravidelným brzdením akcií privádzať do šialenstva.

Lallana síce vyzerá ako šikovný technický hráč a aj takým v podstate je, pri hre s ním ale mnohí spoluhráči zvierajú vo vačku kapesný nožík, či sa ho chystajú učesať fackou. Dôvod je ten, že keď má akciu zrýchliť, spomalí ju, keď má prihrať kľučkuje, keď robiť kľučku prihráva. Nejeden pacifista zmenil v 14/15 presvedčenie a prial si, aby mu „Let´s Dance“ Adam sadol na päsť ..

Za mňa najhoršia letná kúpa … dokonca o nejakú tú desatinu horšia ako Lovren. A neviem, či si vôbec horší nákup pamätám. A to si pamätám Igora Biščana…

Emre Can (5) – top kúpa. Teda v aktuálnom kontexte. Silný na lopte, ale jeho obratnosť by mala byť lepšia ako u medveďa z bojnickej ZOO. A tiež to chce upgradnúť defenzívne skills a prístup.

Rickie Lambert (2) – nedostal poriadnu šancu. Hlavne, že si Brodgie kolonku „veľký holywoodsky príbeh“ odškrtol.

Lebo Ricke je great lad, ktorý si splnil sen a tam, kde mu v juniorskom veku povedali ´padaj kade ľahšie´, sa po návrate, ktorý nadchol médiá aj scenáristov, dozvedel, že sa vlastne nič nezmenilo a to obligátne „padaj kade ľahšie“ stále v útrobách Anfieldu rezonuje. Holt, nie je každý deň nedeľa.

Mario Balotelli (3) – častokrát je ako vymätený mysliac si, že on je svet a všetko sa točí okolo neho. V stredoveku by ho dozaista upálili.

Nečakal som, že sa chytí a čuduj sa svete, nechytil sa. Jeho manažovanie však bolo šialene zlé. A to ide na vrub Rodgersa, pretože z Talianovho talentu sa dalo vyťažiť o dosť viac ako len mnohoznačné príspevky na Instagrame.

Alberto Moreno (3) – Potiahnuť loptu na stred, prihrať dozadu. Potiahnuť loptu na stred, prihrať dozadu. Potiahnuť loptu na stred, prihrať dozadu. A do toho pravidelne defenzívne hrúbky. Tie 2 dobré zápasy (sliepky, Real Madrid), ktoré odohral sú pramálo. V Seville ale ako kopyto vôbec nevyzeral …

Čo klubová politika? (mediálne vyhlásenia, práca na transfer trhu, prezentácia LFC ako značky)

+ s tým spojená otázka:

– Je LFC stále špičkovým kubom? (kvalitatívna úroveň, výsledky, marketing, fanúšikovská základňa)

Nie je. Aj keď motorkár Ayre za pomoci vyhlásení o tom, akú fans základňu máme v juhovýchodnej Ázii a Austrálii, tomu stopercentne verí.

Špičkovým klubom ale nie sme z jednoduchého dôvodu, ľudia v LFC nie sú špičkoví a tým pádom ani ich práca taká nie je. Teda s výnimkou dní, kedy špičkoví sú a ich práca je práve taká 🙂

Kompetentní stále tvrdia, že fans LFC sú naj na svete.

– je to preto, že stojíme pri klube v dobrých aj zlých časoch?

Skôr si myslím, že je to preto, lebo fans to, že sú naj, radi počúvajú.

Ale áno, stojíme za klubom stále. Veľa z nás. Pre veľa fans je LFC droga. Škoda len, že pravidelne skôr nechutí, je nám z nej zle a ani príjemné stavy nevyvoláva. Závislosti ale nerozkážeš.

A tak mi tu napadá hláška z legendárneho Trainspottingu, kedy Renton hovorí: „Tehdy nebo zhruba tehdy jsme Spud, Sick Boy a já udělali zdravý demokratický rozhodnutí vrátit se k heroinu, jak nejrychlejc to jde.“

– je to preto, že veľká väčšina fans berie klubové rozhodnutia (a nech sú akokoľvek dobré, či zlé) ako mantru (nepopierateľný zákon, priam fakt) a kritika je niečo úplne neprijateľne?

Fans sú takí aj onakí. Ja si napr. pred každým zápasom, ktorý sa hrá v sobotu a fúka severozápadný vietor, namáčam lakeť do marmelády.

Ale k veci. Jedni si nevedia predstaviť žiadnu kritiku, lebo to má byť akože niečo zlé (Go, Satane, go!), ďalší nie sú spokojní takpovediac s ničím (Go, Brendone, go!).

A hlavne veľká väčšina verí všetkému, čo sa šplechne. Pred časom som napr. na twitteri čítal o tom, ako sa Mario Götze o liverpoolskom juniorovi Sheyiovi Ojovi vyjadril, že škoda, že nie je Nemec, pretože všetci reprezentanti tejto krajiny by si s ním kvôli jeho skills a talentu radi zahrali. Bola by to pre nich česť.

Götze samozrejme ani len netuší, že nejaký Ojo existuje, na sociálnej sieti sa ale aj tak zdvihla diskusia, ktorá sa napokon zvrtla do bodu, že by futbalista Bayernu mal prestúpiť do LFC a že je Ojo nenormálny talent. Asi aj je, veď keď v 14/15 chvíľu hosťoval v druholigovom Wigane, tak sa objavil aj na obálke buletínu pre daný zápas Latics.

Fans v zásade veria všetkému nie ani tak preto, že by boli hlúpi (teda nie, že by sa nenašli aj tí, čo majú v hlave vyfúkané), ale skôr preto, že LFC je popri všetkých tých reálnych povinnostiach v prvom rade relax, vypnutie od všetkého dôležitého.

A ľudia samozrejme radi vypínajú, čo sa v tomto prípade rovná tomu, že informácie neselektujú, nezamýšľajú sa nad nimi, len ich hltajú. Aj preto stačí v dobe šialene slabých výkonov jedna pekná narážačka a štadiónom sa hneď nesie hlasné Breeendan Roooodgers a Poetry In Motion.

Teda nie, že by som chcel znevažovať niekoho náhľad na poéziu, tento song ale vznikol v istom kontexte – tom, ktorý v 13/14 robil z LFC tím hrajúci snáď najpohľadnejší futbal v Európe. A počuť to fans spievať v sezóne, kedy LFC hral pozerateľný futbal dokopy snáď 30 minút, je pre mňa, slušne povedané, nepochopiteľné.

– je to preto, že sa stále narába spojením Anfield = najlepšia atmosféra a to aj vtedy, kedy je na ňom v globále vlastne pravidelne ticho?

Anfield už dávno nemá naj atmosféru. Má ale viac fastfoodových stánkov. Doba sa zmenila, ľudia tam väčšinu nemo sedia (hneď po tom, ako z ampliónov doznie úvodná YNWA, ktorú si samozrejme náramne užijú). Teda až na fans hostí, tých je počuť pravidelne. Lebo Anfield stále dýcha slávnymi časmi .. ach tá nostalgia.

– je to preto, že stále dúfame v to, že to bude lepšie a v každom momente veríme, že hráme o tituly?

Asi to prioritne bude o tom, že priemerný liverpoolsky fanúšik potrebuje veriť v úspech. Alebo aspoň tomu, že dovtedy sa chodí s džbánom po vodu, kým neskončí prvá fáza pôrodu (autor: V. Janček, pozn.). A tak často teoretizuje, často sa klame, hovorí si, že čo okrem dúfania v lepšie zajtrajšky mu zostáva, lebo na konci sezóny nechce byť sklamaný, navyše na konci búrky je predsa vždy k videniu zlatá obloha…

Liverpool po takmer piatich rokoch od nástupu FSG vie, že chce ísť po ceste kladných čísel v účtovníctve, naopak, športová stránka viditeľne klesá.

– Si spokojný s tým, ako to v klube je? Si spokojný s FSG?

Nie. Teda nie, že by FSG boli úplní vypatlanci, len futbal robiť nevedia a navyše nemajú k LFC iný, ako obchodný vzťah + uverili, že umelá inteligencia, teda v tomto prípade Didaktik M, je ten najsprávnejší pomocník pre výber transfer cieľov. Soccer ich proste neberie.

Pozitíva ale prítomné sú – klub stabilizovali, rekonštruujú štadión, bláznom v klubových štruktúrach dovolili rozflákať vyše 300 miliónov libier na prestupy… Kto umí, ten umí a kto neumí … vlastní Liverpool FC?

– Veríš tomu, že LFC stále láka, kupuje naj hráčov sveta?

Leda tak ve snu. A vlastne, kedy ich kupoval?

– Čo prestupová komisia? Ako sa pozeráš na to, že spoločne s Rodgersom vyhodila desiatky miliónov takpovediac do vzduchu?

Opäť si pomôžem Trainspottingom. Lebo členovia prestupovej komisie fakt vyzerajú ako na tvrdej chémii.

„Když jste na drogách, máte jedinou starosti. Sehnat je. Když je neberete, musíte se najednou starat o další spoustu hovadin. Když nemáte prachy, nemůžete se bavit. Když je máte, příliš chlastáte. Když nemůžete sehnat holku, nemáte šanci to rozjet. Když ji máte, pořád se hádáte. Musíte se starat o účty, o jídlo… o fotbalovej tým, kterej ku*va nikdy nevyhraje. O lidský vztahy a všechny ty věci, na kterejch ve skutečnosti vůbec nezáleží… když máte skutečnou a nefalšovanou závislost.

Inak, práve to „nemůžete se bavit“ síce dlhé mesiace platí pre nás fans, Brodgie a zvyšok lemplov z prestupovej komisie má ale podľa všetkého party každý deň. Tak im to nezáviďme, však ako by si povedal niekto, nie sú to predsa naše prachy. A iného by zasa pri takom názore naplo…. sme proste každý iný.

Aké sú tvoje vyhliadky na prestupové leto a na sezónu 15/16?

(poprosím čo najreálnejšie – teda myslieť si, že LFC predá hráčov za 50m a nakúpi za 150m mená ako Mandzukić, Pedro, Vidal, Lavezzi a pod. reálnym rozhodne nie je …… prihliadaj teda na to, čo sa o LFC píše, kto to píše, kam sa LFC uberá, akú filozofiu razí FSG).

FSG uvoľní 300 mil. libier na prestupy, Ayre sa ale L. Suárezovi, Vidalovi, Nainggolanovi, Iscovi ani Reusovi nedovolá, Benzemovi áno, ten však (síce neveriacky krútiaci hlavou) len slušne odvetí, že o hypotéku nemá záujem, a tak výkonný riaditeľ The Reds zájde v útrobách Anfieldu do kumbálu, kukne na monitor Didaktiku M, ktorý mu vypľuje mená ako Ings, Reid, Delph či Milner a 300 mil. je razom v čudu.

Brodgie sa ale okamžite postaví pred médiá a z papiera vyčíta množstvo zvláštne znejúcich neznámych slov, ktorými spomínané akvizície vynesie do nebies a započne tak nové pojmoslovie, ktoré sa okamžite rozšíri do všetkých odvetví verejného aj súkromného života.

Kapitánsku pásku po Gerrardovi prevezme Kolo Kolo Kolo Kolo Kolo Kolo Kolo Touré, čo ale sklame J. Hendersona, ktorému k nej, žiaľ, nepomôže ani opakované drsňácke čumenie na Diega Costu, ronaldovský postoj pri štandardkách či imitovanie Captaina Fantastica.

A to bude aj počiatok novej úspešnej sezóny, kedy LFC dosiahne všetko, čo si zaujme – umiestnenie G. Johnsona do náraďovne medzi ostatné kužele, úspech Adama F*ckin´ Lallanu v národnom kole Let´s Dance, vypredaný štadión počas predsezónnej prípravy v Brisbane, ktorý zborovo zaspieva You´ll Never Wal Alone, samozrejme iným, ako britských prízvukom.

Brodgie zažije začiatkom roka 2016 najkrajšie narodeniny ever, keď sám ako kôl v plote navštívi Dubaj, konkrétne miesto, kde hráči po sezóne 14/15 divoko pařili, navyše ho výrazne poteší, že na izbe v kvetináči nájde cigaretový ohorok, ktorý tu pred mesiacmi zdarne a slastne požil Raheem Sterling, toho času už náhradník v Man City.

Fanúšikovia sa teda na novú sezónu môžu tešiť, ja sa už teším. Siedme miesto bude fasa, super chalan do partie Lucas Leiva ako stálica The Reds tiež, výjazd do Bukurešti na Európsku ligu rovnako tak. A možno príde aj kúzelník… 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply