REVIEW sezóny 2014/15: Aká bola podľa Xabiho? …alebo, keď aj optimista stráca ideály

(4. ČASŤ TEMATICKÉHO SERIÁLU LFCWAY.COM) Sezóna 2014/15, v ktorej Liverpool nič nevyhral a v lige skončil až šiesty je za nami. Na rôznych platformách sa o nej pohovorilo až až. Tu je niečo aj od členov redakcie lfcway.com. Aktuálne hodnotí Xabi18, naša preview stálica ostatných sezón.

{xtypo_alert} (pri každej boldom vyznačenej otázke je hodnotenie v škále od 1 do 10, 1 je najhoršie hodnotenie) {/xtypo_alert}

Aká bola sezóna? 2

– Čo si od nej čakal?

Od sezóny jsem očekával alespoň  kvalifikaci do Ligy Mistrů, bohužel to se nepovedlo a tak budeme rádi za Evropskou Ligu. Na rozdíl od hodně fanoušků chci, abychom ji na podzim hráli.

– Čo potešilo?

Moc toho co by mě potěšilo letos nebylo. Byly to snad jen kvalitní výkony Coutinha a alespoň jedna vydařená posila, Emre Can.

– Čo sklamalo?

Zklamaly mě celkové výkony většiny hráčů po většinu sezony. Zklamaly mě také různé výroky a amatérismus Rodgerse. Zklamal mě i konec Stevieho Gerrarda.

{xtypo_alert} (pri každej boldom vyznačenej otázke je hodnotenie v škále od 1 do 10, 1 je najhoršie hodnotenie) {/xtypo_alert}

Oznámkuj výkony The Reds: 4

– Ako ťa futbal LFC v sezóne bavil, či nebavil?

Byly chvíle kdy jsem se hrou bavil, ale bylo jich sakra málo.

{xtypo_alert} (pri každej boldom vyznačenej otázke je hodnotenie v škále od 1 do 10, 1 je najhoršie hodnotenie) {/xtypo_alert}

Ohodnoť prácu Brendana Rodgersa: 4

– vymenuj pozitiva

Asi bych marně hledal nějaké pozitiva z jeho strany.

– vymenuj negativa

Negativní stránky? Neschopnost reagovat na vývoj zápasu. Neschopnost reagovat na přečtení jeho taktiky. Stavění hráčů mimo pozice a stavění hráčů bez formy. Nesmylsně hloupé vyjádření do médií.

– ohodnoť jeho prácu s mladými hráčmi, aj to, ako využíva hráčov z juniorky

Koho z juniorky využívá? Nikoho, šanci dostal nedávno Sinlcair, ale to bylo podle mě jen populistické gesto. Přál bych si větší šanci pro mladé.

– mal by na poste manažéra LFC pokračovať, alebo nie?

Určitě by měl odejít

Hráč sezóny?

Dle mě jednoznačně Coutinho.

– Najväčší kvalitatívny posun?

Dle mě Ibe, Coutinho.

– Najväčší kvalitatívny pád?

Sterling.

Ohodnoť hráčov, ktorí do LFC pred, resp. v priebehu ročníka 14/15 prišli.

Téměř všechny posily se dají zařadit do kategorie zklamání. Zklamáním je Rickie Lambert, ten dostal pramálo prostoru ale i když hrál moc toho kromě bojovnosti neukázal.

Katastrofou je pro mě samozřejmně Lovren, i když se na jaře trochu zvedl oproti podzimu. Alberto Moreno je jedničkou na levé straně ale hrál velice průměrně a jedničkou by být do další sezony neměl, pokud se rapidně nezlepší. Manquillo je mladík, ukázal solidní rychlost a poctivou práci do defenzivy, problémy mu však dělají centry a další ofenzivní činnost, i když se snaží.

Adam Lallana je také zklamáním, měl i světlé okamžiky ale jeho výkonost byla hodně kolísavá, nicméně pro příští rok s ním počítám a měl by dostat ještě šanci se ukázat.

Balotelliho se mi ani nechce hodnotit. Naivně jsem si myslel že se v našem dresu bude chtít ukázat, ale jeho odporný přístup k zápasům mě znechutil a pokud v létě neodejde bude to pro mě šok.

Jediné plus z přestupů je pro mě a asi i pro většinu fanoušků Emre Can. Ten měl hodně krušný podzim a nedostával příliš příležitostí. Nicméně postupem času se dostal do základu a už se tam udržel.

Na hřišti prokázal obrovský přehled který je na jeho věk neskutečný, má i skvělou kopací techniku a skvělé fotbalové myšlení, proto by na podzi, neměl hrát stopera ale jeho předností by se mělo využít ve středu hřiště. Emre ale ukázal i svou temnou stránku když je v některých situacích přiliš laxní a až moc bohorovný.

Čo klubová politika? (mediálne vyhlásenia, práca na transfer trhu, prezentácia LFC ako značky)

+ s tým spojená otázka:

– Je LFC stále špičkovým kubom? (kvalitatívna úroveň, výsledky, marketing, fanúšikovská základňa)

Naše vedení se stále tváří jako top , podle toho jsou i jejich vyhlášení která postupem času vyznívají velice směšně. Prezentace našeho klubu je špatná, směje se nám celá Anglie a to by takovému velkoklubu neměla.

Nemyslím si že jsme vzhledem k výsledkům a kvalitě kádru špičkovým klubem, to nikdo soudný ani říct nemůže. Nicméně fanouškovská základna je jednou z největších na světě a vypovídá o markentingové kvalitě klubu.

Kompetentní stále tvrdia, že fans LFC sú naj na svete.

Já se ani nedivím že tohle lidé z vedení pořád říkají. Určitě si myslím, že fans LFC patří k tomu, no neřekl bych nejlepšímu, ale určitě nejvěrnějšímu na světě.

Když se podívám na rozlučky Gerrarda a Kloppa jde vidět že naši fanoušci patří k tomu nej. Vedení to pořád omílá hlavně z důvodu neuspokojivých výsledků a potřebuje si nějak udobřit naivní fanoušky.

Fanoušci Reds jsou hodně naivní a snaží se být až moc optimističtí (k těm se řadím i já). Pořád věříme že nás něco nebo někdo spasí, jenže kdo?

Liverpool po takmer piatich rokoch od nástupu FSG vie, že chce ísť po ceste kladných čísel v účtovníctve, naopak, športová stránka viditeľne klesá.

– Si spokojný s tým, ako to v klube je? Si spokojný s FSG?

Určitě jsem spokojený s tím, že se FSG snaží být v zelených číslech a podporuju jejich politiku nízkých platů a nepřeplácení hráčů. Nicméně určitě nemůžu být s jejich působením úplně spokojne. Nejsou prostě výsledky.

Pokud chce FSG vydávat co nejméně na platy a mít výsledky, musí zkvalitnit skauting a nakupovat top mladíky a talenty světa a hrát s nimi, časem se výsledky dostaví.

Nicméně pokud si budeme nechávat odcházet nejlepší hráče a nijak je nenahradíme a budeme nakupovat průměrné hráče budeme pořád tápat dookola. Vedení si musí umět dupnout v důležitých chvílích a jedna z nich se v kauze Sterling blíží.

– Veríš tomu, že LFC stále láka, kupuje naj hráčov sveta?

Ne, nikdy jsme nekupovali top hráče. Není to jen otázka působení FSG. Nevím kdy jsme naposledy koupili hráče který patřil k top už v době svého příchodu do klubu, snad jen Torres a Suárez.

– Čo prestupová komisia? Ako sa pozeráš na to, že spoločne s Rodgersom vyhodila desiatky miliónov takpovediac do vzduchu?

Přestupová komise se musí zrušit, musí odejít Rodgers a přijít schopný manažer který nebude neschopný si přivést hráče pasující do svého systému. Naše přestupy jsou rok co rok jen k smíchu a není to jen Rodgersem nebo komisí.

Aké sú tvoje vyhliadky na prestupové leto a na sezónu 15/16?

(poprosím čo najreálnejšie – teda myslieť si, že LFC predá hráčov za 50m a nakúpi za 150m mená ako Mandzukić, Pedro, Vidal, Lavezzi a pod. reálnym rozhodne nie je …… prihliadaj teda na to, čo sa o LFC píše, kto to píše, kam sa LFC uberá, akú filozofiu razí FSG).

Já jako vždy vidím přestupové léto pozitivně. Já stále doufám, že bude odejit Rodgers, přijde Klopp a přivedou se správné posily. Potom bych jako možné posily viděl třeba Großkreutze, který jakožto obrovský univerzál by pomohl s kraji obrany.

Kloppo dokáže pracovat s nízkým rozpočtem a s neznámými hráči. Potřebovali bychom kvalitní DM a také ještě někoho na křídla a do útoku. S Jurgenem bych reálně viděl i příchod Reuse, který by mohl jít za oblíbeným manažerem a za novou výzvou. Jinak jsem moc o jménech posil příliš nepřemýšlel.

Pokud však zůstane Rodgers očekávám posily typu Milnera, Ingse a podobných hráčů, hlavně angličanů. Milnera bych ještě i bral, dá se to chápat. Nicméně hráči kteří zazáří jeden rok by k nám přijít mohli a byl by z toho další bídný rok… 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply