Roberto Firmino podpísal nový kontrakt a podelil sa o svoje pocity

Roberto Firmino dnes (29.4. 2018) podpísal nový dlhoročný kontrakt a spojil svoju budúcnosť s Liverpoolom.

26-ročný hrotový útočník, urobil dôležité rozhodnutie vo svojej kariére a podelil sa o svoje pocity.

Na začiatok gratulácia k novému kontraktu.

Ďakujem.

Bolo jednoduché podpísať a pokračovať v kariére práve v Liverpoole?

Áno, bolo to jednoduché. Klub ma vzal neuveriteľným spôsobom a vďaka mojej práci a s podporou celého tímu som sa tu veľmi zlepšil. Som tu veľmi šťastný.

Prečo si v LFC tak dobre zapadol? 

Myslím si, že je to cyklus priateľstva v tomto futbalovom klube. Všetko tu je na najlepšej ceste. Moji spoluhráči sú fantastickí a som veľmi vďačný, že s nimi môžem hrať v tomto klube.

Motor – takto ťa opísal Jurgen Klopp, čo na to hovoríš?

Myslím, že má pravdu, keď to hovorí! Som naozaj motor – rád pomáham svojmu tímu a vždy dávam do toho všetko. Hrám každý zápas tak, aby som za sebou niečo zanechal a dúfam, že budem môcť pokračovať v tom aj naďalej a pomáhať svojmu tímu.

Mal vplyv manažér na to, aby si sa dostal na úroveň, na ktorej si teraz?

Áno, samozrejme. Manažér mi veľmi pomohol, keď sem prišiel. Jurgen prichádzajúci do futbalového klubu nebol dobrý len pre mňa, ale aj pre celý tím. Veľmi sme vyrástli a teraz to s výsledkami na ihrisku ukazujeme.

Musíme hovoriť o vašich spoluhráčoch Sadio Mané a Mohamed Salah. Aké je to hrať s nimi v útoku?

Mimoriadne. Obaja sú výbornými futbalovými hráčmi s množstvom kvality a som vďačný, že hrám vedľa nich. Celý tím robí na ihrisku veľmi dobrú prácu a všetko sa to dokopy spája. Ide to správnym spôsobom.

Cítite, aké vlastnosti máte každý z vás a navzájom sa dopĺňate a vydávate to najlepšie zo seba?

Áno, samozrejme. Každý deň sa náš vzťah zlepšuje, a potom to v zápasoch aplikujeme, na čom sme pracovali predtým. Dúfam, že budeme môcť pokračovať týmto spôsobom alebo sa dokonca zlepšiť.

Je to tvoja najlepšia sezóna z hľadiska cieľov, alebo máš pocit, že príde ešte viac?

Áno. Chcem stále viac a viac. Som tvrdohlavý chlapec a nemám rád prehry! Dúfam, že budem ešte tvrdšie pracovať na dosiahnutí lepších vecí, ktoré ešte prídu.

Povedz nám o svojom vzťahu s fanúšikmi Liverpoolu …

Milujem ich. Zakaždým, keď idem do centra mesta a vidím fanúšikov, vždy ma pozdravia a cítim sa tu veľmi dobre. Fanúšikovia sú pre mňa fantastickí.

Aký máš pocit, keď počuješ, že  spievajú tvoje meno?

Je to fantastické. Je to výsledok mojej tvrdej práce, ktorú robím na ihrisku s celým tímom. Je to fantastické počuť, pretože mi to dáva ešte viac energie, aby som na ihrisku dal zo seba všetko.

O tvojich oslavách gólov sa veľa rozpráva, ako k nim vlastne prídeš?

Deň pred zápasom často rozmýšľam, čo by som spravil, ak by som strelil gól. Niekedy to príde prirodzene, ale niekedy to plánujem dopredu.

Mnoho ľudí si myslí, že Sadio Mané rád kopíruje tvoje oslavy … aký je tvoj názor?

Tiež si myslím! Videl som niekoľko videí jeho osláv. Myslím si, že v minulosti kopíroval Coutinha a teraz sa snaží kopírovať mňa.

Podpísal si dlhodobý kontrakt, čo si myslíš, že tu môžeš dosiahnuť?

Všetci vieme, aký veľký futbalový klub Liverpool FC je. Je to klub s mnohými tradíciami, a preto dúfam, že budem pokračovať s celým tímom smerom vpred, snívajúci a zameraný veľmi vysoko. Dúfajme, že budeme môcť vyhrať tituly, to je pre nás to najdôležitejšie.

Aj pre túto sezónu je toho dosť veľa …

Áno, existuje možnosť vyhrať Ligu majstrov – ale máme za sebou len prvé semifinále. Máme druhý zápas s AS Rím a musíme sa veľmi sústrediť na to, aby sme mohli hrať, čo najlepšie a dostať sa do finále. To je to, o čo sa snažíme.

Európska cesta je v tejto sezóne neuveriteľná – len krok od finále Ligy majstrov. Sú to vzrušujúce časy …

Áno, samozrejme. V Európe sme urobili veľmi dobrú prácu. V Premier League sme tiež robili dobrú prácu. Táto sezóna bola zatiaľ veľmi dobrá, ale nesmie sa tu zastaviť. Musíme pokračovať, v našej ťažkej práci, aby sme boli na konci veľmi šťastní.

Čo by pre teba a aj pre tím znamenalo, ak aby ste sa dostali do finále?

Bol by to vzácny a jedinečný moment v našich životoch. Je to moja prvá sezóna v Lige majstrov a hráme dobre, s dobrými výkonmi na ihrisku. Máme veľa víťazstiev, čo je pre nás fantastické.

V prvom rade, tu je ešte zápas v Ríme …

Áno, nič nie je vyhrané. Máme pred sebou ešte veľmi ťažký zápas. Musíme byť veľmi inteligentní a dať to najlepšie, čo je v nás na ihrisku. V podstate robiť to, čo sme doteraz robili – čo je hrať veľmi dobrý futbal.

Nakoniec, aký je tvoj odkaz fanúšikom Liverpoolu, ktorí sledujú tento rozhovor?

Milujem hrať za Liverpool FC. Fanúšikovia sú vynikajúci a fantastickí ako nás podporujú celú dobu. Podporujú nás v priebehu zápasu a práca, ktorú robia, je krásna.

 

zdroj: liverpoolfc.com

8 Comments

 1. kwop

  29. apríla 2018 at 20:39

  skvelá správa, top hráč.. Snáď mu je Liverpool dobrý a nebude doba, kedy sa nechá zlákať ponukou iného tímu..

  • keeno

   29. apríla 2018 at 22:27

   kwop mus9m povedat, ze ty si od zaciatku vo Firminovi videl prsne , aky je aj dnes a po cely cas , mne to trvalo rok, pochopit a vidiet, co pre tim znamena, aky kurva charakter ludsky ma prepojeny s hracskou inteligenciou, brutal, brutal, brutal

   P.S. Aj preto dnes , aj ked velmi pomaly chapem tvoj jasny pohlad a pomenovanie Coutsa, ake si zasluzil, suhlasim s Vami vsetkymi, ano ako charakter je Coutinho bejsment, beriem to, mali ste pravdu

 2. robroy

  29. apríla 2018 at 21:30

  Načase.. Verím, že nové zmluvy na úrovni dostanú všetci kt. si to ozaj aj zaslúžia.
  Škoda, prevelká, že P. Coutinho tiež nerozmýšlal podobne..

  • keeno

   29. apríla 2018 at 21:58

   tak ako som bol nestastny za coutsa, ze odchadza , tak ak vidim vymenu coutsa za cb a cm dijk keita , ok , moze byt

 3. kwop

  29. apríla 2018 at 23:11

  Bobby je pre mňa úplne najobľúbenejší hráč LFC od čias Gerrarda a Carru.. A to nie je miestny chalan

  • Steeler

   29. apríla 2018 at 23:17

   moje slová, rovnako aj pre mňa je Bobby absolútne najobľúbenejší hráč a je absolutne jedno ci da 5 alebl 25 golov. Jeho prinos pre tim je neoceniteľny

 4. kloppinho

  30. apríla 2018 at 13:53

  Bobby je náš parádička
  Pos dve kola som nevidel a asi som o nič neprišiel…
  Ale tento týždeň si nenechám újsť.. chcem zažiť infarktove stavy s koncom extázy.. Teraz neni čas na paniku a pochybnosti…teraz treba čo najviac veriť a čarovať. Na takéto zápasy o všetko sme čakali roky! Tak poďme si to vychutnať..

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply