Rodgers: Prežil som štyri najtraumatickejšie roky života

Manažér Liverpoolu sa rozhovoril o svojich osobných problémoch v novej knihe Michaela Calvina, ktoré sa zaoberá manažovaním vo futbale.

Kniha sa volá Living On The Volcano (život na sopke). Autor v nej cituje Brendana Rodgersa, ktorý vraj prežil „svoje najtraumatickejšie štyri roky života”.

Hovorí o tom ako sa musel popri jeho mimoriadne náročnom zamestnaní vyrovnávať s osobnými problémami.

Problémy a tragédie v súkromí

„Prežil som svoje pravdepodobne najhoršie štyri roky života,” spomína Rodgers.

„Zomrela mi mama. Zomrel mi otec. Rozišiel som sa so ženou, ktorú som 23 rokov miloval. Bol som obvinený na súde, môj syn prešiel dvomi súdnymi konaniami v Old Bailey, (anglický centrálny kriminálny súd, pozn.), kde bol obvinený zo sexuálneho napadnutia a to bola obrovská hanba.“

„Avšak po profesionálnej stránke, tu v Liverpoole, ako aj v Swansea to boli moje najlepšie štyri roky života. Musíte vždy oddeliť profesionálnu a osobnú stránku života.  Je to samozrejme o tom, aby bol človek šťastný, ale majitelia mi platia za prácu, a tak ju aj budem vykonávať,“ dodáva.

Brendan Rodgers

Brendan Rodgers

Príbeh

„Poznám príbeh o Jimmy Sirrelovi (bývalý manažér Notts County, pozn.), ktorý si pamätám od čias, kedy som bol mladým trénerom.

Jimmyho žena zomrela v piatok neskoro večer ale on normálne prišiel v sobotu do práce. Nikomu to ani nespomenul. Urobil si svoju prácu, jeho tím odohral zápas, ktorý aj vyhral.

Za normálnych okolností by po každom dueli šiel so svojou ženou na pohárik a potom odišiel domov. V tú sobotu prišiel do baru sám. Niekto sa ho spýtal, kde je jeho žena a on len odvetil: „Včera večer zomrela.“

Stratil ženu svojho života, no aj tak prišiel a odviedol si svoju prácu. Je to na zamyslenie.“

Zdroj: Liverpool Echo

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply