Rok 2017 z pohľadu LFC. Toto sú najzaujímavejšie momenty

Na záver kalendárneho roku 2017, Vám prinášame najzaujímavejšie momenty zhrnuté do jedného článku. Samozrejme v ankete si môžte zvoliť Váš obľúbený moment roku 2017.

1. Príchod Salaha

Áno, na začiatok začnem s najlepším prestupom v roku 2017. Mohamed Salah hneď pri príchode ukázal, že je hodný dovtedy najdrahšieho prestupu Liverpoolu FC (£37.80m).  Po Suárezovi a Sturridgeovi je prvým hráčom Liverpoolu, ktorý prekonal hranicu 20 gólov a to je len polovica sezóny. Takže ide v šľapajách strelcov typu Torres, Suárez… Dúfajme, že tu vydrží ešte dlhé roky a jeho góly nás privedú k vytúženým titulom.

2. Z futbalového hráča, manažér v Liverpoole – Steven Gerrard

Jeden z najväčších, ak nie najväčší hráč Liverpoolu FC, zavesil kopačky na klinec a vydal za manažérskou kariérou, pričom začal doma – prebratím liverpoolskej 18-ky. Po veľmi úspešnej hráčskej kariére nastúpil rovnako úspešne aj do tej trénerskej. Konkrétne v 21 zápasoch dokázal jeho tím zvíťaziť 20 krát.  Na začiatok rozhodne slušná bilancia. Možno ho jedného dňa uvidíme aj na poste manažéra v A-tíme.

3. Scouser Trent a jeho prvý gól

Čo viac si môžme želať? Debut Trenta Alexandra-Arnolda v Lige majstrov a hneď k tomu vsietený gól z priameho kopu. V minulom zápase to už bolo aj v Premier League. Trent má kariéru odštartovanú výborne. Jeho sen je stať sa kapitánom prvého tímu Liverpoolu (v juniorských výberoch si to už skúsil, pozn.). Je to dlhá, no rozhodne nie nemožná cesta. Len tak ďalej.

4. Šanca Woodburna v prvom tíme

Ben Woodburn je najjagavejšia hviezda našej akadémie. Na začiatku roku 2017 dostával pravidelnú šancu v pohároch a zhostil sa jej veľmi slušne. Momentálne hráva v juniorke. Uvidíme, ako sa jeho kariéra bude vyvíjať, no dúfajme, že to bude v Liverpoole a raz sa z neho stane stabilný hráč A-tímu.

5. Sága Coutinho

Coutinho je world class hráč o tom niet pochýb. Zistila to aj úspešná Barcelona. Preto sa ho vehementne snažila získať v lete 2017. Samozrejme, brazílsky hráč sa hneď na to chytil a snažil sa vynútiť si prestup, no na počudovanie FSG a Jurgen Klopp povedali, že nie, a tak to aj ostalo. Po malom trucovaní sa Coutinho opäť vrátil do áčka a vytvoril nezastaviteľnú FAB FOUR. Otázka znie dokedy?

6. FAB FOUR

Toto pomenovanie sa stalo symbolom útočnej sily Liverpoolu. Konkrétne sa to týka hráčov: Mané, Coutinho, Salah, Firmino. Títo futbalisti sú najnebezpečnejší hráči pre každého súpera. Nečudo, veď ich rýchlosť, technika a v neposlednom rade vsietené góly, sú strašiakom a pre Merseysiders majú doslova cenu zlata. V podstate každý gól nášho tímu ide cez nich. Môžeme si ich len  a len užívať.

7. Zničenie Arsenalu

Písal sa deň 27.8.2017 a na Anfield zavítal súper z Londýna. No nevedel, že odíde s výpraskom 4:0. Bol to jednoznačný zápas a jeden z najlepších od Liverpoolu FC. O góly sa postarali Firmino, Mané, Salah a Sturridge. Jeden z najpamätnejších zápasov tohto roku.

8. Postup v Lige majstrov

Liverpool sa po dlhej dobe ukázal medzi európskou elitou a dokázal postúpiť zo skupiny Champions League. Za zmienku stoja ohromujúce víťazstva nad Mariborom a Spartakom Moskva v podobe 7:0. V ďalšom kole nás čaká  FC Porto. Rozhodne súper, ktorý sa dá poraziť.

9. Len 2 prehry v lige, no veľmi potupné

Liverpool si v tejto sezóne stojí veľmi dobre, keďže ma na svojom konte len 2 prehry a lepšie je na tom len Manchester City. No boli to veľmi vysoké a veľmi ťažké prehry. Prvá sa odohrala 9.9.2017 proti Manchestru City FC, kedy v 37. minúte dostal červenú kartu Mané a Liverpool to položilo a nakoniec sme odišli s debaklom 5:0.

Druhá prehra sa datuje do 20.10.2017 vo Wembley proti Tottenhamu Hotspur. Vtedy to bol asi najhorší výkon The Reds v doterajšej sezóne.  Nakoniec sme odišli s debaklom 4:1.

10. Solanke a Brewster

2 budúce hviezdy tímu z Anfieldu. Dominic Solanke zažiaril v 2017 na majstrovstvách sveta U-20, kde sa stal najlepším hráčom turnaja. Podobne, no trošku odlišne, je na tom Rhian Brewster. Ten zažiaril na majstrovstvách Európy  U-17, kde sa stal najlepším strelcom turnaja. Hráči s obrovským predpokladom na skvelé zajtrajšky LFC.

 

6 Comments

 1. MengiCZE

  29. decembra 2017 at 15:17

  Každý si ten svůj moment najde, no už se těším na rok 2018

 2. keeno

  29. decembra 2017 at 23:51

  Celkom už už rozumiem tomu, že Woodburn a ďalší mladí už nedostali príležitosti zahrať si v prvom tíme počas tejto sezóny

  V prvom tíme je mladých až až, ktorí aj sedia na lavičke častejšie ako si to predstavovali (Oxlade, Solanke, Trent, napríklad), a mladých hráčov v prvom tíme je aj tak viac než dosť

  Správne, čo znamená mladý hráč? Pre mňa určite do 23 rokov v prvom tíme

  Vo chvíli, keď Gerrard sa zaradil do štruktúry klubu ako tréner, tak je jasné, že mladí hráči dostali toho najlepšieho učiteľa, akého si len mohli predstaviť

  Okrem iného Liverpool je prvý aj v PL2 do 23 rokov, aj v U18 v tejto chvíli, a tým vôbec netvrdím, že je to zásluha Gerrarda, je to zásluha Kloppa, ktorý nechce púšťať hráčov na hosťovanie od prvého dňa ako do LFC prišiel

  Na druhej strane, je nie úplne jedno, či béčko a 18 tka vevodi v ich ligách, ale podstatné je, že aké individuality vychová schopné sa zaradiť do áčka

  A, kto už len lepšie pomôže rozvíjať talenty, ak nie Gerrard v LFC?

 3. keeno

  30. decembra 2017 at 12:25

  Steeler

  Vynikajuci blog, dakujem za zhrnutie roka a osviezenie pamati , niektore veci uplne vypadli z mysle

  Kazdopadne vyborne pocitanicko

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply