Rok 2017 zakočnili Reds důležitým, udřeným vítěztvím

Salah dvěma góly dokonal obrat v důležitém zápase proti Leicesteru City. Zápas na jednu bránu ukázal mentální sílu.

Manažer Klopp se po dlouhé době dočkal své kompletní stoperské dvojice Lovrena s Matipem, kteří se ale  nenadáli a hned ve 3. minutě lovil Karius míč z brány. Po hrozné rozehrávce Matipa, se totiž k míči dostal Mahréz, který našel křižným pasem Vardyho a ten se nemýlil. V 7. minutě mohl stav srovnat Salah, bohužel ale z blízké vzdálenosti od brány, těsně minul. V 19. minutě lovil se sítě míč i hostující brankář, po centru Robertsona se ke střele dostal Mané, ale bohužel stál v offsidu. Tlak Reds rostl, nepustili takřka Leicester k míči a mohli se už dočkat gólu. Ve 21. minutě se po skvělé Firminově přihráce dostal k ráně Salah, který ale znovu z bezprostřední blízkosti před brankářem selhal a netrefil ani zařízení. K další nebezpečné ráně se zpoza vápna dostal Firmino, ale Schmeichel byl i tentokráte pozorný. I přes úmorný tlak z pohledu Liverpoolu se obrana lišek bránila dokonale a tak se po 45 minutách odcházelo do šaten za stavu 0:1.

Výsledek obrázku pro liverpool fc leicester

Liverpool vlétl do druhého poločasu jako uragán a ve 52. minutě se gólu dočkali také domácí. Po drtivém tlaku na středu hřiště se zády k bráně ocitl Mané, který nádhernou patičkou mezi obranu vyslal Salaha, který si pohrál s obranou a srovnal skóre na 1:1. Reds nehodlali polevit v tlaku a stále diktovali tempo hry. Pokud se Foxies dostali k míči, trvalo jen pár sekund k tomu aby si Anfield zatleskal a míč měli na kopačkách zpět domácí. Total fotbal pokračoval a k šanci se v 59 minutě znovu dostal Salah, který ale v plném sprintu pouze přehodil hostující bránu. První výraznější šanci měli hostující Foxies až v 67. minutě kdy po závaru před bránou, se k odraženému míči dostal z poza vápna Ndidi, který kousavou střelou zastavil dech všem na stadionu. Jeho střela naštěstí minula levou tyč Kariusovi brány.

Prvních změn v reakci na vývoj zápasu jsme se dočkali v 72 minutě, kdy Maného nahradil Chamberlain a na straně hostí manažer udělal 2 změny zároveň. Ze hřiště stáhl jak Vardyho tak i Mahréze, který se do zápasu takřka za 70 minut kromě gólové akce nezapojil. Změna v podání LFC se hned projevila, kdy slibnou akci začal Oxlade-Chamberlain, který podstrčil míč ve vápně COutinhovi, který po záseku na pravou nohu nebezpečně vypálil, brankář hostí ale stál na správném místě. V zápětí na to, se projevil znovu Egyptský bůh. V 77 minutě se po přihrávce Milnera (patičkou) krásně uvolnil od obránce Salah a poslal krásnou střelou k pravé tyči Liverpool do vedení. Hráči reds byli v laufu.

Reds po dlouhé době drželi obranou linii, v závěru zápasu se snažil Leicester se skóre něco udělat, ale Matip s Lovrenem si se situacemi poradili a udrželi konec zápasu z pohledu obrany beze změny. Liverpool nakonec důležité body ubránil a mohl se radovat z výhry.

lista-stats

21. kolo Premier League 2017/18, Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Leicester City, 2:1 (0:1)

góly: 3' Vardy, 52' 77' Salah
žlté karty: Milner, Can, Robertson, Simpson, Ndidi
červené karty:
rozhodca: Neil Swarbrick

Karius - Gomez, Matip, Lovren, Robertso - Can, Milner (c), Coutinho (89' Klavan) - Mané (72' Chamberlain), Salah (83' Wijnaldum), Firmino

zostava LCFC

Schmeichel - Amartey, Maguire, Morgan (c), Fuchs - Mahrez (74' Okazaki), Iborra, Ndidi, Albrighton - Gray - Vardy (74' Slimani)

lavička LFC

Mignolet, Wijnaldum, Klavan, Lallana, Oxlade-Chamberlain, Solanke, Alexander-Arnold

lavička LCFC

Hamer, Dragovic, Slimani, Okazaki, James, Thomas, Musa

lista-conamzapasukazalsvk

• Nespočet šancí v dnešním zápase, dnes si do zastavěné obrany konečně našli cestu.
  • Dnes se zápas nevyhrál krásou, ale bojovností. Snaha zvrátit zápas a dodržování taktických pokynů přinesla své ovoce.
  • Salah i přes zahozené šance dokázal znovu vzít zápas na sebe
  • Obrana si v tlaku na konci utkání dokázala udělat pořádek a nebyla možnost k výraznějším šancím pro hráče Leicesteru
  • Karius ve vzduchu také nejistý

lista-hodnotenie

Výkon hodnotím známkou: 2

Karius (7) – S poklidem se dá říct, že pro něj byl pouze začátek a konec zápasu. Za gól nemohl a ke konci několikrát svou poziční hrou klidnil situaci.

Gomez (7) – Gomez se dostal do hry až druhý poločas, ale i v prvním si plnil povinosti na jedničku a Mahréze k ničemu nepustil.

Matip (7) –  Joel bohužel zapříčinil první gól nepřesnou přihrávkou, poté ale už hrál svůj standard a držel si obranou linii.

Lovren (7) – Dnes moc vidět nebyl, ale hlavičkové souboje a hru tělo na tělo s Vardym dnes byla v jeho prospěch.

Robertson (8) – Nejviditelnější z obrany, první poločas byl pouze v režii jeho a Maného, dostává se do herního rytmu a je to znát. Za mě dneska nic negativního.

Milner (7) – Jeho bojovnost a černá práce byla v záloze výsledkem totální dominance.

Can (7) – Emre dnes zahrál bojovně a znovu u něj plály emoce, přesto ve vzduchu a po zemi byl jasně lepší, než záložníci modrých.

Coutinho (8) – Couts se snažil tvořit a hledal skuliny. Přesto, že nebyl u gólových akcí tak jeho přínos v dnešním zápase byl znatelný.

Salah (9) – Náš útočný klenot sice zahodil pár tutovek, ale odčinil to otočením zápasu. Zaplať pánbůh za něj.

Firmino (8) – Bojovnost a práce v útoku je znovu nepopsatelná. Dnes byl znovu tahounem.

Mané(8) – Mané se vrátil po minulém zápase do základní sestavy a hned byla vidět chuť, kterou potřeboval dostat zpátky. Skvělou přihrávkou našel na první gól Salaha.

Chamberlain (7) – po příchodu na hřiště se hned zapojil a byl nebezpečný.