Sakho se sešel se senegalským prezidentem a podpořil děti

Mamadou Sakho si posezónní pauzu zkracuje bohulibou činností. Podnikl totiž charitativní cestu do Senegalu, kde podpořil místní děti vodou a jídlem. Zároveň plánuje spolu se senegalským prezidentem další projekty.

Mamadou Sakho má za sebou další sezónu plnou zdravotních lapálií. Náladu si proto zlepšuje alespoň po sezóně charitativní činností. Francouzský zadák má díky rodičům senegalské kořeny a právě v této africké zemi plánuje vybudovat sportovní a kulturní centrum. S prezidentem Senegalu Macky Sallem diskutovali nad možností postavit komplex ve městě Tambacounda.

„S prezidentem Sallem máme společný cíl pomoci našim lidem, dát jim práci a podpořit naše děti, bratry a sestry. Chceme jim přinést naději,“ okomentoval plány Sakho.

Zatímco se Sakhovi spoluhráči sluní v zámořských letoviscích a užívají si volných chvil, Francouz ještě stihl rozdat senegalským dětem jídlo a pití. Není to ale první Sakhova činnost podobného rázu. Jeho charitativní asociace Amsak dováží do Tambacoundy, největšího města na severu Senegalu, tuny rýže, cukru a mléčných výrobků.

Sakho se angažoval také v liverpoolské komunitě, když na jaře učil francouzštinu na základní škole. Děti se nemusí bát, že by o nového učitele přišly, Sakho totiž ještě před novou sezónou potvrdil, že v Liverpoolu navzdory mizerné sezóně zůstává. „V Liverpoolu jsem si to opravdu oblíbil. Samozřejmě, že i příští sezónu budu hrát za The Reds. Stále mám co dokazovat v mladém a talentovaném týmu a doufám, že dosáhne velkých věcí,“ prohlásil Sakho před několika dny v tréninkovém kempu francouzského národního týmu.

 

Zdroj: liverpoolecho.co.uk, espnfc.com, bbc.com

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply