Seagulls nedali kůži zadarmo. 3 body však zůstávají na Anfieldu!

Premiere League review

Další nula na Anfiledu je ceněná zlatem. Reds si pohlídali náskok jedné branky a jsou na prvním místě PL.

(25.8.) Premier League 2018/19 - 3. kolo, Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Brighton & Hove Albion FC, 1:0

góly: 23. Salah (Firmino)
žlté karty: Balogun, Alexander-Arnold
červené karty:
rozhodca: Chris Kavanagh

Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson, Milner, Wijnaldum, Keita (67' Henderson), Salah, Mane (79' Sturridge), Firmino

lavička: Mignolet, Matip, Moreno, Henderson, Lallana, Shaqiri, Sturridge

zostava BHAFC

Ryan - Bong, Balogun, Montoya, Knockaert (75. Jahanbankhs), Stephens, Pröpper, March (75. Locadia), Bissouma, Longman, G. Murray

lavička: Button - Bernardo, Sutter, Jahanbankhs, Kayal, Gross, Locadia

Liverpool nastoupil od úvodního hvizdu beze změny v základní sestavě. Jak už tomu bylo od nového ročníku zvykem v podání Reds, záložní řada nehodlala pustit Brighton k jakékoli kombinaci a podle toho také vypadaly prvotní okamžiky zápasu, kdy se u míče zdržovali pouze hráči LFC. První výraznější šanci měli domácí hráči hned v páte minutě, kdy Mané poslal míč těsně vedle tyče hostující brány. Brighton, vyběhl na hřiště s taktikou defenzivní činosti a proto se ani nějak nesnažil napadat rozehrávku Reds.

První gólové šance jsme se dočkali od hráčů Liverpoolu v 9. minutě, kde se aktivně hrající Firmino dočkal kvalitního centru na hlavu z levé strany od Robertsona. Bobbyho střelecký půst však ukončen nebyl, jelikož jeho gólovou hlavičku z malého vápna dokázal pohotově vyrazit na poslední chvíli brankář Ryan.

Vybrace brankové konstrukce ohlušily Anfield ve 14. minutě. Po přímém kopu Alexandra Arnolda si hostující bránkář 3x pohladil břevno své branky, kterého zachránilo jeho a celý hostující tým od prvního inkasovaného gólu. Liverpool v tlaku dále pokračoval a z prvních 15. minut bylo jen otázkou času, kdy se domácí obecenstvo bude moct radovat z prvního gólu. Tempo, které nasadili hráči Jürgena Kloppa bylo pro Brighton vyčerpávající.

23. minuta a Anfield se konečně dočkal. Po skvělém získání míče před vápnem Brightonu se u míče otočil Firmino a ten poslal Salahovi míč na pravou část vápna a Mo poslal levačkou míč na vzdálenější tyč a poslal Liverpool do vedení 1:0. Nutno hlavně pochválit Jamese Milnera, který naborual rozehrávku modrobílých a mohl být tvůrcem gólové akce REDS.

Liverpool nepřestával v talku a ve snaze zvýšit náskok svého vedení o dva góly. Další takovou šanci měl na hlavě po centru Robertsona Mané, ten ale svou hlavičku bohužel poslal pouze do náručí brankáře Brightonu. Hosté se pd začátku zápasu nedokázali dostat do nějaké delší kombinace, kterou předváděli v zápase s Manchesterem United a spíše u nich byl vidět chtíč nedostat velkou porci gólů v poločase. Reds si vešekeré útoky hostů hlídali a pokud už se dostal míč až k možnému ohrožení domácí brány, tak si díky takovýmto akcím zvýšil sebědomí klidný Alisson.

Do konce poločasu už jsme se kromě dalokonesné střely Firmina nedočkali výraznější akce a do šaten se obě mužstva odebraly za stavu 1:0 pro LFC.

Oba týmy nastoupili do druhého poločasu beze změny a přes počáteční tlak v prvních sekundách LFC se ke gólové šanci dostal hostující Murray, který v pokutovém území trestuhodně minul Alissonovu bránu. Dá se říct, že do 60. minuty byla hra víceméně v režii Reds, ale nic zásadního se nezměnilo. Záložní řada Liverpoolu nepustila protější stranu k žádnému velkému nebezpečí a tak to byla spíše otázka útočného tria Liverpoolu, kdy vlastně se Anfield dočká změny skóre.

Od již zmíněné 60. minuty se na Anfiledu spíše hra přelívala ze strany na stranu a žádný z týmů moc nehrozil. K nebezpečné situaci se dostali i na kraji 80′ minuty hráči Brightonu, ale vždy narazili na pevnou obranu Reds. Až v posledních minutách se začal talk Reds ztupňovat a bylo vidět, že nechtějí zůstat pouze u jednoho gólu. V dobré příležitosti byl například Alexander Arnold, který ale těsně minul.

Když už se zdálo, že Reds si nedopustí komplikace, tak náhle se ve vápně ocitl na hlavičce Gross, který měl na hlavě gól. Alisson Becker, ale znovu potvrdil, že je opora na brankové čáře a nedopustil změnu skóre. Je potřeba opravdu hodně pochválit brazilce za tento zákrok.

Do konce zápasu si Reds výsledek pohlídali a berou důležité 3 body!!

• Znovu skvělý James Milner
  • Výborný výkon krajního obránce Robertsona
  • Jistý Alisson
  • I jeden gól stačil na 3 body

Výkon hodnotím známkou: 2

(8) – Konečně máme jistotu i při rohových kopech. Vybíhal a samozřjmě to pro brankáře lehký zápas nebyl. V útočné situaci Brightonu byl vždy koncentrovaný. V závěru zápasu nás zachránil od dělby bodů pohotovým zákrokem. Je to prostě nejlepší letní posila.

(6) – Možná mě ukamenujete, ale mně se dnes Trent znovu nelíbil. Zbytečná žlutá karta a znovu někdy laxní přístup v bránění. Sice trefil při standartní situaci břevno, ale jinak nejslabší článek dnešní sestavy.

(8) – Jeho typická hra. Znovu skála, přes kterou nic neprošlo. Jak již bylo zmíněno u Alissona, nebylo to lehké být stále soustředěný, když se hraje pouze na jednu stranu.

(8) – Gomez si zalouží stejnou známku. Na rovinu si přiznejme, kdo ho dneska zpozoroval, protože já o něm celý zápas nevěděl. A to hlavně díky tomu, že poslouchal van Dijka na slovo a zbytečně neriskoval.

(7) – Andy hrál výborně zejména v prvním poločase. Ve druhém už si spíše plnil defenzivní povinnosti. Za mě spokojenost.

(8) –  Našěho nejstaršího hráčen a hřišti musíme jen chválit. V jeho věku takto kontrolovat míč a vytvářet akce to chce opravdu kumšt. James dnes schytal několik tvrdých zákroků, ale i tak se vždy zvedl a makal na 110%. Dnes jeden z nejlepších na hřišti.

(7) – Naby byl znovu všude, no dnes to bylo spíše o defenzivní činosti. Ve středu pole to měl ve velení spíše Milner. I bez výraznějších útočných akcí, musíme Keïtu znovu pochválit.

(7) – Měl několik šancí ke skórování, ale není to ten pravý střelec. Střed hřiště si pokryl, takže hodnotíme kladně.

(7) – Mo vstřelil gól a snažil se brát odpovědnost na sebe, ale chce to ještě trošku víc zvednout hlavu. Několikrát zbytečně zakončoval.

(7) – Vyměněný Firmino od MS. Bobby potřebuje čas a nebál bych se mu dopřát jeden zápas klidu na lavičce. Dnes se znovu nedostal do hry Shaqiri, který by ho mohl klidně na pozici stáhnuté 9ky zastoupit.

(6) – Dnes to zápas Maného nebyl. Mané sice chtěl a snažil se být jako právná 10ka všude, ale bohužel to vždy ztroskotalo na finální fázi. I tak si ale zápas odmakal.