Sedne nám los Premier League? Důležitá bude hlavně podzimní část

Rozlosování Premier League na nadcházející sezónu mohlo být lepší, ale mohli jsme dopadnout i hůře. Jak to tedy vlastně vypadá v první polovině z pohledu jednotlivých fází budoucího ročníku?

Čtrnáctého června se rozlosovala kompletní soutěž a jak jsme vám již přinesli, nečeká nás nic lehkého. Například manažer José Mourinho se vyjádřil, že LFC má znovu snažší los než rival Manchester United. No například tyto dva týmy se utkají v době, kdy Liverpool bude mít hodně nabitý program. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé fáze.

http://www.lfcway.com/wp-content/uploads/2018/06/rozpispl1819.jpg

V závislosti na budoucí průběh sezóny beru začátek sezóny na Anfieldu s následným zakončením sezóny znovu na domácí půdě, jako velkou výhodu.

Každý vstup do soutěže je pro tým nesmírně důležitý a nedočkaví fanoušci určitě poženou Reds dopředu a West Ham snad nebude pro LFC překážkou. V závislosti i na tento duel se dá říci, že měsíc Srpen, kde se Reds ještě utkají s Crystal Palace a Brightonem, bude skvělou možností nasbírat hned na startu plný počet 9 bodů. Můžeme pak tedy i doufat, že za povedeným startem by stála i nějaká ta stráta rivalů.

Už vieme, kedy koho máme v Premier League 18/19

Pokud se podíváme na 9. měsíc v roce 2018 tak už tady nečeká Liverpool nic jednoduchého. Nejen, že nás už v září čeká skupinová fáze Champions League, ale poprvé se taky utkáme s týmem tzv. top 6, kde se poprvé na novém stadionu představí svěřenci Jürgena Kloppa proti domácím Spurs, kteří i v minulé sezóně dokazovali, že na domácí půdě (Wembley) dokázali porazit kohokoli.

Hned na to nás jako další venkovní zápas čeká výlet na Stamford Bridge, kde Chelsea určitě nedá svou kůži zadarmo a Liverpool tak bude muset už tady dávat více než 100% svých sil do každého souboje.

Související obrázek

Aby toho nebylo málo, hned v prvním hracím dnu měsíce Října, čeká Liverpool na Anfiledu úřadující mistr Premier League Manchester City. Jak už ale víme z minulé sezóny, tak Citizens se na Anfiledu nedaří a tady by také možná mohl přijít první odskok od rivalů.

Po tomto velkém zápase pak čeká v 5 dalších zápasech pouze Arsenal venku, kde se nedá nikdy nic očekávat, protože v tomhle směru vždy spíše vše závisí na formě Gunners.

Nejdůležitější fází celého ročníku však jako vždy bude Prosince. Nahuštěný program v tomto měsíci nám nabídne hned 3 velké zápasy, které mohou být pro LFC důležité ve zbytku sezóny. Hned prvního prosince se domácí Liverpool utká s městským rivalem Evertonem.

Zápas, který i přes všechny papírové předpoklady nikdy nemá favorita, může hodně pomoct sebevědomí hráčů Reds pro další boje v posledním měsíci roku 2018.

Související obrázek

Přesně v polovině měsíce nás v mrazivém období na anglickém ostrově čeká největší fotbalové derby Premier League a možná i celého světa. Do Liverpoolu přijede Mourinhova družina a Manchester United jak už několikrát ukázal, dokáže vždy na Liverpool vyrukovat s něčím novým a proto tento zápas může přinést fanouškům Liverpoolu hezký vánoční dárek v podobě 3 bodů. Reds už dlouhé 4 zápasy na Manchesterem United nevyhráli, proto by tato výhra mohla být báječným dárkem.

Měsíc prosinec zakončíme pak proti Arsenalu znovu na domácí půdě, proti kterému se utkáme podruhé v bezmála 2 měsících, kde jak už bylo zmíněno výše, první zápas nás čeká na Emirates 3. listopadu.

Čeká nás tedy perný podzim a doufejme, že se náš tým bude nacházet nejen na příčkách zaručující postup do LM, ale zároveň, že třeba budeme stále v boji o ligový triumf. Jak vidíte podzim vy?

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply