Sezóna ako zo sna. Salah je hráčom roka v Premier League

Ešte pred definitívnym sfinalizovaním predsezónneho transferu Mohameda Salaha sme sa opakovae pýtali, či bude Egypťan dobrou kúpou. Po štvrť sezóne bolo jasné, že veľmi dobrou, po polovici, že parádnou. A liverpoolska jedenástka zašla ešte ďalej.
Je úžasný. Egypt poslal po takmer 30 rokoch na svetový šampionát, v prezidentských voľbách aj za to dostal milión hlasov. Občania tejto severoafrickej krajiny 25-ročného rodáka z Nagrigu proste milujú. A my tiež. Milióny fans The Reds po celom svete rovnako tak.

Futbalové kvality má ďaleko ďaleko vyššie ako v 2016/17 v Ríme, kde hájil farby tamojšieho AS, nášho súpera v semifinále aktuálneho vydania Ligy majstrov, jeho druhá anabáza v chladnom Anglicku vypálila po „Chelsea faile“ famózne. Salah berie ocenenie Hráč sezóny v Premier League, keď za sebou nechal záložníka Man City Kevina de Bruyneho i útočníka Tottenhamu Harryho Kanea. Za skvelé výkony, ktoré podporil doposiaľ 42 sezónnymi gólmi (a k tomu 11 asistencií), 31 ich dal v najvyššej anglickej súťaži, takže mu už len jeden presný zásah chýba, aby utvoril jej rekord.

Mo dokonca na slávnostnom galacečere rozosmial prítomných, keď na otázku, či si svoj návrat do Premier League predstavoval takto impozantne, odpovedal, že áno 🙂

Salah je siedmy hráč LFC, ktorému sa v histórii najvyššej anglickej súťaže podarilo dosiahnuť takéto ocenenie. Prvý bol v roku 1980 Terry McDermott, v 1983 nasledoval Kenny Dalglish, v ho zobral 1984 Ian Rush, potom v 1988 John Barnes, v 2006 Steven Gerrard a 2014 Luis Suárez.

Samozrejme, nebol by to Klopp, ktorý na pána mnasmeroval trefné slová k víťazovi.

Mo Salah je skromný chalan. Prirovnávania k Messimu, resp. naj futbalistom súčasnosti aj minulosti mu ramená nedvíhajú. Je prirodzený, úprimný, má zmysel pre fair-play, navyše je pre neho prvoradý tím. Po futbalových trávnikoch takých hráčov veľa nebehá, o to sme radšej, že háji farby tímu z Anfieldu.

Fans pravidelne spievajú jeho song, v Liverpoole je už taký populárny, že necháva zabudnúť na famózneho Luisa Suáreza. Každopádne, ďakujeme za skvelé zážitky Egyptian King. Hráčom roka si pre nás už dávno.

7 Comments

  1. kwop

    23. apríla 2018 at 14:19

    guardiola povedal, ze de bruyne by si cenu pre hraca sezony zasluzil viac …

    ps: mourinho predal aj de bruyneho aj salaha .. dvojku a jednotku v aktualom rocniku PL .. tomu sa hovori preciznost a cit v jednom .. alebo potom to slovo na 5, kt zacina na „k“ a konci na „okot“ 🙂

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply