Shoot-out VII.: Dobře rozjetá sezona, tvrdohlavý Klopp i práce akademie

Dlouho jsme tu neměli redakční přestřelku, a protože před sebou máme reprezentační pauzu znamenající dva týdny bez LFC, napadlo nás si před závěrečnou částí sezóny podebatovat nad tím, co všechno nám LFC nejen letos předvedl a přinesl.

Máme za sebou tři čtvrtiny sezony, proto nelze začít jinak než bilancováním. Jak jste s dosavadním průběhem spokojení?

kwop: Nadmieru. Jasné, mrdky sme ani raz neporazili, v lige nás o body obral aj tím náhoďárov z Goodisonu, ale celkovo – ustálil sa herný štýl, zdvihla sa defenzívna činnosť. Mrzí odchod Coutinha, ale na druhej strane som prekvapený zimným príchodom van Dijka.

Za mňa teda OK, Ligu majstrov snáď ukopeme – myslím tým, kvalifikujeme sa do nej cez ligu – navyše sme v jej aktuálnej edícii už vo štvrťfinále.

Steeler: Taktiež som spokojný a keby sa nám podarilo ešte ukopať 2. miesto v lige, tak by som bol nadmieru spokojný.

Živel: Mě velmi mrzí, že máme astronomickou ztrátu na první místo, doufal jsem, že alespoň teoretickou naději na titul budu mít i v dubnu. Ale nadvláda Manchesteru City je téměř neuvěřitelná a trochu to PL dělá nudnou. Mrzí hodně ztrát v posledních minutách, např. první zápas s Watfordem atd.

kwop: Mne Premier League a dokonca ani celkovo, nepríde nudná. Stále hrá kopec tímov o záchranu, Mourinho teraz zasa raz perlí ako blázon, mrdky s polmiliardovým kádrom sa strápňujú betónovaním, slizký had Ferguson sa istotne v hrobe obracia. No a z pohľadu LFC? Hráme vo veľkej väčšine prípadov ľúbivý ofenzívny futbal. Som v zásade spokojný.

Jasné, vždy môže byť lepšie, pri Kloppovi ale robíme kroky dopredu. Nie dozadu. A nech si tí, čo sú netrpezliví, myslia čo len chcú, Liverpool napreduje. A možno si o nejaký čas budeme môcť konečne reálne povedať, že hráme o titul. Lebo doteraz to bolo rovnako smiešne, ako keby si to mysleli fans Burnley, West Hamu či karamelkových diverov spoza cesty.

liverpoolecho.com

Alex Oxlade-Chamberlain

Živel: Určitě je na týmu vidět pokrok a větší vyzrálost, navíc poslední dobou i větší jistota. Standardky letos nejsou Achillovou patou týmu, což je velká pomoc.  PS: Jsem jediný, kdo reálně věří v postup přes Citizens? Guardiola s Bayernem v CHL to byl několikaletý fail a ten bude pokračovat i letos!

kwop: Áno, si jediný:) Ale nie, stavím sa, že aj napr. Trapy v to úprimne verí. Tých, čo veria, bude viac.

Steeler: Postup v LM bude sen ale reálna šanca stále žije, na druhu stranu to bude chcieť 2x predviesť supervýkon.

* bonus v komentáři

Nezaslouží si junioři více šancí?

Živel: Liga a LM jsou fajn, co mě mrzí, tak to jsou domácí poháry, kdy jsme se pakovali až moc brzy a tím mladíci přišli i o poslední naděje zahrát si za áčko.

Steeler: V podstate mladíci ani nenazreli túto sezónu do A-tímu okrem Trenta a Gomeza

kwop: To ale nie je úplne málo, či?

Živel: Šancí mohlo být víc, zejména mě to mrzí u Solankeho, který by si je zasloužil.

Steeler: Ak si zoberieme, že Klopp dáva mladíkom šancu, tak za mňa to je veľmi málo. Trent a Gomez, by nehrali nebyť zranenia Clynea.

Živel: Nehledě na to, že loňská kometa Woodburn je letos hlavně v juniorce a do áčka se za celou sezonu skoro nepodíval. Podle mě Klopp mohl dát mnohem více šancí mladým. Zejména potom dvojici Ward, Grujić. To je jedna z mála výhrad, kterou proti němu mám.

Steeler: Plus Woodburn a Wilson, by si určite aspoň v ľahkých zápasoch zaslúžili nastúpiť.

Ben Woodburn

kwop: Solanke tú šancu dostane. Verím v to. Jasné, tiež som si predstavoval, že ich bude mať v tejto sezóne viac, tiež si myslím, že by si ich zaslúžil. Možno narozdiel od iných, mám ho nasledovaného z juniorských rokov a tento chalan je rodený strelec. V poslednej juniorskej sezóne dal na leveli dnešnej U23 neuveriteľných 42 gólov.

Jeho výber miesta, zakončenie oboma nohami, hlavou, jeho fyzická vyspelosť – podľa mňa, keby bol v tíme ako je napr. Watford, Crystal Palace, Huddersfield, Swansea a pod., tak tých 10 ligových gólov v tejto sezóne dá – lebo je to strelec, lebo by tam hrával. Treba si ale počkať. Klopp je trpezlivý, buďme aj my.

Steeler: Potom ale nechápem Kloppa, čo sa týka Woodburna. Minulú sezónu ho nechával hrať a vystrelil pekne a túto sezónu ani na lavičke nebol. Nerozumiem tomu. Prečo nebol trpezlivý minulý rok? Prečo je až teraz?

kwop: Wilson je pre mňa záhada. Videl som ho nespočet krát, v minulej sezóne bol v 23-ke výnimočný, proste o level lepší ako ktokoľvek ďalší, čo tiež podčiarkuje jeho 60 „kanadských bodov“. Teda, presnejšie, záhadou pre mňa je, prečo ho Klopp ale že vôbec nevyužil. Proste na 0%. Netuším, čo viac musí mladý hráč spraviť.

Každopádne, dnes hosťuje v druholigovom Hulle, začal tam hrávať plné zápasy, posledné dva duely aj skóroval. Je super, že sa tento, 22. 3. „už“ 21-ročný krídelník presadzuje aj medzi mužmi. Budem ale nerád, keď skončí mimo LFC, keď sa mu nedá šanca (či poriadna) ako svojho času Susovi, Morganovi, J. Robinsonovi, či hráčom ako boli Ngoo, Dalla Valle, Bruma, R. McLaughlin a celý zástup ďalších.

Zľava Mohamed Salah, Roberto Firmino a Sadio Mané

Živel: Otázkou je, jestli v konkurenci našeho top tria má vůbec někdo šanci se prosadit, vždyť oni chtějí hrát každý zápas a ideálně ještě celý. To svádí k cestě, jakou šel Suso, prodat jako talent s buyback klauzulí.

Steeler: To je druhá vec. Videli sme Maného, ak sa mu príliš nedarilo a Klopp ho nedával hrať v základe. Tak to bolo vidieť aj na ňom a to poriadne.

Živel: A to je ono, navíc Klopp nepracuje jako např. Mourinho, který hráče při první příležitosti odstřelí. Klopp se jej naopak snaží podržet a dává mu šance znovu a znovu, pokud je to jeden z jeho vyvolených.

kwop: Suso ma určite buyback klauzulu?

Živel: Já jsem o tom přesvědčený! 🙂

kwop: Woodburn. Ten bol v tejto sezóne párkrát na lavičke áčka, na druhej strane sa aj ja pýtam, že čo mu ako táto sezóna má dať. On totiž ani za U23 príliš nehráva. Kde hráva/l pravidelne, je juniorská Liga majstrov, ale z nej je už LFC von, keď vypadol práve z Man City, rovnako tak súperom áčka v Champions League.

Vonku je ale správa, ktorá by mohla postavenie Woodburna zodpovedať.

Klopp totiž informoval, že mladý má dlhšie trvajúce problémy s nejakou virózou, možno chrípkovým vírusom, ktorú „prechodil“, resp. nedoliečil tak, ako mal a ono sa mu postupne začali ozývať svalové problémy, problémy s členkom a pod. Pokojne to môže mať súvis, pokojne to môže byť otázka, prečo nie je v tejto sezóne tak vyťažovaný, prečo ho Klopp v áčku vôbec nevyužíva.

Živel: Možná je to tebou zmiňovaná lekce trpělivosti. 🙂 Jinak když jsi nakousl paralelu, že se junioři pakovali z jejich LM proti Citizens ve čtvrtfinále, tak mi to hned připomnělo, že U23 taky předpověděla výsledek North-West derby den předem.

Vychovává akademie hráče pro A-tým?

kwop: Pravdupovediac, myslel som na to, keď som U19 v tom dueli s Man City videl. Keď sa bavíme o mladých nádejach, tak na hosťovaniach máme kopec zaujímavých mien. Sledujete ich?

Živel: Abych se přiznal, tak jenom Harry Wilsona, který má 3 góly z 5 zápasů v Championship za Hull a potom Ryana Kenta, ale to je trošku smutnější pohádka. Chtěl jsem se letos zaměřit i na Allana, ale kyperská liga? To jako vážně? Z Herty Berlín na Kypr?

kwop: No, len on v Herthe toho zasa až tak veľa nenahral, no a The Reds ide o jedno, aby dostal v UK pracovné povolenie. Inak neviem, či nie je naivné si myslieť, že hráči ako Allan, Chirivella, Kent, Wilson, Ojo a pod. majú v LFC budúcnosť.

Živel: On toho v Herte moc nenahrál, protože byl často odjetý na juniorské repre, na to si stěžoval i trenér Herty. To je u velkého klubu vždycky otázka, jestli ti hráči mají šanci se prosadit. Já si hlavně nemyslím, že je to primární účel akademie.

Ano, jeden super talent z 50 se do áčka třeba dostane, ale úkolem akademie je vychovat hráče pro ligu, aby si na sebe vydělala. Vem si Man City, ti to tak přesně dělají, Bayern detto. Skvělým příkladem může být Kevin Stewart.

kwop: Na druhej strane, Alexander-Arnold nebol nikdy ten najväčší talent v Akadémii, nebol tým najzaujímavejším hráčom. Rovnako ako v minulosti napr. Flanagan. A vidíš, dostali šancu v áčku. Možno by sme si mohli zapamätať meno Matty Virtue, ktorý je tiež veľmi nenápadný, robí veľa čiernej roboty v strede poľa, nie je takou hviezdou ako napr. Brewster, Wilson či Woodburn, ale poctivým prístupom sa mu možno raz dostane príležitosti v prvom tíme. Ale to je skôr podnet na ďalší diel nášho nového seriálu 🙂

Živel: Matty je jedno ze jmen, které je v okruhu na zmínku v rubrice, neboj 🙂

Toto jméno si zapamatujme (I.): Je Curtis Jones nový Steven Gerrad?

kwop: Poďme radšej späť k Ryanovi Kentovi. Ten mi príde ako strašne šikovný talent, len má aktuálne dosť smolu. V Nemecku mu to nevyšlo, vo Freiburgu mu nedali šancu, hosťovanie dopadlo zle, teraz je v druholigovom Bristole, kde tiež nehráva – teda len záverečné minúty a pritom je to energický, dobre pressujúci krídelník, vie 1 na 1. Len, žiaľ, začína vyzerať ako futbalista, ktorý sa reálne vo veľkom klube nepresadí.

Živel: Musím s tebou souhlasit, otázkou je, jestli by třeba ve Španělsku tu šanci nedostal, přece jen technický a mrštný hráč to má zejména v nižších anglických soutěžích má nesmírně těžké. Když si jej mám představit v souboji s Akinfenwou…

kwop: Hej, viem čo hovoríš, čo tým myslíš, je to aj vtipné takýto súboj, ale k takémuto súboju snáď ani nemôže prísť :))

Živel: Nemůže, když jeden jde v 80. minutě ze hřiště a druhý v 85. nastupuje. 🙂

Já bych tímto blok o juniorce ukončil a šel dál. Hodnotili jsme tu sezónu, trochu i Kloppa a zmiňovali trpělivost, tak kdy už se konečně dočkáme pod Kloppem nějaké trofeje? A je vůbec JK manažer, který je může vyhrát? Vždyť jeho finálová bilance je tristní. O tom a spoustě dalšího zase příště, třeba i s „flákači“ Xabim a Mengim 🙂

20 Comments

 1. Zivel

  19. marca 2018 at 12:01

  Slíbený bonus, který se do článku už nevešel:

  Živel: Každopádně je to jen čtvrtfinále CHL, United míří do semifinále FA Cupu, dá se aplikovat rovnice, že je dosažená fáze důležitější, než soutěž ve které se to povedlo? Podle Mourinha totiž ano

  kwop: Podľa Mourinha, kt. minul v kariére tak miliardu libier na prestupy, je zdravý názor aj to, že kopec hráčov Sevilly by hralo v tíme mrdiek základ, podľa neho je zdravé povedať, že on nie je majiteľmi z finančnej stránky dostatočne podporovaný.

  Klopp je z tohto titlu, teda, ak by sme ho porovnávali s týmto portugalským bláznom, nebe a dudy. Stále sa čudujem, že je Mourek braný za TOP class trénera. Vôbec sa tak totiž posledné mesiace nechová, vôbec nemá na to výsledky. Žije z minulosti – tu je paralela s LFC. Klopp má v porovnaní s ním takmer o 300m nižší net spent a aktuálne sme 5 bodov za Man Utd.

 2. Trapy

  19. marca 2018 at 15:17

  Kwop,stavku by si vyhral:-) Jasneze verim,doma vyhrame 1:0, zopakujeme si teda zapas zo Silvestra 2016 a tam prehrame 2:1:-)))

  • johnysheek

   19. marca 2018 at 16:36

   tiez nevidim dovod, preco by sme nemali postupit.. ved MC sme v lige porazili tuto sezonu ako prvi a od prveho zapasu a potupnej prehry sme spravili neskutocny pokrok…

   okrem toho, ked nie sme papierovy favorit ide nam to.. a tuzba hlavne utocneho tria ist dalej v LM bude urcite nezastavitelna 🙂

 3. robroy

  19. marca 2018 at 18:32

  Že či sa nám podarí „prejsť“ citizens ? Dobrá otázka. Myslím, že tŕpnu komplet všetci aj s upratovačkou, ako nakoniec dopadnú a podobne ako my, možno by si želali hocikoho iného, podobne, ako aj my.

  Včera som sledoval Bayern, v biednom zápase s domácim Lipskom (2 : 1), páni teda škoda že sme ich v LM nedostali, myslím, že su maximálne prehypovaní a nehrajú nič, čo ale stále stači na Bundesligu 😀

  Osobne si myslím, čo sa týka postupu cez MC, že šance su vyrovnané, teda 50:50.. Akurát poslabšie obrany a drvivé útoky oboch celkov naznačujú, že nebude núdza za goly. Takže očakávam „divočinu“ a teda že kludne padne v každom zápase 6-7 golov a možno som to ešte aj podcenil..

 4. kloppinho

  19. marca 2018 at 19:15

  Dobrá debata:)

 5. MengiCZE

  19. marca 2018 at 20:31

  K tématu Kent. Viděl sem ho hrát oba zápasy naživo na audi cupu. Ten kluk je skvelej. Nebo aspoň lepší než ostatní mladíci. Silnej a tvrdej. Jw otázkou kde se stala chyba. Věřil jsem mu v německu. No třeba i ohledně grujice u ktereho se dockame v acku od pristi sezony

 6. JURAJ

  19. marca 2018 at 23:09

  Copy:
  kwop: „Mne Premier League a dokonca ani celkovo, nepríde nudná. Stále hrá kopec tímov o záchranu, Mourinho teraz zasa raz perlí ako blázon, mrdky s polmiliardovým kádrom sa strápňujú betónovaním, slizký had Ferguson sa istotne v hrobe obracia.“
  Mám sa objednať u očného, alebo si kúpiť nový Comp?

 7. robbie66fowler

  19. marca 2018 at 23:22

  Mne sa najviac páči ako Kwop pochoval červenonosa 😀 😀

 8. JURAJ

  20. marca 2018 at 7:56

  asi som večeru zapil odvarom z makovíc,

 9. kwop

  20. marca 2018 at 8:14

  off topic pre vsetkych, co veria mediam:
  Klopp has the resources to be one of Europe’s biggest spenders in the next transfer window, & will certainly feel he has the ability to rebuff any efforts to disrupt his squad. ( Chris Bascombe )

  ps: bascompe, ano tento isty bascompe, kt. nema o LFC ziadne relevantne info, s toutou spravou prisiel aj pred rokom .. spomenme si, kolko LFC v lete 2017 na prestupy minul ..

  • kloppinho

   20. marca 2018 at 9:28

   Bascombe mal pravdu prachy boli… len jurgenove vytipovane ciele (buduci 100 milionovy hraci;) boli aktualne nepredajne. lipsko ma ambicie.. keita mal vykupnu klauzulu az o rok… v sotone si povedali ze nepredaju svojho lidra obrany a skusia zabojovat o poharovu europu..:)
   neminime asi najviac…. tak 150 mozno 200 aaaaaaaaaaa

 10. JURAJ

  20. marca 2018 at 11:45

  -toto, prosím, vysvetli blbcovi, polooo, bo ma škrie, či sa mi už otruby nezačali v hlave zoraďovať do nástupu na rajóny:

  „…slizký had Ferguson sa istotne v hrobe obracia.“

  • kwop

   20. marca 2018 at 12:44

   je to for .. nic viac .. ale moze to byt aj metafora – obracia sa vo svojom pofutbalovom hrobe – priestore .. ale ako for je to lepsie 🙂

   inak som cakal, ze ty ako niekto, u koho predpokladam, ze bez pouzitia metafory si ani rozok maslom nenatrie, to pochopis lavou zadnou:)

 11. JURAJ

  20. marca 2018 at 14:24

  vďaka;
  (/….. užitím slova hrob, … , z – úcty k nemu – SAF, aby som naň nebodaj, neprivolal Tetku Kostrbatú, nepoužitím “ „, – dobre to vidieť, ani bičak otvoriť, tak mi ho hrzda jedna, … /;)

 12. JURAJ

  20. marca 2018 at 14:50

  I ja si veľmi dobre pamätám jeho snahy o likvidáciu Suáreza za pomoci onej opice, takže, 1:1

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply