Spraví Gerrard z Ejariu hráča pre prvý tím? LFC, nie Rangers

Nový manažér slávneho škótskeho klubu z Ibrox Parku si mladíka Ovieho Ejariu priviedol z Liverpoolu so slovami „ide o technicky veľmi nadaného futbalistu, ktorého je skvelé sledovať.“

Ak potrebuješ do hry myšlienku, ber Ejariu. To je parafráza titulku, ktorý som v máji tohto roka použil v seriáli „Toto meno si zapamätajme“, aby som predstavil futbalistu, ktorý patrí medzi najväčšie talenty našej Akadémie.

To bol ešte 20-ročný (nar. 18.11. 1997) rodák z anglického Southwarku oficiálne na hosťovaní v Sunderlande. Na Stadium Light prišiel v januári 2018, aby „čiernym mačkám“ pomohol k zotrvaniu v Championship. Nepodarilo sa a dlhoročný účastník najvyššej súťaže Albionu je aktuálne už / až treťoligistom.

Toto meno si zapamätajme (4): Ovie Ejaria – ak potrebuješ do hry myšlienku

Ejaria pri svojej prvej dlhšej skúsenosti so seniorským futbalom (už predtým pravidelne trénoval s áčkom Liverpoolu + nastúpil na 8 stretnutí, pozn.) nesklamal. Ale ani príliš nenadchol.

V severoanglickom klube zmietajúcom sa vo finančných problémoch to mal nesmierne ťažké. Prvá reálna skúsenosť s áčkom – mám tým na mysli zápasové nominácie, nastupovanie do duelov – mohla byť aj príjemnejšia. Zlá nálada v tíme, slabé výkony, hroziaci predaj klubu, neistota. V dvadsiatich si asi na vstup do „veľkého“ futbalu viete predstaviť aj príjemnejšie miesto.

Ejaria v drese Sunderlandu (foto: web Sunderlandu AFC)

Ovie aj tak odohral od začiatku februára za Sunderland 11 zápasov, strelil 1 gól. V závere sezóny sa mu dostalo od fans Blacks Cats veľkej kritiky, ale tú treba brať s rezervou – pochopiteľnú frustrácia z vypadnutia si našla hneď niekoľkých adresátov.

„Môžem zodpovedne vyhlásiť, že som sa v Sunderlande stal psychicky odolnejším,“ prináša Rangers TV slová majstra sveta do 20 rokov z roku 2017. „Bolo to náročné, ale táto skúsenosť ma urobila lepším. Na seniorskom leveli som si zahral vo viacerých zápasoch, to mi pomohlo v hráčskom rozvoji,“ dopĺňa.

Ejariu teraz čaká o čosi jednoduchšia škótska liga, v rámci nej aj Old Firm derby glasgowských rivalov, prioritne je ale pred ním etablovanie sa na “áčkarskej“ úrovni. Veľa si od neho sľubuje aj Steven Gerrard, legendárny záložník The Reds, ktorý mladíka pozná z liverpoolskej Akadémie.

„Je pre Ovieho dobré, že sa k nám pripojil,“ povedal Gerrad pre The Herald zo španielskej Málagy, kde je s Rangers FC v predsezónnom kempe.

Spĺňa tie požiadavky, ktoré sme pre stred poľa hľadali. Je dostatočne (1.82 m) vysoký, má kľučku, prihrávku, vie vyhrať súboje, vyviesť loptu z defenzívy. Jeho zručnosti nám dávajú do stredovej rady príjemnú zmes a aj niečo odlišné od toho, čo sme tu mali predtým.“

„Som strašne rád, že ho tu budem rok mať na hosťovaní. Liverpool bol v tomto smere veľmi nápomocný,“ dodáva.

Rangers boss Gerrard shakes hands with new loan signing Ovie Ejaria after training on Friday

Steven Gerrard a Ovie Ejaria v Málage v predsezónnom kempe (foto: Rangers FC – twitter)

 

2 Comments

  1. MengiCZE

    26. júna 2018 at 10:13

    No kdyby to přineslo ovoce tahle spolupráce rangers s Lfc vubec bych nebyl proti

  2. kloppinho

    26. júna 2018 at 23:03

    Rangers bude naša farma 😉

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply