Srdciarstvo zatiaľ nevymizlo

Po ére Aggera, Carraghera a Gerrarda, ako by Liverpool stratil srdciarov tímu, ktorí by pre tím urobili prvé aj posledné. No títo hráči ukazujú, že ich srdce bije za tento klub.

Táto sezóna priniesla mnoho radosti, sklamania a veľmi veľa pozitívnych vecí. Jednou z nich je radostný pohľad na hráčov Liverpoolu, ktorí pre tento klub odovzdajú úplne všetko.

Hráč môže byť srdciarom, aj keď nemusí byť práve odchovancom. Za príklad stoja hráči ako: Sami Hyypiä, Daniel Agger atď. Po odchode týchto hráčov, a samozrejme aj  Carraghera a Gerrarda, ako keby to srdciarstvo zmizlo.Všetci veľmi dobre vieme, ako mužstvo nutne potrebuje takýchto hráčov, ktorí by sa dokázali obetovať. Väčšina úspešných mužstiev má minimálne jedného takého hráča a tým motivuje zvyšných hráčov.

V dnešnom futbale je veľmi ťažké takýchto hráčov nájsť, keďže svetu, ten futbalový nevynímajúc, vládnu peniaze. No Jurgenovi Kloppovi sa to podarilo a presne takýchto hráčov našiel a dal im príležitosť v A-tíme. Za zmienku stoja najmä Jordan Henderson, Trent Alexander-Arnold, Virgil van Dijk a Alex Oxlade-Chamberlain a ďalší.

Od prvých dvoch sa to rozhodne čaká, keďže Henderson je kapitán mužstva a Alexander-Arnold je odchovanec a miestny chalan. Pri ďalších dvoch je to prakticky veľmi prekvapivé, keďže prišli do Liverpoolu nedávno a nemajú k nemu žiadny citový vzťah.

Pozrime sa napríklad na Alexa Oxlada-Chamberlaina. Dlhé roky bol hráčom Arsenalu, no nepamätám si, kedy takto prežíval zápasy aj keď nehral.  Zranený a o barlách prišiel na finále Ligy majstrov. Dokonca po zápase prišiel na ihrisko a plakal so spoluhráčmi. Vidieť, že mu na tomto klube nesmierne záleží.

Ďalším príkladom je Virgil van Dijk. Tento najdrahší obranca sveta je v Liverpoole veľmi krátko a rovnako dokazuje, že klub miluje. Jeho dotýkanie sa znaku po vsietenom góle hovorí za všetko. Keby vám ani to nestačilo, tak tu je jeho posledné vyhlásenie: Liverpool je môj tím a Anfield je môj domov.

Takýchto hráčov si nesmierne cením a dokazuje to, že Liverpool pod vedením Jurgena Kloppa je na najlepšej ceste na vrchol a Klopp je najlepším možným trénerom, akého môžeme mať a dokáže aj u skúsenejších hráčov vyvolať lásku ku klubu. 🙂

 

5 Comments

 1. johnysheek

  29. mája 2018 at 13:15

  k tomuto len dodám, že silné bolo aj vyhlásenie Robertsona, ktorý síce priznal, že Karius spravil zásadné chyby, ale zároveň dodal, že ako tím víťazíme a ako tím prehrávame.

  a veľkou pravdou je, že síce nemáme v základe mnoho hráčov z top 50 sveta, za to však Klopp buduje tím, ktorý je časo lepší ako hviezdni jednotlivci..

  a prestupy to dokazujú, keď odpisovaní hráči u nás rastú… som zvedavý čo prinesie toto netradičné prestupové okno

  • kwop

   29. mája 2018 at 13:21

   to povedal hendo ..

   vo vypise hracov chyba bobby .. ten sa vela obetuje pre tim a milner tam tiez musi byt .. mozno ani nie je taky srdciar, ale je to prikladny profik .. uplne 100%-ny

 2. MengiCZE

  29. mája 2018 at 13:57

  Za mě tam určitě patří i Dejan

 3. sixx

  29. mája 2018 at 19:18

  Co citam, tak Fabinhove charakterove crty vychvaluju viac ako jeho sportove vykony. Snad sa aj on prida do skupiny srdciarov.

  A ci sa nam to paci alebo nie tak Lovren tiez 😀 (snad tu nebude dlhsie ako Lucas)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply